خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

شاک ویو تراپی نعوظ
شاک ویو تراپی نعوظ

ما در این مقاله به مبحث شاک ویو تراپی نعوظ می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

شاک ویو تراپی نعوظ

شوک تراپی یا شوک ویو تراپی یک روش درمانی غیرتهاجمی است که در آن یک سری نوسانات موج صوتی کم انرژی تولید شده و مستقیماً از طریق پوست فرد و از طریق محیط کشت ژل روی محل آسیب اعمال می شود.

دستگاه شوک ویو یکی از پیشرفته ترین و متداول ترین تجهیزات فیزیوتراپی است که امواج صوتی را به صورت متراکم و تاثیرگذار به بدن بیمار تزریق می کند.

شاک ویو تراپی چیست؟

نام کامل این روش درمانی، درمان با امواج شوک برون بدنی (ESWT) است. این درمان مدرن یک درمان غیر تهاجمی است که سال ها در ارتوپدی برای کمک به بهبود استخوان های شکسته، رباط های آسیب دیده و تاندون های آسیب دیده استفاده می شود.

شاک ویو تراپی نیز برای بهبود بهبود زخم استفاده شده است. این روش با استفاده از امواج صوتی پرانرژی می تواند به ترمیم بافت و رشد سلولی سرعت ببخشد.

بیشتر بخوانید: علائم اختلال نعوظ  

نعوظ مردان به جریان خون سالم در بافت آلت تناسلی بستگی دارد. شاک ویو درمانی به عنوان راهی برای ترمیم و تقویت رگ های خونی آلت تناسلی و بهبود جریان خون در نظر گرفته می شود.

افزایش جریان خون به آلت تناسلی، هدف درمان های سنتی اختلال نعوظ، مانند داروهای خوراکی، از جمله سیلدنافیل (ویاگرا) و تادالافیل (سیالیس) است.

منظور از شاک ویو تراپی برای اختلال نعوظ چیست؟

شوک تراپی یکی از درمان های متداول فیزیوتراپی است که به طور غیر تهاجمی و ایمن صورت می گیرد. این درمان به شکل سرپایی انجام می شود و مکانیسم نعوظ هدفمند هست. شاک ویو تراپی به عنوان یک درمان مکمل برای اختلال نعوظ استفاده می شود.

به عبارت دیگر، اگر بافت خون در آلت تناسلی دارای جریان خون مناسب باشد. او می تواند بی هیچ مشکلی نعوظ داشته باشد. اما در صورت عدم وجود جریان خون در این بافت، پزشکان از درمان با امواج شوک برای بازیابی نعوظ آن استفاده می کنند.

شاک ویو تراپی نعوظ چگونه انجام می شود؟

در این روش از تکانه های کوچکی که از طریق دستگاه شوک ویو به بافت آلت تناسلی وارد می شود برای بهبود جریان خون در رگ های آلت تناسلی و ایجاد نعوظ در اندام تناسلی مردانه استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: انواع سرطان بیضه  

به عبارت دیگر، نوعی امواج صوتی به صورت نبض به بافت آلت تناسلی فرستاده می شود و در نتیجه جریان خون ایجاد می شود. البته اغلب تعداد ضربه ها و شدت شاک ویو با توجه به چگونگی جریان خون داخل بافت آلت تناسلی فرق دارد.

میزان درد در درمان با شاک ویو نعوظ

بسیاری از مردان می توانند از شاک ویو درمانی برای درمان اختلال نعوظ استفاده کنند. برخلاف تصور، میزان درد و ناراحتی در این روش درمانی بسیار ناچیز است.

در واقع درد ناشی از امواج صوتی بر روی پوست به راحتی قابل تحمل است.بنابراین هزینه درمان با امواج شوک نعوظ از نظر درد و خطر بسیار پایین است.

تعداد جلسات شاک ویو درمانی نعوظ

تعداد جلسات شاک ویو تراپی برای نعوظ برای همه بیماران یکسان نیست، با این حال معمولاً 12-6 جلسه شاک ویو تراپی توصیه می شود. هر جلسه Shockwave 20-30 دقیقه طول می کشد، اما مزایای آن بیش از دو سال باقی می ماند.

همانطور که گفته شد، آزمایشات بالینی انجام شده در زمینه درمان شوک ویوتراپی برای نعوظ نشان می دهد که نتایج این درمان غیرتهاجمی رضایت بخش است.

بیشتر بخوانید: روش های درمان زگیل تناسلی  

عوارض و خطرات شوک ویو تراپی برای نعوظ

با توجه به منابع معتبر علمی و تجربیات بیماران، درمان با امواج شوک برای اختلال نعوظ کاملاً بدون خطر است. عوارض جانبی درمان اختلال نعوظ شامل کبودی پوست آلت تناسلی، خون در ادرار، عفونت پوست آلت تناسلی، نعوظ دردناک، درد است. یا مشکل در طول رابطه جنسی.

البته برای شوک ویو تراپی باید از دستگاه هایی با قابلیت تنظیم شدت موج شوک استفاده شود. در صورت احساس درد یا ناراحتی بعد از شوک ویو تراپی، مصرف داروهای ضد التهابی توصیه می شود.

تحقیقات علمی در مورد شوک ویو تراپی چه می گویند؟

بررسی و تجزیه و تحلیل ذکر شده در سال 2019 نشان داد که عملکرد نعوظ به طور قابل توجهی با درمان شوک ویو بهبود یافته است. نتیجه ها در میان مردان مبتلا به اختلال نعوظ عروقی بسیار مثبت بوده است.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های کلیه

یک مطالعه آزمایشی در سال 2010 نشان داد که در بین 20 مرد مبتلا به اختلال نعوظ عروقی، همه پس از 6 ماه درمان با امواج شوک، عملکرد نعوظ بهبود یافته را تجربه کردند.

علیرغم این تحقیقات دلگرم کننده، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) درمان با موج شوک را به عنوان درمان ED تایید نکرده است. تأییدیه های FDA برای درمان های جدید همیشه با دستورالعمل هایی همراه است که پزشکان باید از آنها پیروی کنند و در مورد عوارض جانبی با بیماران صحبت کنند.

علاوه بر این، درمان هایی که توسط FDA تأیید نشده اند معمولاً تحت پوشش بیمه نیستند.

هزینه شوک ویو تراپی برای نعوظ چقدر است؟

قیمت ثابت و مشخصی برای درمان با موج شوک نعوظ مشخص نشده است. پزشک متخصص پس از بررسی و تعیین وضعیت اختلال نعوظ در فرد، هزینه شوک ویو تراپی را اعلام می کند.

علاوه بر آنچه گفته شد، نوع کلینیک، سطح تخصص، مهارت پزشک متخصص، کیفیت و عملکرد دستگاه شوک ویو، وضعیت نعوظ، تعداد جلسات درمانی و … بر هزینه شوک تراپی نعوظ موثر است.  

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های پروستات

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


  • شاک ویو نعوظ در کرج
  • شاک ویو پلاک پیرونی
  • اورولوژی در کرج
  • شاک ویو پروستات

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو