خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژی در کرج
بیماری زگیل تناسلی 

ما در این مقاله به مبحث بیماری زگیل تناسلی  می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بیماری زگیل تناسلی

زگیل تناسلی (کاندیلوم) یکی از شایع ترین بیماری های مقاربتی است. آنها از طریق عفونت با ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) تحریک می شوند.

تخمین زده می شود که حدود یک تا دو درصد از جمعیت فعال جنسی تحت تأثیر زگیل تناسلی هستند و حدود 14 درصد حامل ویروس بسیار عفونی بدون داشتن هیچ علامتی هستند.

حدود 90 نوع HPV وجود دارد و بیشتر آنها بی ضرر هستند. حدود 50 نوع از این ویروس می تواند باعث ایجاد زگیل تناسلی شود.

اما اغلب عفونت HPV هیچ علامتی از خود نشان نمی دهد و کاملاً بی توجه می شود. در مقابل، عفونت HPV با انواع 16 و 18 می تواند باعث ایجاد سرطان دهانه رحم شود.

به همین دلیل است که در چند سال اخیر واکسن هایی برای کمک به پیشگیری از این دو نوع HPV و سایر انواع رایج ویروس (نوع 6 و نوع 11) تولید شده است.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

زگیل تناسلی چگونه منتقل می شود؟

عفونت با ویروس HPV معمولاً نتیجه رابطه جنسی محافظت نشده یا تماس جنسی است. زنان باردار می توانند نوزاد خود را در هنگام زایمان به این ویروس آلوده کنند.

علائم

زگیل تناسلی می تواند حدود دو تا چهار هفته پس از عفونت ایجاد شود. اما اغلب ممکن است ماه ها طول بکشد تا زگیل ها ظاهر شوند.

آنها ندول های قهوه ای مایل به قرمز یا سفید هستند که به اندازه یک سر سوزن هستند. آنها ممکن است در طول زمان با هم رشد کنند و زگیل های گل کلم مانند ایجاد کنند.

زگیل‌های تناسلی عمدتاً در اطراف مقعد، در ناحیه تناسلی، روی لب‌ها، دهانه واژن و در مردان، روی ساقه یا انتهای آلت تناسلی ایجاد می‌شوند.

 

تشخیص

معاینه خارجی زگیل تناسلی معمولا برای تشخیص عفونت HPV کافی است. گاهی اوقات یک آندوسکوپی واژینال یا کولونوسکوپی برای ارزیابی میزان گسترش زگیل تناسلی انجام می شود.

نمونه بافتی که تحت بی حسی موضعی گرفته می شود، تشخیص نوع ویروس HPV باعث ایجاد زگیل می شود.

درمان زگیل تناسلی

لوسیون ها و پمادهای پزشکی مختلفی برای درمان در دسترس هستند. اگر موثر نباشند، زگیل ها را می توان با نیتروژن مایع منجمد کرد یا با استفاده از الکتروتراپی یا لیزر درمانی از بین برد. با این حال، زگیل ها تمایل به بازسازی دارند و احتمال بازگشت آنها زیاد است.

بیشتر بخوانید: مرکز اورولوژی در کرج 

آیا می شود از زگیل تناسلی جلوگیری نمود؟

چندین سال است که واکسن‌ها در دسترس هستند، بنابراین واکسیناسیون پیشگیرانه برای همه نوجوانان (11 سال و بالاتر) قبل از شروع فعالیت جنسی توصیه می‌شود.

ویروس پاپیلوم انسانی

بیش از 100 نوع HPV وجود دارد و بیش از 40 نوع آن دستگاه تناسلی را آلوده می کند. آنها بسیار مسری هستند. انواع 6 و 11 باعث بیشتر زگیل های تناسلی می شوند. سایر انواع HPV خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم، مقعد و اوروفارنکس را در فرد افزایش می دهد.

بعضی دیگر سبب ایجاد زگیل در دست و پا می گردند. اغلب اشخاص آلوده به HPV هیچ نشانه ای ندارند ولی همچنان قادر هستند عفونت را به بقیه انتقال دهند.

هیچ درمانی برای این ویروس وجود ندارد، اما عفونت می تواند خود به خود از بین برود. اکثر افراد در طول زندگی خود در برخی مواقع به HPV آلوده می شوند.

چه کسی در معرض خطر است؟

افرادی که رابطه جنسی محافظت نشده یا چند شریک دارند یا در سنین پایین تر شروع به رابطه جنسی می کنند.

افراد بین 16 تا 25 سال؛ و کسانی که به سایر عفونت های مقاربتی (STIs) آلوده هستند در معرض خطر بیشتری هستند. موارد شدید امکان دارد در بیمارهای دچار نقص ایمنی مشاهده گردد.

بیشتر بخوانید: هیپرپلازی خوش‌ خیم پروستات

رفتار

زگیل تناسلی اغلب در نهایت خود به خود از بین می رود، اما برخی موارد نیاز به درمان دارند. گزینه های درمانی متعددی وجود دارد. درمان‌های موضعی که در خانه استفاده می‌شوند و درمان‌های موضعی که در مطب انجام می‌شوند، هر دو نیاز به استفاده مکرر دارند.

گزینه های دیگر در مطب عبارتند از انجماد، سوزاندن، لیزر درمانی یا برش زگیل. زگیل‌ها گاهی پس از درمان برمی‌گردند و نیاز به درمان مجدد دارند. برداشتن زگیل ها عفونت HPV را از بین نمی برد.

بیماران مبتلا به زگیل تناسلی نیز باید از نظر سایر بیماری های مقاربتی غربالگری شوند و زنان باید در تست های پاپانیکولائو به روز باشند.

 

جلوگیری

واکسن HPV در کشور ایران در برابر انواع 6 و 11 و همچنین 7 نوع HPV مرتبط با سرطان محافظت می کند. برای افراد مرد و زن توصیه می شود و اخیرا برای افراد بالای 45 سال تایید شده است.

استفاده از تک همسری و کاندوم خطر انتقال HPV را کاهش می دهد اما از بین نمی برد.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


  • درمان زگیل تناسلی در کرج
  • تشخیص زگیل تناسلی در کرج
  • مرکز اورولوژی در کرج
  • اورولوژی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو