خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

بررسی بی اختیاری ادرار - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان
بررسی بی اختیاری ادرار

ما در این مقاله به مبحث بررسی بی اختیاری ادرار  می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بی اختیاری ادرار چیست؟

بی اختیاری ادرار یا از دست دادن کنترل مثانه ممکن است خجالت آور و ناراحت کننده باشد، اما لازم نیست فعالیت های روزانه شما را مختل کند.

در مرکز اورولوژی جهانشهر، تیم تخصصی ما سالها تجربه متمرکز در مراقبت از افراد مبتلا به انواع بی اختیاری ادراری دارد.

بی اختیاری ادرار (UI) از دست دادن کنترل مثانه است که باعث ایجاد مشکلاتی از نشت کوچک تا حوادث ناگهانی بدون هشدار می شود. اگرچه رابط کاربری در افراد مسن بیشتر رایج است، اما بخش طبیعی پیری نیست.

در عوض، این معمولاً نشانه یک بیماری دیگر است و درمان می تواند به UI کمک کند یا حتی آن را متوقف کند.

تیم آموزش دیده بی اختیاری ادرار ما مراقبت های جامعی را ارائه می دهد. ما پیشرفته‌ترین گزینه‌های درمانی را برای UI ارائه می‌کنیم که می‌تواند به شما کمک کند حتی اگر درمان‌های دیگر جواب نداده باشند.

بررسی بی اختیاری ادرار - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان

بیشتر بخوانید: درمان عدم نزول بیضه ها

انواع و علائم بی اختیاری ادرار

UI انواع مختلفی دارد که هر کدام دلایل مختلفی دارند که نیاز به درمان های خاصی دارند. وقتی به مرکز اورولژی جهانشهر می آیید، ما یک ارزیابی کامل برای تعیین علل دقیق انجام می دهیم. با تشخیص دقیق، می توانیم گزینه های درمانی مناسب را برای شما توصیه کنیم.

انواع UI عبارتند از:

بی اختیاری استرسی: زمانی که حرکاتی مانند خنده، سرفه، عطسه یا ورزش به مثانه شما فشار وارد می کند، ادرار نشت می کند. بی اختیاری استرسی رایج ترین نوع رابط کاربری است.

بی اختیاری اضطراری: شما یک میل شدید و ناگهانی برای ادرار کردن احساس می کنید، سپس مثانه فشرده می شود و شما ادرار می کنید.

گاهی اوقات، قبل از ادرار کردن وقت ندارید به توالت بروید. ممکن است اغلب احساس می‌کنید، از جمله در طول شب یا زمانی که صدای جاری شدن آب را می‌شنوید. گاهی اوقات بی اختیاری فوری مثانه بیش فعال (OAB) نامیده می شود.

بی اختیاری مختلط: برخی افراد هم استرس و هم بی اختیاری فوری دارند.

بی اختیاری سرریز: ممکن است هنگام ادرار کردن، مثانه شما کاملاً خالی نشود و باعث پر شدن بیش از حد مثانه شود. رابط کاربری سرریز می تواند باعث دریبل زدن مکرر یا مداوم (نشت ادرار) شود.

بی اختیاری عملکردی: یک محدودیت جسمی یا ذهنی می تواند مانع از رفتن به موقع به توالت یا درآوردن لباس شود.

بیشتر بخوانید: پیچ خوردگی یا چرخش بیضه 

علل بی اختیاری ادرار

UI اغلب نشانه ای از یک بیماری دیگر است، یا می تواند ناشی از برخی عوامل سبک زندگی باشد. رابط کاربری می تواند موقت یا طولانی مدت (مزمن) باشد و دلایل آن عبارتند از:

غذاها یا داروها

نوشیدنی ها و غذاهایی که باعث افزایش تولید ادرار و تحریک مثانه می شوند

یبوست

داروهایی مانند دیورتیک ها (قرص های آب)، داروهای ضد افسردگی خاص، آنتی هیستامین ها و داروهای سرماخوردگی

تغییرات هورمونی یا ضعیف شدن کف لگن (در زنان)

هیسترکتومی و سایر جراحی هایی که بر اندام های تناسلی زنان تأثیر می گذارد

یائسگی زیرا سطوح پایین هورمون استروژن می تواند عضلات لگن را ضعیف کند

بارداری و زایمان

شرایط پروستات یا جراحی (در مردان)

جراحی برای برداشتن پروستات

شرایط سلامتی

شرایط سلامت روانی که بر شناخت (تفکر) تأثیر می گذارد، مانند زوال عقل، اضطراب یا افسردگی شدید

اختلالات عصبی یا آسیب هایی که بر سیستم عصبی مرکزی (مغز، نخاع و اعصاب) تأثیر می گذارد مانند مولتیپل اسکلروزیس، بیماری پارکینسون، سکته مغزی یا تومور.

چاقی

انسداد (انسداد) در دستگاه ادراری شما، مانند تومور یا سنگ ادراری

عفونت های دستگاه ادراری (UTIs)

بیشتر بخوانید: درمان کمبود اسپرم 

بی اختیاری ادرار چطور مشخص می گردد؟

صحبت کردن در مورد بی اختیاری ادرار ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشد، ما درک می کنیم و اینجا هستیم تا کمک کنیم. در یک محیط خصوصی و راحت، ما ارزیابی دقیقی را برای یافتن علل زمینه‌ای علائم شما انجام می‌دهیم.

ما با سؤال از شما در مورد سابقه پزشکی و علائم شروع می کنیم. سپس یک معاینه فیزیکی با معاینه داخلی لگن انجام می دهیم تا اندام های لگن شما را بررسی کنیم.

ممکن است از شما بخواهیم که برای ردیابی نشت ادرار و سایر جزئیاتی که می تواند به ما در تعیین علل آن کمک کند، یک دفتر خاطرات مثانه برای چند روز نگه دارید.

ما اغلب می‌توانیم نوع و علل UI را با ارزیابی کامل خود تشخیص دهیم. اگر برای تأیید تشخیص به اطلاعات بیشتری نیاز داریم، ممکن است به یک یا چند آزمایش نیاز داشته باشید، مانند:

تست استرس مثانه: اگر با حرکات خاصی مانند سرفه یا دویدن دچار نشت ادرار شدید، از شما می خواهیم که برخی از آن فعالیت ها را انجام دهید. این آزمایش می تواند جزئیات بیشتری در مورد از دست دادن ادرار ارائه دهد.

سیستوسکوپی: ما داخل مجرای ادرار و مثانه شما را با استفاده از یک دوربین لوله‌ای شکل باریک با دوربین کوچکی که از طریق مجرای ادرار وارد می‌شود، بررسی می‌کنیم. سیستوسکوپی می تواند التهاب مثانه، سنگ یا تومور را نشان دهد.

سونوگرافی لگن: ما از اولتراسوند برای بررسی مثانه، مجرای ادرار و سایر اندام های لگنی برای هر چیز غیرعادی که ممکن است باعث ایجاد UI شود، استفاده می کنیم.

آزمایش ادرار: نمونه ای از ادرار شما را برای آزمایش خون، علائم عفونت، مشکلات کلیوی یا سایر علل UI می گیریم.

تست یورودینامیک: این تست‌ها ظرفیت مثانه، جریان ادرار، فشار داخل مثانه و سایر عملکردها را بررسی می‌کنند.

بررسی بی اختیاری ادرار - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان

درمان بی اختیاری ادرار در مرکز اورولژی جهانشهر

گزینه های درمانی شما به نوع UI، علت آن و شدت آن بستگی دارد. به همین دلیل است که تشخیص دقیق مهم است.

متخصصان ما از نزدیک با شما همکاری می کنند تا یک برنامه درمانی را ایجاد کنند که به علل زمینه ای رسیدگی کند. شما ممکن است به بیش از یک درمان نیاز داشته باشید و ما با کم تهاجمی ترین گزینه هایی که علائم شما را بهبود می بخشد شروع می کنیم.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو