خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

عوامل ایجاد ناباروری در مردان - لیزر پروستات در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی
عوامل ایجاد ناباروری در مردان

ما در این مقاله به مبحث عوامل ایجاد ناباروری در مردان می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید: بیماری های آمیزشی 

دلایل ایجاد ناباروری در مردان

باروری آقایان یک فرایند پیچیده می باشد. برای باردار شدن زنان، موارد زیر باید اتفاق بیفتد:

اسپرم می بایست سالم تولید گردد. اول، این شامل رشد و شکل گیری اندام های تولید مثل مردانه در طی بلوغ می باشد.
حداقل یکی از بیضه ها می بایست به طور صحیح کار کرده و بدن فرد می بایست تستوسترون و بقیه ی هورمون ها را جهت تحریک و حفظ تولید اسپرم، تولید نماید.
می بایست اسپرم کافی در منی موجود باشد. در صورتی که تعداد اسپرم در مایع منی اندک باشد، احتمال اینکه یکی از اسپرم ها تخمک شریک زندگی را بارور نماید، کم می شود.
اسپرم می بایست کاربردی بوده و توانایی حرکت داشته باشد. در صورتی که حرکت یا عملکرد اسپرم غیرعادی باشد، امکان دارد اسپرم نتواند به تخمک شریک زندگی رسیده یا نفوذ نماید.
عوامل ایجاد ناباروری در مردان - لیزر پروستات در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی

دلایل پزشکی

مشکل های باروری مردان قادر است ناشی از تعدادی از مسئله های بهداشتی و درمان های پزشکی باشد:

1. واریکوسل

واریکوسل ورم کردن رگ هایی می باشد که بیضه را تخلیه می نمایند و رایج ترین دلیل برگشت پذیر ناباروری مردان می باشد.

اگرچه علت دقیق اینکه واریکوسل سبب ناباروری می گردد، مشخص نمی باشد، ولی امکان دارد به جریان غیرعادی خون مربوط باشد. واریکوسل سبب کم شدن کمیت و کیفیت اسپرم می گردد.

2. عفونت

بعضی عفونت ها قادر هستند در تولید اسپرم یا سلامت اسپرم اختلال به وجود آورند یا قادر هستند سبب ایجاد زخم گردند که مانع از عبور اسپرم می گردد.

این موردها شامل ملتهب شدن اپیدیم (اپیدیمیت) یا بیضه (اورچیتیس) و بعضی عفونت های مقاربتی از قبیل سوزاک یا HIV می باشد. ( اپیدیمیت موقعی اتفاق می افتد که؛ لوله ای به نام اپیدیدیم در پشت بیضه ها ورم کرده و دردناک می گردد.
این بیماری بیشتر بر اثر عفونت ایجاد می گردد و به طور معمول با آنتی بیوتیک درمان میگردد، در صورتی که بیضه ها هم تحت تاثیر قرار گیرند، امکان دارد اپیدیمو – اورچیتیس نامیده گردند.

اگرچه بعضی عفونت ها قادر هستند سبب صدمه ی دائمی بیضه گردند، ولی بیشتر اوقات می توان اسپرم را بازیابی نمود.

3. مسائل مرتبط با جا به جایی

انزال دوباره ( رتروگراد ) موقعی رخ می دهد که منی به جای خارج شدن وارد مثانه می گردد. وضعیت گوناگون سلامتی قادر است سبب انزال رتروگراد گردد، از قبیل دیابت، صدمه های نخاعی، داروها، و جراحی مثانه، پروستات یا اوره.

بیشتر بخوانید: سیستوسکوپی فلکسیبل چیست؟

4. آنتی بادی هایی که به اسپرم حمله می نمایند

آنتی بادی های ضد اسپرم سلول های سیستم ایمنی می باشند که اشتباهی اسپرم را به عنوان مهاجم مضر شناخته و سعی می نمایند آن ها را نابود کنند.

5. تومورها

سرطان ها و تومورهای غیر بدخیم قادر هستند به صورت مستقیم از راه غده هایی که هورمون های مرتبط با تولید مثل مثل غده هیپوفیز را آزاد می نمایند یا از طریق دلایل ناشناخته بر اندام های تولید مثل مردان اثر داشته باشند.

در بعضی موارد جراحی، پرتودرمانی یا شیمی درمانی جهت درمان تومورها قادر است بر باروری مردان اثر داشته باشد.

6. بیضه های ناقص

در بعضی از مردها، در طی رشد جنین، یک یا هر دو بیضه قادر نیستند از شکم به داخل کیسه ای که معمولا حاوی بیضه ها می باشد، سرازیر گردند. احتمال کم شدن باروری در آقایانی که این شرایط را داشته اند، بیشتر می باشد.

7. نبود تعادل هورمونی

ناباروری قادر است ناشی از اختلال های خود بیضه ها یا اختلالی باشد که بقیه ی سیستم های هورمونی از قبیل هیپوتالاموس، هیپوفیز، تیروئید و غده ی فوق کلیوی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

تستوسترون کم (هیپوگنادیسم) و بقیه ی مشکل های هورمونی چند دلیل زمینه ای احتمالی دارند.

8. نقص لوله هایی که اسپرم را انتقال می دهند

اغلب لوله های گوناگون اسپرم را حمل می نمایند. آن ها قادر هستند به علل گوناگونی از قبیل صدمه ی برگشت ناپذیر ناشی از جراحی، عفونت های قبلی، تروما یا رشد غیرعادی، مثل فیبروز کیستیک ( فیبروز کیستیک بیماری می باشد که سبب ایجاد مخاط ضخیم و چسبناک در ریه ها، دستگاه گوارش و سایر نواحی بدن میگردد.

این بیماری یکی از رایج ترین بیماری های مزمن ریوی در کودکان و نوجوانان می باشد.

این یک اختلال تهدیدگر زندگی می باشد)  یا وضعیت ارثی مشابه سبب انسداد گردد. انسداد قادر می باشد در هر سطحی اتفاق بیفتد، از قبیل در درون بیضه، در لوله هایی که بیضه را تخلیه می نمایند، در اپیدیدیم، در واز دفرنس، در نزدیکی مجرای ادراری یا در مجاری ادراری.

بیشتر بخوانید: سرطان کلیه 

9. نقص های کروموزمیک

سندرم های ژنتیکی مربوط به ناباروری شامل فیبروز کیستیک و سندرم کالمن ( اختلالات در احساس بویایی را با اختلالات هورمونی ترکیب می نماید که بلوغ را به تاخیر انداخته یا از آن پیشگیری می نماید.

اختلالات هورمونی به علت توسعه نیافتگی نورون ها یا اعصاب ویژه ای در مغز می باشد که به هیپوتالاموس سیگنال خواهند داد ) می باشد.

10. مشکل های مرتبط با آمیزش جنسی

این مورد قادر است شامل اشکال در نگهداری یا حفظ یک نعوظ کافی (اختلالات در کارکرد آلت تناسلی)، انزال زودهنگام، آمیزش همراه با درد، ناهنجاری های آناتومیکی مثل داشتن یک دهانه اورترال در زیر آلت تناسلی یا مشکل های روانی یا رابطه ای که در رابطه ی جنسی اختلال ایجاد می نماید، باشد.

11. بیماری سلیاک

بیماری سلیاک یکی از اختلالات گوارشی ناشی از حساسیت به پروتئین موجود در گندم به نام گلوتن می باشد. این شرایط امکان دارد به ناباروری مردان کمک نماید. باروری امکان دارد بعد از اتخاذ رژیم غذایی عاری از گلوتن بهتر شود.

عوامل ایجاد ناباروری در مردان - لیزر پروستات در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی

بیشتر بخوانید: هماچوری 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو