خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

داروهای بی اختیاری ادرار - شاک ویو پروستات - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - بی اختیاری ادرار - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹
آیا داروهای بی اختیاری ادرار باعث ناباروری می شوند؟

این مشکل که به طور جداگانه در زنان و مردان دیده می شود، در دوران کودکی و در کنار مردان دیده می شود. این می تواند یک مشکل جزئی باشد، یا می تواند به شکلی بزرگتر ظاهر شود که بر زندگی روزمره شما تأثیر بگذارد. از نظر تشریحی، مردان در کنترل ادرار مزایایی دارند. این مزایا این است که وقایع خاص زنان مانند زایمان و یائسگی در مردان تجربه نمی شود، ظرفیت مثانه بالا است و اندام پروستات وجود دارد. موضوع این مقاله «آیا داروهای بی اختیاری ادرار مردان باعث ناباروری می شود؟» است. پاسخ به سوال “نه!” است.

بیشتر بخوانید: آشنایی با ناباروری مردان و درمان آن

این داروها عوارض جانبی شناخته شده ای ندارند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دکتر یاشار باشاغا بهترین متخصص اورولوژی استانبول مشاوره رایگان داشته باشید. حال بیایید انواع و درمان های این مشکل را با جزئیات بررسی کنیم.

داروهای بی اختیاری ادرار - شاک ویو پروستات - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - بی اختیاری ادرار - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

علل بی اختیاری ادرار در مردان

علل بی اختیاری ادرار در مردان به طور کلی در جامعه ما شناخته شده نیست. مشکل بی اختیاری در مردان در گروه های سنی مختلف دیده می شود، برخی ممکن است این مشکل را به بیش از یک دلیل تجربه کنند.

متداول ترین علل در زیر بیان شده است:

 • بزرگ شدن پروستات: بزرگ شدن غده پروستات می تواند خروجی مثانه را مسدود کرده و جریان ادرار را مختل کند. این می تواند باعث سرریز شدن مثانه و بی اختیاری شود.
 • سرطان پروستات: سرطان پروستات در نتیجه رشد و تکثیر غیرطبیعی در سلول های غده پروستات رخ می دهد. این می تواند منجر به تخلیه ناقص مثانه و بی اختیاری شود.
 • عفونت مثانه یا مجرای ادرار: این می تواند باعث تحریک و التهاب در دستگاه ادراری شما شود و ممکن است بی اختیاری ادرار را تجربه کنید.
 • تومورهای مثانه یا مجرای ادرار: ممکن است جریان ادرار شما را مسدود کند.
 • اختلالات سیستم عصبی: ممکن است شما را از کنترل مثانه بازدارد. مواردی مانند بیماری پارکینسون و مولتیپل اسکلروزیس نیز نمونه هایی از اختلالات سیستم عصبی هستند.
 • عوارض جانبی داروها: عوارض جانبی برخی از داروهایی که در درمان بیماری های مختلف استفاده می کنید می تواند باعث بی اختیاری ادرار شود. به عنوان مثال می توان به داروهای ضد سرفه و داروهای ضد افسردگی اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: ناباروری با عامل مردانه چیست؟

درمان بی اختیاری ادرار در مردان چیست؟

درمان بی اختیاری ادرار در مردان بسته به علت زمینه ای ممکن است متفاوت باشد. با تشخیص و درمان صحیح می توان علائم بی اختیاری ادرار را بهبود بخشید. به عنوان مثال، اگر به دلیل بزرگ شدن پروستات با این مشکل مواجه هستید، می توانید با مداخله جراحی از شر آن خلاص شوید.

سایر روش های درمان غیر جراحی را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

 • ورزش: اگر تمرینات خاصی برای تقویت عضلات کف لگن انجام دهید، می توانید از مشکل بی اختیاری ادرار پیشگیری کرده یا آن را کاهش دهید. این تمرینات به عنوان تمرینات کگل نیز شناخته می شوند و می توانند به تقویت عضلات کف لگن کمک کنند که نقش مهمی در کنترل مثانه شما دارند.
 • آموزش مثانه: شامل ایجاد یک برنامه منظم برای زمان تخلیه مثانه است. در این برنامه تمرینات دفع ادرار در بازه های زمانی مشخص انجام می شود. با این روش ممکن است در طول زمان بتوانید به صورت کنترل شده به توالت بروید.

بی اختیاری ادرار شما نیز ممکن است شرایطی باشد که ممکن است نیاز به مداخله جراحی داشته باشد. این عمل معمولاً در موارد شدیدتر ترجیح داده می شود، به خصوص اگر بی اختیاری ادرار شما با درمان های دیگر قابل کنترل نباشد.

چندین گزینه برای درمان جراحی بی اختیاری ادرار در مردان وجود دارد:

 • جراحی اسلینگ: این روش شامل قرار دادن یک بند در اطراف مجرای ادراری اطراف خروجی مثانه است. زنجیر با حمایت از عضلات اطراف مجرای ادرار به کاهش بی اختیاری ادرار شما کمک می کند.
 • اسفنکتر مصنوعی: در اینجا، دستگاهی در اطراف مجرای ادراری قرار می گیرد که خروجی مثانه شما را احاطه کرده است. به این ترتیب می توان دهانه مجرای ادرار را بسته و از مشکل بی اختیاری ادراری شما جلوگیری کرد. همچنین می توان آن را با کمک پمپ کنترل کرد و فقط زمانی که از توالت استفاده می کنید باز می شود.
 • جراحی پروستات: اگر بی اختیاری ادرار شما مربوط به بزرگی پروستات است، برداشتن پروستات ممکن است یک گزینه باشد. این روش معمولا برای مردان مبتلا به سرطان پروستات انجام می شود.

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب وازکتومی

داروهای بی اختیاری ادرار - شاک ویو پروستات - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - بی اختیاری ادرار - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

بی اختیاری استرسی ادرار در مردان چیست؟

بی اختیاری استرسی در مردان بی اختیاری ناگهانی است که در حین فعالیت هایی مانند عطسه، سرفه یا خندیدن به ویژه در حین فعالیت بدنی رخ می دهد. این وضعیت معمولاً به دلیل افزایش فشار در مثانه شما ایجاد می شود و می تواند ناشی از ضعف عضلات اسفنکتر در دستگاه ادراری شما باشد.

درمان بی اختیاری استرسی ادرار در مردان با تشخیص صحیح و اعمال بهترین درمان امکان پذیر است. بسته به شدت و فرکانس علائم بی اختیاری ادرار، گزینه های درمانی شامل تمرینات و تمرینات مثانه است که در بالا توضیح دادیم.

درمان دارویی برای بی اختیاری ادرار در مردان چیست؟

در درمان بی اختیاری ادرار در مردان بسته به تشخیص پزشک می توان از داروها به روش های مختلفی استفاده کرد. بی اختیاری ادرار شما ممکن است ناشی از مشکلات فیزیکی مانند عدم توانایی در کنترل عضلات مثانه یا تنگ شدن مجرای ادرار باشد.

بیشتر بخوانید: وازکتومی

داروهای مورد استفاده برای درمان بی اختیاری ادرار می توانند با تنظیم جریان ادرار به کاهش علائم بی اختیاری ادرار کمک کنند. اینها معمولاً داروهای تجویزی هستند و توسط اورولوژیست یا پزشک توصیه می شوند.

داروهای بی اختیاری ادرار - شاک ویو پروستات - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - بی اختیاری ادرار - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

در اینجا برخی از داروهای مورد استفاده برای درمان دارویی بی اختیاری ادرار در مردان آورده شده است:

 • مسدودکننده‌های آلفا: این داروها با گشاد کردن مجرای ادرار، جریان ادرار را بهبود می‌بخشند، که به دلیل بزرگ شدن پروستات، ادرار کردن را سخت‌تر می‌کند. اینها همچنین می توانند عضلات مثانه شما را شل کرده و علائم بی اختیاری ادرار را کاهش دهند.
 • داروهای آنتی کولینرژیک: این داروها با افزایش کنترل عضلات مثانه، علائم بی اختیاری ادرار را کاهش می دهند. با این حال، داروهای آنتی کولینرژیک می توانند عوارض جانبی دیگری نیز داشته باشند، بنابراین باید تحت نظر پزشک خود باشید.
 • مهارکننده های 5-آلفا ردوکتاز: این داروها بزرگ شدن پروستات را کاهش می دهند، جریان ادرار را بهبود می بخشند و علائم بی اختیاری ادرار را کاهش می دهند.

بیشتر بخوانید: علائم زگیل تناسلی

دارو را می توان در ترکیب با سایر درمان ها نیز استفاده کرد. باز هم، ممکن است عوارض جانبی مختلفی را تجربه کنید، اما قطعا ناباروری یکی از آنها نیست. شما باید به شدت به دوز و مدت درمان تعیین شده توسط پزشک خود پایبند باشید.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو