خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناباروری مردان در کرج - مرکز اورولوژی - لیزر پروستات - درمان ناتوانی جنسی در کرج - درمان ناباروری مردان در کرج تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹
آشنایی با ناباروری مردان و درمان آن
ما در این مقاله به مبحث آشنایی با ناباروری مردان و درمان آن می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

آشنایی با ناباروری مردان و درمان آن

ناباروری مردان بسیار شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. در واقع، ناباروری مردان تقریباً 30 درصد از چالش های باروری زوج ها را تشکیل می دهد. این به عنوان “ناباروری عامل مردانه” شناخته می شود.

لطفاً توجه داشته باشید که تجربه ناباروری مردانه به این معنی نیست که گزینه‌ هایی برای باردار شدن برای شما وجود ندارد. برخی از گزینه های درمان ناباروری مردان در دسترس شما ممکن است شامل تغییر سبک زندگی، جراحی، IVF، ICSI، یا حتی اسپرم اهداکننده. ما سؤالات زیادی در مورد ناباروری مردانه دریافت می کنیم، بنابراین در این پست وبلاگ، به برخی از سؤالات رایجی که در مورد ناباروری مردان می شنویم پاسخ می دهیم و اطلاعاتی در مورد گزینه های درمان ناباروری مردان به اشتراک می گذاریم.

ناباروری مردان چقدر شایع است؟

مشکلات باروری مردان شایع است و از هر 20 مرد 1 نفر را تحت تاثیر قرار می دهد. می دانیم که 30 درصد از مشکلات باروری به دلیل مشکلات باروری زنان، 30 درصد به دلیل ناباروری عامل مردانه، 30 درصد به دلیل ترکیبی از عامل ناباروری زنانه و مردانه است و 10 درصد به دلیل باروری غیرقابل توضیح است که دلیلی برای ناباروری نمی توان یافت. از آنجایی که مردم به طور فزاینده ای تصمیم می گیرند والدین را به اواسط دهه 30 و 40 سالگی به تعویق بیاندازند، زنان اغلب به دلیل سن خود ناباروری را تجربه می کنند. باروری زنان به طور طبیعی در 30 سالگی شروع به کاهش می کند و پس از 35 سالگی به شدت کاهش می یابد. در مقایسه، باروری مردان به تدریج نسبت به زنان کاهش می یابد. با افزایش سن، احتمال ناباروری در مردان افزایش می یابد. مردان بالای 40 سال بیشتر احتمال دارد ناباروری مردانه را تجربه کنند، اما بسیاری از آنها تا سنین بالاتر بارور می مانند.

درمان ناباروری مردان در کرج - مرکز اورولوژی - لیزر پروستات - درمان ناتوانی جنسی در کرج - درمان ناباروری مردان در کرج تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

بیشتر بخوانید: بزرگ شدن پروستات و حرکات روده چه ارتباطی دارد؟

سن چه تاثیری بر باروری مردان دارد؟

در مردان، افزایش سن با تعدادی از تغییرات در سیستم تولید مثل آنها همراه است.

برخی از این تغییرات عبارتند از:

 • اختلال نعوظ و کاهش حجم انزال
 • در کسانی که مشکلات سلامتی مزمن دارند، کاهش سطح تستوسترون و میل جنسی
 • کاهش حجم انزال
 • کاهش تحرک اسپرم
 • افزایش اسپرم با آسیب DNA
 • افزایش احتمال ابتلای اسپرم به مشکلات ژنتیکی
 • کاهش دفعات رابطه جنسی

اگر قصد دارید والدین شدن را به تعویق بیندازید، ممکن است بخواهید انجماد اسپرم را به عنوان گزینه ای برای حفظ باروری در نظر بگیرید.

دلایل ناباروری مردان چیست؟

ناباروری مردان می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، از جمله ناهنجاری های ژنتیکی، مشکلات هورمونی یا آسیب به بیضه ها. در نتیجه، تولید اسپرم کافی ناتوان است. برخی از مشکلات قبل از بلوغ و برخی دیگر در بزرگسالی ایجاد می شوند. عوامل متعددی می تواند در ناباروری مردان نقش داشته باشد، از جمله مسائل پزشکی (از جمله بیماری های ارثی و غیر ارثی)، شیوه زندگی و قرار گرفتن در معرض محیطی.

بیشتر بخوانید: بزرگ شدن پروستات و حرکات روده چه ارتباطی دارد؟

چه مسائلی باعث ناباروری در مردان می شود؟

برخی از مسائل پزشکی رایج که از علل ناباروری مردان هستند عبارتند از:

 • اختلالات غدد درون ریز: اینها شرایطی هستند که تولید طبیعی هورمون مورد نیاز برای تحریک تولید اسپرم را مختل می کنند.
 • ناهنجاری های ژنتیکی: شرایطی که باعث تغییر در ژن ها یا کروموزوم ها می شود. به عنوان مثال، سندرم کلاین فلتر، ریزحذف های کروموزوم Y.
 • اختلال عملکرد جنسی: مشکلات در پاسخ جنسی، میل، برانگیختگی یا ارگاسم؛ به عنوان مثال، اختلال در نعوظ.
 • بدخیمی ها: بدخیمی ها یا سرطان های بیضه که منجر به آسیب یا برداشتن آنها می شود یا اثرات درمان سایر سرطان ها.
 • آسیب: شرایطی که بیضه ها آسیب می بینند، می توانند بر تولید اسپرم و عملکرد بیضه در آینده تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، پیچ خوردگی بیضه و ضربه.

عفونت های مقاربتی به عنوان مثال سوزاک، کلامیدیا، اورهاپلاسما اوره لیتیکوم، تریکوموناس واژینالیس، ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV) ناباروری ایدیوپاتیک غیر قابل توضیح.

درمان ناباروری مردان در کرج - مرکز اورولوژی - لیزر پروستات - درمان ناتوانی جنسی در کرج - درمان ناباروری مردان در کرج تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

چگونه قرار گرفتن در معرض محیط می تواند باعث ناباروری مردان شود؟

مواد شیمیایی و سموم متعددی برای کمک به ناباروری مردان پیشنهاد شده‌اند که برخی از آنها تعادل هورمونی را که باعث تولید اسپرم می‌شود، مختل می‌کنند.

این طیف گسترده ای از مواد شیمیایی و سموم شامل انواع آفت کش ها، حشره کش ها، قارچ کش ها، فلزات، افزودنی ها و آلاینده هایی است که معمولاً در مواد غذایی و محصولات مراقبت شخصی یافت می شوند. سیگار قطعا به اسپرم آسیب می رساند و مصرف زیاد الکل نیز می تواند به ناباروری مردان کمک کند.

بیشتر بخوانید: آیا مشکلات پروستات می تواند بر خواب شما تأثیر بگذارد؟

چه تغییراتی در شیوه زندگی می تواند به ناباروری مردان کمک کند؟

کارهایی وجود دارد که می توانید امروز انجام دهید که می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت باروری شما داشته باشد. شواهد قوی برای برخی از این استراتژی‌ها (مانند ترک سیگار) وجود دارد، در حالی که برای برخی دیگر شواهد ضعیف‌تر است، اما «اصل احتیاطی» این است که «در صورت لزوم» اقدامی انجام دهیم. و تغییرات مثبت در شیوه زندگی اضافه می شود … بنابراین انجام بسیاری از موارد ممکن “راهی برای رفتن” است.

 • سیگار را ترک کنید: دود سیگار حاوی صدها ترکیب شیمیایی خطرناک از جمله مواد سرطان‌زا و فلزات سنگین است. سیگار کشیدن با کاهش تعداد و تحرک اسپرم و مورفولوژی غیر طبیعی همراه است. ترک سیگار تأثیرات مثبتی بر باروری مردان دارد.
 • استفاده تفریحی از مواد مخدر و الکل اضافی را متوقف کنید: می‌توان پیشنهاد کرد که مصرف تفریحی مواد مخدر و مصرف الکل با کیفیت و حجم مایع منی ارتباط منفی دارد و تولید هورمون‌های تناسلی مردانه را مختل می‌کند.
 • رژیم غذایی سالم داشته باشید: یک رژیم غذایی سالم و متعادل می تواند کیفیت مایع منی را بهبود بخشد، در حالی که رژیم غذایی نامناسب و چاقی با غلظت، تعداد و تحرک کم اسپرم مرتبط است.
 • ورزش: ورزش شدید و مکرر می تواند منجر به استرس گرمایی بیضه شود. یک عامل خطر مهم برای ناباروری مردان
 • استرس را به حداقل برسانید: هورمون‌هایی که در پاسخ به استرس روانی تولید می‌شوند بر سطح تستوسترون تأثیر می‌گذارند و تولید اسپرم را سرکوب می‌کنند.
 • تلفن خود را از جیب خود دور نگه دارید: هنگامی که تلفن همراه اغلب در جیب شلوار حمل می شود، بیضه ها ممکن است در معرض سطوح مزمن میدان های الکترومغناطیسی با فرکانس رادیویی سطح پایین قرار گیرند ( RF-EMF)، که می تواند با تولید مایع منی با کیفیت پایین مرتبط باشد.

بیشتر بخوانید: ارتباط بین BPH و دیابت

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو