خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

بیماری های غده ی پروستات - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان - لیزر زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت
بیماری های غده ی پروستات

ما در این مقاله به مبحث بیماری های غده ی پروستات می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بیماری های غده ی پروستات

بیماری های پروستات، از بیماری های ارثی و اکتسابی می باشد، که امکان دارد در هر سنی در آقایان اتفاق بیفتد. البته این بیماری در آقایان مسن شایع تر می باشد و اشخاص جوان کمتر به این بیماری مبتلا می گردند.

یکی از اندام های جنسی در آقایان پروستات می باشد که به شکل گردو است و آلت تناسلی مرد و همینطور بیضه ها را نیز در بر خواهد گرفت. عملکرد این اندام تولید یک مایع می باشد که با مایع منی (ترکیب شده از مایع منی و مایع پروستات) ترکیب می گردد.

این بخش، زیر مثانه و جلوی راست روده واقع گردیده که غده مجرای ادرار را در اول مثانه در بر می گیرد. ابتدای مثانه که گردن مثانه نیز گفته می شود، در این ناحیه مجاری ادراری به مثانه وصل می شود. قادر هستید با متخصص غدد و متابولیسم گفت و گو نمائید .

مجاری ادراری لوله ای است که وظیفه خارج کردن ادرار از بدن فرد را بر عهده دارد. در مردان مجاری ادراری وظیفه خارج کردن ماده منی از طریق آلت تناسلی را نیز بر عهده دارد. همچنین مثانه و مجاری ادرار جز قسمت های دستگاه ادراری زیرین یا تحتانی به شمار می آیند.

بیماری های غده ی پروستات - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان - لیزر زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت

چه افرادی به بیماری های پروستات مبتلا می گردند؟

تمام آقایان ممکن است در معرض مشکلات پروستات قرار گیرند و نمی شود سن خاصی را برای این مسائل در نظر داشت.

آیا در سن به خصوصی این مشکلات ایجاد می شوند؟

ولی طبق مشاهدات و تحقیقات به دست آمده از بیماری پروستاتیت در مردانی با سن کمتر از ۵۰ سال بسیار شایع است و همچنین، رایج ترین مشکلات مربوط به پروستات در مردانی با سن بیشتر از ۵۰ سال، BPH می باشد.

بیشتر بخوانید: درمان ناباروری مردان در کرج 

از حائز اهمیت ترین مسائلی که در ارتباط با پروستات رایج می باشد؟

در حقیقت متداول ترین مشکلاتی که امکان دارد برای پروستات رخ دهد عبارتند از:

پروستاتیت

تورم یا التهاب پروستات

سرطان پروستات

هیپرپلازی خوش خیم پروستات

و بزرگ شدن پروستات به دلایلی غیر از سرطان پروستات که BPH نامیده می شود.

پروستاتیت

دو نوع بیماری پروستاتیت شناسایی شده است، و در صورتی که فرد مبتلا به عفونت ادراری باشد، این احتمال وجود دارد که به پروستاتیت باکتریایی هم مبتلا شود.

نقص های اعصاب در دستگاه ادراری زیرین یا تحتانی و همینطور مشکل های عاطفی، از عامل های ایجاد کننده پروستاتیت مزمن محسوب می شوند.

هیپرپلازی خوش خیم پروستات

این بیماری در آقایانی با سن کمتر از چهل سال خیلی نادر می باشد اما از بیماری های رایج در آقایانی با سن بالاتر از ۵۰ سال است، همینطور با افزایش سن، امکان مبتلا شدن افزایش می یابد.

این بیماری زمینه ارثی هم می تواند داشته باشد. عواملی از قبیل: سبک زندگی اشخاص و همینطور عوامل پزشکی قادر هستند احتمال مبتلا شدن به این نوع مشکل پروستات را بالا ببرند.

بیشتر بخوانید: دکتر اورولوژی در کرج 

سرطان پروستات

این نوع سرطان به راحتی می تواند مثانه را درگیر نماید، همچنین از طریق گردش خون وارد تمام بدن شود. در صورتی که از طریق خون به استخوان ها سرایت نماید سبب شکستگی استخوان می گردد.

این بیماری غده های لنفاوی را نیز درگیر می نماید، بعد می بایست هر چه زودتر تحت نظر پزشک درمان آن شروع گردد.

علائم پروستات

از مهمترین علائمی که در بیماری پروستات مشاهده می شود، عبارتند از:

درد های مثانه و قابل کنترل نبودن آن در خارج شدن ادرار و مشکل های ادراری که امکان دارد شخص دچار تکرر ادرار گردد و توانایی کنترل خارج شدن ادرار خود را نداشته باشد.

این اشخاص همواره احساس می نمایند مثانه آنها از ادرار پر می باشد اما هنگام ادرار، یا حجم کمی ادرار داشته یا کلا ادرار نداشته اند.

ادرار آنها به آهستگی خروج می کند.

امکان دارد به طور مرتب به دستشویی مراجعه نمایند.

در افرادی که به پروستاتیت مبتلا هستند این علائم با درد های طولانی همراه هستند.

این درد ها در آلت تناسلی آقا، کیسه بیضه، ناحیه میان کیسه بیضه و مقعد این اشخاص، درون شکم و همینطور کمر احساس می گردد.

علائمی از جمله تب و لرز، بدن درد و همچنین ناتوانی در تخلیه مثانه، از علائم پروستاتیت باکتریایی به شمار می روند، این علائم ممکن است در سریع ترین زمان ممکن بروز نمایند یا اینکه در دیرترین زمان و با مدت طولانی ظاهر شوند.

بیشتر بخوانید:جراحی وازکتومی در کرج 

بیماری پروستات چه مشکلاتی را برای فرد مبتلا به وجود می آورد؟

از قبیل مشکلات ایجاد شده برای شخص مبتلا به پروستات: UTI، مشکل هایی در رابطه جنسی شخص، استرس نشات گرفته از درد مزمن، التهاب و ورم در ناحیه های نزدیک به پروستات، نارسایی های کلیوی و ایجاد سنگ مثانه، می باشد.

بر اساس نوع بیماری ایجاد گرديده برای پروستات، این مشکلات تفاوت دارد، همینطور این مسائل از شخصی به شخص دیگر می تواند تفاوت داشته باشد.

در صورت داشتن علائم و مشکلات در رابطه پروستات، در اولین فرصت به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بتوانید راه درمانی درست را در پیش بگیرید.

تشخیص پروستات توسط پزشک

از روش های زیر پزشک از بیماری شما مطلع می گردد:

معاینه فیزیکی رکتال، سوابق ارثی و خانوادگی، آزمایش های ادراری، آزمایش خون، نمونه برداری از پروستات، سونوگرافی و معاینه بدنی فرد مبتلا و همچنین بررسی غدد لنفاوی کشاله ران، جز معاینات پزشکی برای تشخیص بیماری پروستات هستند.

بیماری های غده ی پروستات - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان - لیزر زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت

درمان پروستات

نوع درمانی که می بایست برای شخص مبتلا به بیماری پروستات انجام شود، بستگی به نوع بیماری و همینطور وضعیت شخص مبتلا دارد. که پزشک متخصص غدد بر اساس تشخیصی که می دهد مناسب ترین مشاوره و راهنمایی را برای درمان به بیمار ارائه می کند.

درمان پروستاتیت

درمان پروستاتیت مزمن: اشخاصی که به این گونه بیماری مبتلا می باشند، در صورت مراجعه به پزشک داروی آلفا بلاکر، برای کم شدن التهاب و درد برای آنها تجویز می گردد که قادر است درد های مثانه و عضله های پروستات را هم کم کند.

دو داروی تشکیل انسداد آلفا از قبیل: تامسولوسین و سیلودوزین هم مورد استفاده قرار خواهند گرفت. استفاده کردن از فیزیوتراپی و همینطور ورزش های آرام در بهبود این بیماری خیلی کمک کننده می باشد.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو