خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آشنایی با سرطان پروستات - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناتوانی جنسی
آشنایی با سرطان پروستات

ما در این مقاله به مبحث آشنایی با سرطان پروستات می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

آشنایی با سرطان پروستات

سرطان پروستات پس از سرطان پوست در مردان در ایالات متحده شایع ترین سرطان است.

در برخی از مردان رشد کندی دارد و بعید است که مشکلات جدی ایجاد کند. در برخی دیگر، این بیماری بسیار تهاجمی است. اگر به موقع تشخیص داده شود، سرطان پروستات بسیار قابل درمان است و اکثر مردان زنده می مانند.

مرکز اورولوژی جهانشهر درمان جامع سرطان پروستات را توسط تیمی از متخصصان ارائه می دهد.

آشنایی با سرطان پروستات - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناتوانی جنسی

بیشتر بخوانید: بیماری های کلیه 

سرطان پروستات چیست؟

سرطان پروستات از پروستات شروع می شود، غده ای که در زیر مثانه و جلوی راست روده قرار دارد.

 • پروستات حاوی چندین نوع سلول است، اما تقریباً همه سرطان‌های پروستات از سلول‌های غده‌ای ایجاد می‌شوند که مایعی را می‌سازند که بخشی از مایع منی می‌شود.
 • سلول‌های سرطانی پروستات می‌توانند با حمله به اندام‌ها و بافت‌های مجاور مانند مثانه یا رکتوم یا با حرکت از طریق خون یا لنف به سایر قسمت‌های بدن گسترش یابند. این به عنوان سرطان پروستات متاستاتیک شناخته می شود.
 • به غیر از غدد لنفاوی نزدیک پروستات، شایع ترین محل انتشار سرطان پروستات یا متاستاز، استخوان ها به خصوص در ستون فقرات است.
 • در برخی موارد، سرطان پروستات تا زمانی که مرد متوجه شود به این بیماری مبتلا شده است، متاستاز داده است.

بسیاری از پزشکان قبلاً سرطان پروستات در مردان مسن را تنها بخشی از روند طبیعی پیری می دانستند و این بیماری تا حد زیادی نادیده گرفته می شد، مگر در مواردی که مردان جوان را تحت تأثیر قرار می داد.

اکنون درمان‌های جدیدتر و بهتری برای سرطان پروستات وجود دارد و بسیاری از مردانی که در هر سنی مبتلا به سرطان پروستات هستند یا داشته‌اند، زندگی فعال و پرباری دارند.

آشنایی با پروستات

پروستات شما مایع منی را می سازد و ذخیره می کند – مایعی شیری رنگ که از اسپرم محافظت و تغذیه می کند. پروستات شما بخشی از مجرای ادرار شما را احاطه کرده است، لوله ای که ادرار و منی را از بدن شما خارج می کند.

بسیاری از مردان دچار یک بیماری غیر سرطانی به نام هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) یا بزرگ شدن پروستات می شوند. اگر پروستات، که به طور معمول به اندازه یک گردو است، بیش از حد بزرگ شود، می تواند جریان ادرار را کند یا مسدود کند.

 • BPH معمولاً در ناحیه پروستات که مجرای ادرار را احاطه کرده است (ناحیه انتقال) ایجاد می شود. به همین دلیل BPH ممکن است باعث مشکل در ادرار شود.
 • BPH منجر به یا افزایش احتمال سرطان پروستات نمی شود.

بیشتر سرطان پروستات در ناحیه پروستات نزدیک راست روده (منطقه محیطی) ایجاد می شود، به همین دلیل است که معاینه دیجیتال رکتوم یک تست غربالگری مفید است.

 • به همین دلیل است که سرطان پروستات معمولاً به اندازه BPH در ادرار اختلال ایجاد نمی کند.
 • با این حال، به دلیل نزدیک بودن پروستات به مجرای ادرار و چندین ساختار مهم دیگر، سرطان پروستات و درمان آن می تواند عملکرد طبیعی ادرار، روده و جنسی را مختل کند.

بیشتر بخوانید: لیپو ساکشن زیر شکم 

انواع درمان سرطان پروستات

سرطان پروستات پیچیده است. قبل از اینکه شما و پزشکتان یک برنامه درمانی را انتخاب کنید باید به چیزهای زیادی فکر کنید. اول، بدانید که اگر سرطان پروستات زود تشخیص داده شود، بسیار قابل درمان است و اکثر مردان مبتلا به سرطان پروستات زنده می مانند.

متخصصان ما در Fred Hutch اینجا هستند تا به شما کمک کنند.

تست PSA

آزمایش PSA به دلیل نگرانی هایی که منجر به تشخیص بیش از حد و درمان بیش از حد شده است مورد انتقاد قرار گرفته است.

در سال 2013، انجمن اورولوژی آمریکا دستورالعمل های جدید غربالگری PSA را برای مردان بر اساس سن، سلامتی و مشخصات خطر منتشر کرد.

علائم

علائم سرطان پروستات معمولاً در اوایل بیماری ظاهر نمی شوند. در بسیاری از مردان، پزشکان ابتدا علائم سرطان پروستات را در یک معاینه معمول تشخیص می دهند.

علائم پیشرفته تر سرطان پروستات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • جریان ضعیف یا قطع شده ادرار
 • اغلب ادرار کردن (به خصوص در شب)
 • مشکل در شروع یا توقف ادرار
 • درد یا سوزش در هنگام ادرار
 • انزال دردناک
 • خون در ادرار یا منی
 • درد یا سفتی مکرر در قسمت تحتانی کمر، باسن یا بالای ران

بسیاری از این علائم در بیماری های غیرسرطانی نیز دیده می شود. آنها ممکن است شبیه علائم BPH یا علائم پروستاتیت باشند. (پروستاتیت عفونت پروستات است.) اگر علائم و نشانه های سرطان پروستات را دارید، با پزشک خود تماس بگیرید.

آشنایی با سرطان پروستات - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناتوانی جنسی

بیشتر بخوانید: سرطان های حوزه ی اورولوژی 

تشخیص

زمانی که سرطان پروستات زود تشخیص داده شود، قابل درمان است. آزمایش‌های خوب غربالگری سرطان پروستات، مانند آزمایش آنتی‌ژن اختصاصی پروستات (PSA)، منجر به تشخیص زودهنگام در حدود ۸۰ درصد از مردان مبتلا به این بیماری شده است.

به گفته انجمن سرطان آمریکا، همه این مردان حداقل پنج سال زنده می مانند.

چه بر اساس علائم مشکوک به سرطان باشد یا بر اساس معاینه رکتوم دیجیتال یا آزمایش PSA، تشخیص واقعی با بیوپسی پروستات انجام می شود، روشی که در آن نمونه هایی از پروستات شما برداشته شده و زیر میکروسکوپ بررسی می شود.

بیوپسی سوزنی هسته، روش اصلی برای تشخیص سرطان پروستات، معمولاً در مطب پزشک توسط متخصص اورولوژی انجام می شود.

 • با استفاده از سونوگرافی ترانس رکتال (TRUS) و یک بی حس کننده موضعی، پزشک یک سوزن را از طریق یک پروب در رکتوم وارد پروستات شما می کند.
 • پزشک با استفاده از سوزن حدود 12 نمونه از سلول ها را می گیرد.
 • این روش معمولاً بیش از 5 تا 10 دقیقه طول نمی کشد و شما باید ناراحتی بسیار کمی داشته باشید.

نمونه های بیوپسی شما به آزمایشگاه فرستاده می شود تا توسط پاتولوژیست بررسی شود. به دست آوردن نتایج معمولاً چند روز طول می کشد.

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو