خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

سیستوسکوپی فلکسیبل در کرج - اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناباروری در کرج
سیستوسکوپی فلکسیبل در کرج

ما در این مقاله به مبحث سیستوسکوپی فلکسیبل در کرج می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سیستوسکوپی فلکسیبل در کرج

سیستوسکوپی، همان طور که از نامش پیداست یک اسکوپی یا دید با دوربین است. ترکیبی از سیستو و اسکوپی، اسکوپی یعنی بررسی با دوربین و سیستو هم به معنای مثانه می باشد.

بنابراین معنی لغوی این شیوه ی دیدن مثانه با دوربین است. در این روش، جراج کلیه و مجاری ادراری (اورولوژی) با دوربین ظریفی از راه مجرای ادرار وارد مثانه شده و در این مسیر هم مجرای ادرار و هم تمام فضای مثانه با دقت مشاهده خواهد شد.

در قدیم دستگاه های ابتدایی که برای این روش به کار می بردند ابعاد بسیار بزرگی داشتند و بیمار حتما نیاز به بیهوشی داشت و به دلیل بزرگی دستگاه امکان آسیب به مجرا وجود داشت و در طولانی مدت منجر به تنگ شدن مجرا و مشکلات زیادی برای بیمار ایجاد شود.

ولی اکنون با پیشرفت هایی که رخ داده است سیستوستوسکوپ های تازه خیلی ظریف و کوچک گردیده اند.

حتی سیستوسکوپ هایی بسیار ظریف و کوچک، مخصوص اطفال وجود دارد که از مجرای کوچک اطفال رد شده و به راحتی وارد مثانه می شود و به راحتی می توان مجرا و مثانه کودک را به دقت مشاهده و مورد بررسی قرار داد.

سیستوسکوپی فلکسیبل در کرج - اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناباروری در کرج

بیشتر بخوانید: عوامل ایجاد ناباروری در مردان 

کاربردهای سیستوسکوپی

کاربردهای سیستوسکوپی بسیار زیاد است. به عنوان مثال، در مواردی که نیاز است مجرای ادرار فرد مشاهده و بررسی شود از سیستوسکوپ استفاده می شود، گاهی بعضی بیماران دچار سوزش و تکرر ادرار هستند مزمن هستند یا برخی بیماران کاهش فورس و قدرت ادراری و جریان ادراری دارند و پزشک متخصص شک به تنگی مجرا در این بیماران دارد و باید مجرای ادرار بیمار به دقت مورد مشاهده و بررسی قرار گیرد.

بیمارهایی که سابقه تومورهای مثانه داشته اند می بایست هر سه ماه یک دفعه سیستوسکوپی انجام بدهند تا از نبود عود تومور اطمینان حاصل کنند. گاهی برای بیمارانی که مشکل پروستات دارند، قبل از شروع عمل جراحی برای تعیین روش جراحی سیستوسکوپی انجام می شود.

در سیستوسکوپی بیماران پروستاتی سایز پروستات به دقت مستقیما مشاهده و ارزیابی می گردد و تعیین می شود که برای این بیمار آیا می توان روش جراحی بسته و لیزری پروستات را به انجام رساند و یا براساس ارزیابی ایجاد شده می بایست جراحی باز انجام گیرد.

دقت سیستوسکوپی برای این ارزیابی از سونوگرافی و سایر مودالیته های تشخیصی بسیار بیشتر است، در نتیجه در اعمال جراحی بسیار کمک کننده می باشد.

همینطور در بیمارانی که به صورت مزمن سال هاست که سوزش ادرار دارند و تکرر ادرار موجب ناراحتی و آزار آنها می گردد، یا افرادی که دچار بیماری سیستیت بینابینی هستند و بیمارانی که عفونت مکرر مثانه دارند، یا بیمارانی که در سونوگرافی آن ها ادرار باقیمانده زیادی دارند، کاندید جراحی سرپایی سیستوسکوپی میباشند.

تست تشخیصی

یکی از سه تست تشخیصی(سی تی اسکن، سیتولوژی و سیستوسکوپی) برای بیمارانی که خون در ادرار دفع می کنند، چه دفع خونی که با چشم قابل مشاهده است چه خونی که به طور اتفاقی در آزمایش ادرار آن ها دیده شده است، انجام سیستوسکوپی می باشد.

با انجام سیستوسکوپی معمولا علت خون در ادرار قابل تشخیص خواهد بود. این علت ممکن است یک نقص و مشکل یا توده در مجرا، یا تنگی مجرا و یا توده و تومور و سنگ مثانه یا مجرا باشد.

بیشتر بخوانید: سرطان حالب 

استفاده از سیستوسکوپی

همان طور که در ابتدای بحث ذکر شد در قدیم وسایل پیشرفته نبودند و مشکلات زیادی برای بیمار در بر داشت و دردهایی را باید تحمل می کرد. در حال حاضر دستگاه های سیستوسکوپی خیلی ظریف تر گردیده اند.

تازه ترین و پیشرفته ترین مدل این وسیله که در کلینیک ما موجود می باشد سیستوسکوپ فلکسیبل یا انعطاف پذیر می باشد. این سیستوسکوپی در مطب با دوبینی که کاملا قابلیت خم شدن دارد انجام می گردد.

اهمیت فلکسیبل بودن این وسیله در این است که باعث می شود در شرایطی که قرار است سیستوسکوپی انجام شود نیازی نیست بیمار در پوزیشن لیتوتومی، یعنی پاهای بیمار بالا بیاید ، قرار گیرد.

بنابراین برای انجام این کار پوزیشن خاصی نیاز نیست و در حالت عادی، به پشت دراز کشیده به راحتی هم در آقایان و هم در خانم ها قابل انجام است.

از آنجایی که این وسیله حالت انعطاف پذیر دارد درد بیمار بسیار کم خواهد بود مانند ورود یک سوند معمولی در مجرا که جنس لاتکس دارد و بیمار را خیلی اذیت نمی کند، با زدن مقداری ژل به دستگاه به راحتی وارد مجرا ومثانه بیمار شده و اصلا نیازی به بیهوشی نخواهد داشت.

همین طور دردهای بعد از عمل هم برای بیمار نسبت به روشی که از سیستوسکوپ های فلزی و غیرقابل انعطاف استفاده می شد بسیار کمتر است،خونریزی و عفونت های پس از عمل بیمار خیلی کمتر است.

بیشتر بخوانید: درمان نعوظ دردناک 

فواید سیستوسکوپی

براساس مطالب بالا فایده های سیستوسکوپ فلکسیبل خیلی زیاد می باشد و از نظر تکنیکی هنگامی که با سیستوسکوپ فلکسیبل وارد مثانه می گردیم همه ی جهات مثانه قابل بررسی می باشد.

با سیستوسکوپ فلزی سقف مثانه وپشت گردن مثانه به راحتی قابل رویت نخواهد بود چون سر سیستوسکوپ های فلزی به راحتی خم نمی شود و باید از لنزهای 30 و 70 درجه و انواع مختلف دیگر استفاده شود.

در سیستوسکوپ فلکسیبل نوک دستگاه به راحتی تا 180 درجه روی خودش می چرخد و کاملا می تواند به سمت عقب نگاه کند و تمام ابعاد و زوایای مثانه بیمار به دقت مشاهده و بررسی می گردد تا اگر تومور، توده یا سنگی وجود داشته باشد به راحتی قابل تشخیص باشد.

سیستوسکوپی فلکسیبل در کرج - اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناباروری در کرج

هزینه های سیستوسکوپی

از نظر هزینه هم سیستوسکوپی فلکسیبل، برای بیمار کاملا مقرون به صرفه می باشد چون قابلیت انجام این عمل در مطب وجود دارد و هزینه های اضافی بیمارستان را نخواهد داشت.

دستگاه سیستوسکوپی وسیله بسیار گرانی است چون یک تکنولوژی پیشرفته مدرن و برتر در دنیاست و هزینه زیادی را برای پزشک متخصص تحمیل می کند.

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو