خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

عفونت زگیل تناسلی
عفونت زگیل تناسلی

ما در این مقاله به مبحث عفونت زگیل تناسلی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

عفونت زگیل تناسلی

زگیل تناسلی برآمدگی های کوچک، مسطح و گوشتی رنگ یا برجستگی های ریز و شبیه گل کلم هستند.

زگیل تناسلی به وسیله ویروس پاپیلومای انسانی (زگیل تناسلی) به وجود می آید. انواع مختلفی از زگیل تناسلی وجود دارد. همه آنها باعث ایجاد زگیل تناسلی نمی شوند. عفونت زگیل تناسلی با سرطان  فرج، مقعد و آلت تناسلی مرتبط است.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که زگیل تناسلی همیشه منجر به سرطان نمی شود و زگیل تناسلی سرطان نیست.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

علائم عفونت زگیل تناسلی

علائم زگیل تناسلی خود زگیل های واقعی هستند. در مردان، زگیل تناسلی می‌تواند روی آلت تناسلی، نزدیک مقعد یا بین آلت تناسلی و کیسه بیضه رشد کند.

در زنان، زگیل تناسلی ممکن است در ناحیه فرج و پرینه، در واژن و روی دهانه رحم (روزنه رحم یا رحم) رشد کند. زگیل تناسلی از نظر اندازه متفاوت است و حتی ممکن است آنقدر کوچک باشد که نتوانید آنها را ببینید.

چه چیزی باعث عفونت زگیل تناسلی می شود؟

HPV باعث ایجاد زگیل تناسلی می شود. HPV یک عفونت مقاربتی (STI) است. رایج ترین راه برای ابتلا به HPV، داشتن رابطه جنسی دهانی، واژینال یا مقعدی با فردی است که به HPV آلوده است.

فقط به این دلیل که نمی توانید زگیل را در شریک زندگی خود ببینید به این معنی نیست که او HPV ندارد. زگیل تناسلی می تواند دوره کمون طولانی داشته باشد. این به این معنی است که ماه ها از زمانی که فرد به ویروس آلوده می شود و زمانی که فرد متوجه زگیل تناسلی می شود، می گذرد.

گاهی اوقات، زگیل ها ممکن است سال ها طول بکشد تا ایجاد شوند. در زنان، زگیل تناسلی ممکن است جایی باشند که نتوانید آنها را ببینید، مانند داخل بدن در سطح دهانه رحم.

عفونت زگیل تناسلی چگونه تشخیص داده می شود؟

اگر متوجه عفونت زگیل تناسلی در ناحیه تناسلی خود شدید، به پزشک مراجعه کنید. پزشک شما ممکن است فقط با معاینه شما بتواند زگیل ها را تشخیص دهد. برای زنان، تست پاپ می تواند به تشخیص تغییرات روی دهانه رحم که به دلیل زگیل تناسلی ایجاد می شود، کمک کند.

آیا می توان از عفونت زگیل تناسلی پیشگیری کرد یا از آن جلوگیری کرد؟

تنها روش قابل اطمینان برای جلوگیری از زگیل تناسلی عدم داشتن رابطه جنسی می باشد. اگر از نظر جنسی فعال هستید، داشتن رابطه جنسی فقط با شریکی که به HPV آلوده نیست و فقط با شما رابطه جنسی دارد، خطر ابتلا به زگیل تناسلی را کاهش می دهد.

استفاده از کاندوم امکان دارد به پیشگیری از ابتلا به HPV کمک نماید، ولی کاندوم 100٪ تاثیرگذار نمی باشد. آنها همه ی پوست صدمه دیده را پوشش نمی دهند.

بیشتر بخوانید: هماچوری 

در مورد واکسن عفونت زگیل تناسلی چطور؟

دو نوع واکسن HPV وجود دارد. هر دو نوع به محافظت در برابر سویه‌های HPV که به احتمال زیاد باعث سرطان دهانه رحم می‌شوند، کمک می‌کنند می‌شوند، کمک می‌کنند.

یکی از آنها همچنین به محافظت در برابر سویه های HPV کمک می کند که به احتمال زیاد باعث ایجاد زگیل تناسلی می شوند.

واکسیناسیون روتین HPV برای گروه های زیر پیشنهاد می گردد:

  • پسرها و دخترهای 11 تا 21 ساله
  • زنان 22 تا 26 ساله
  • مردهای 22 تا 26 ساله که سیستم ایمنی آن ها ضعیف است
  • مردان همجنس گرا و دوجنسه

در شرایط خاصی، پزشک ممکن است واکسن را تا سن 45 سالگی به شما توصیه کند.

واکسن ها به شکل تزریقی (تزریق در بازو) انجام می گیرند و با توجه به سن شما به ۲ تا ۳ دوز احتیاج دارند. این واکسن در صورتی مؤثر است که کودکان قبل از شروع رابطه جنسی آن را دریافت کنند.

درمان عفونت زگیل تناسلی

زگیل تناسلی باید توسط پزشک معالجه شود. سعی نکنید خودتان زگیل تناسلی را درمان کنید.

عفونت زگیل تناسلی را می توان برداشت، اما خود عفونت ویروسی قابل درمان نیست. ویروس در درون  پوست شما زندگی می نماید. به همین دلیل است که زگیل ها اغلب پس از برداشته شدن بازمی گردند. ممکن است لازم باشد آنها را بیش از یک بار حذف کنید.

بیشتر بخوانید: درمان ناباروری مردان در کرج 

زگیل تناسلی چگونه برداشته می شود؟

یکی از روش های نابود کردن زگیل منجمد کردن آنها می باشد. به این روش کرایوتراپی می گویند. زگیل ها را می توان با لیزر نیز از بین برد.

برای برداشتن زگیل‌ها می‌توان از درمانی به نام روش برداشتن حلقه‌ای با الکتروسرجری (LEEP) استفاده کرد. با این روش حذف، یک ابزار نوک تیز به شکل حلقه از زیر زگیل عبور داده می شود و زگیل از پوست بریده می شود.

برای از بین بردن زگیل ها می توان از مواد شیمیایی خاصی استفاده کرد. این مواد شیمیایی زگیل را در عفونت زگیل تناسلی حل می کنند. ممکن است لازم باشد آنها را چندین بار در یک دوره چند هفته قبل از کامل شدن درمان روی ناحیه بمالید.

مواد شیمیایی که می توانید برای از بین بردن زگیل از دستان خود در فروشگاه خریداری کنید، نباید برای زگیل تناسلی استفاده شوند. آنها می توانند پوست ناحیه تناسلی شما را بسیار دردناک کنند.

زندگی با زگیل تناسلی

اگر زگیل تناسلی دارید، با پزشک خود صحبت کنید. مهم است که زگیل تناسلی شما را درمان کنند. اگر زگیل تناسلی را درمان نکنید، می توانند رشد کنند. اگر از نظر جنسی فعال هستید، خطر ابتلا به شریک زندگی خود را نیز دارید.

انواع خاصی از HPV قادر است باعث رشد سلول های غیر عادی در دهانه رحم گردد. گاهی اوقات، این سلول ها در صورت عدم درمان می توانند سرطانی شوند. انواع دیگر HPV می تواند باعث سرطان فرج، واژن، مقعد یا آلت تناسلی شود.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


  • درمان زگیل تناسلی در کرج
  • درمان زگیل تناسلی
  • اورولوژی در کرج
  • مرکز اورورلوژی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو