خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

روش های مختلف درمان زگیل تناسلی
روش های مختلف درمان زگیل تناسلی

ما در این مقاله به مبحث روش های مختلف درمان زگیل تناسلی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

روش های مختلف درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی بسیار شایع است، اما درمان آن بسیار ساده است. از هر 4 نفر یک نفر برای درمان زگیل تناسلی به کلینیک ما مراجعه می کند. زگیل از هر 10 نفر در جهان یک نفر را مبتلا می کند. زگیل سبب مشکلات زیبایی و اختلالات روانی در شخص می شود.

هم مردان و هم زنان نگران زگیل تناسلی هستند. برای درک بهتر نحوه خلاص شدن از شر زگیل، باید تصویر واضحی از زگیل داشته باشید و علت چنین مشکل ناخوشایندی را بدانید. بسیاری از بیماران در مورد اینکه زگیل تناسلی چیست و چگونه ایجاد می شود بسیار کنجکاو هستند.

بیشتر بخوانید: وازکتومی و برگشت وازکتومی

زگیل چیست؟

زمانی که لایه های سطحی و نیمه سطحی پوست بیش از حد رشد کنند، زگیل به صورت ضایعه دایره ای شکل ایجاد می شود. رشد لایه های زیرین پوست باعث می شود که سلول های بالاتر به سمت بالا رانده شوند و شاهد برآمدگی در سطح پوست باشیم.

در واقع زگیل تناسلی یک تومور خوش خیم پوستی است که در اثر عفونت با ویروس پاپیلومای انسانی HPV ایجاد می شود. زگیل یک بیماری پوستی است که از طریق عفونت ویروسی به بدن منتقل می شود.

این پدیده ممکن است در آلت تناسلی، مجرای ادرار، واژن، دهانه رحم و اطراف آن دیده شود. این زگیل بیشتر از طریق تماس جنسی در بین افراد پخش می شود.

بیش از 100 نوع HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی وجود دارد که بیش از 40 نوع آن ناحیه تناسلی را تحت تاثیر قرار می دهد و همچنین می تواند باعث سرطان شود. به همین دلیل، افراد باید در مورد نحوه محافظت از بدن در برابر ویروس پاپیلوما با پزشک خود مشورت کنند.

اکثر عفونت های HPV منجر به سرطان نمی شوند، اما برخی از انواع HPV تناسلی می توانند باعث سرطان دهانه رحم، واژن و غیره شوند. اگر کمتر از 26 سال دارید، با پزشک خود در مورد دریافت واکسن HPV صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: لیزر زگیل تناسلی در مرکز اورولوژی

انواع روش های درمان زگیل تناسلی

هدف از درمان زگیل تناسلی از بین بردن زگیل تناسلی و کاهش علائم است. نوع درمان زگیل به عوامل زیادی از جمله اندازه، شکل، محل، هزینه و ترجیحات بیمار بستگی دارد.

به طور کلی، زگیل تناسلی هیچ علامتی ایجاد نمی کند، اما ممکن است دردناک، خارش دار و ناراحت کننده باشد. درمان های مختلفی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

برای زگیل های خارجی، این درمان ها عبارتند از:

 • کرم، ژل و پماد
 • محلول های اسیدی
 • عمل جراحی
 • کرایوتراپی (یخ زدن زگیل)

بر اساس محل ضایعه و نوع زگیل، روش درمانی خاصی به شما توصیه می شود. گاهی در برخی از بیماران بسته به تعداد زگیل ها، محل زگیل ها و اندازه آنها از چند روش درمانی به ترتیب استفاده می شود.

کرم زگیل تناسلی

 • کرم ایمیکیمود
 • ژل پودوفیلوکس
 • پماد سینکاتچین

درمان زگیل تناسلی با کرم ایمیکیمود imiquimod

کرم ایمیکیمود 5% برای تقویت سیستم ایمنی استفاده می شود. شما به زگیل های خارجی ضربه می زنید. کرم را موقع خواب، 3 بار در هفته به مدت 16 هفته مصرف کنید یا هر شب کرم ایمیکیمود 3.75% را روی زگیل ها بزنید.

6 تا 10 ساعت پس از استفاده از کرم باید آن را با آب و صابون بشویید. اگر ایمیکیمود روی پوست شما است، باید از رابطه جنسی خودداری کنید.

درمان زگیل تناسلی با ژل پودوفیلوکس podofilox

رزین پودوفیلوکس یا رزین پودوفیلین ژل هایی هستند که برای از بین بردن زگیل طراحی شده اند. پس از استفاده از ژل روی زگیل، ناحیه در معرض هوا را بگذارید تا خشک شود.

بیشتر بخوانید: سیستوسکوپی فلکسیبل در کرج

پودوفیلوکس برای زگیل های داخلی مانند دهانه رحم، واژن یا کانال مقعد توصیه نمی شود. اگر بیش از حد استفاده کنید یا اجازه ندهید خشک شود، می توانید ژل را به نواحی دیگر پخش کنید و باعث تحریک پوست شوید.

درمان زگیل تناسلی با پماد سینکاتچین sinecatechins

پماد سینکاتچین از عصاره چای سبز تهیه می شود. پماد سینکاتچین 15 درصد روی زگیل 3 بار در روز تا 16 هفته استفاده می شود. تا زمانی که پماد روی پوست شما قرار دارد، باید از هرگونه تماس جنسی خودداری کنید.

معمولاً به بیماران توصیه می کنیم که اگر زگیل در ناحیه مرطوب یا در محلی است که پوست به هم ساییده می شود، باید مدتی در هوای آزاد بماند تا آن ناحیه خشک شود.

گاهی اوقات یک زن باردار به کلینیک مراجعه می کند و می خواهد به جای درمان های معمولی کرم تجویز کند. لازم به ذکر است که استفاده از کرم های موضعی در درمان زگیل تناسلی در دوران بارداری اکیدا ممنوع است.

درمان جراحی زگیل تناسلی

در برخی موارد زگیل ها را با ایجاد برشی در پوست از پایه جدا می کنیم. با این کار در یک جلسه از شر تمام زگیل ها خلاص می شوید. پس از اعمال بی حسی موضعی، زگیل را با روش های مختلف خارج کنید.

این شامل:

 1. آنها را با چاقوی جراحی از پایه برش دهید
 2. برداشتن پوست محل زگیل با تیغ جراحی
 3. استفاده از لیزر برای رفع زگیل تناسلی
 4. سوزاندن آنها با استفاده از الکتریسیته، فرآیندی که از یک دستگاه الکتریکی فشار ضعیف استفاده می کند.

در بیشتر موارد، بعد از عمل نیازی به بخیه نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: تشخیص بی اختیاری ادرار در کرج

استفاده از اسید برای درمان زگیل تناسلی

گاهی برای درمان زگیل های خاص از اسید تری کلرواستیک یا بی کلرواستیک اسید استفاده می کنیم. بیمار هفته ای یکبار می آید و اسید را روی زگیل می زنیم و می گذاریم خشک شود و هر هفته پیشرفت زگیل را ارزیابی می کنیم.

اساسا اسید روی زگیل های کوچک و مرطوب بهتر عمل می کند و می توان از آن برای زگیل های واژن، گردن و مقعد استفاده کرد.

درمان زگیل تناسلی در زنان

اگر زگیل های واژن یا دهانه رحم دارید، درمان های توصیه شده عبارتند از:

 1. سرما درمانی
 2. برداشتن جراحی
 3. محلول اسید

اگر زگیل در مجرای ادرار (لوله ای که ادرار را از کلیه ها به مثانه می برد) دارید، بهترین گزینه های درمانی شما کرایوتراپی یا برداشتن جراحی است.

عوارض جانبی درمان زگیل تناسلی

عوارض جانبی روش های مختلف درمان زگیل تناسلی بسیار کم است. این عوارض جانبی می تواند شامل تغییر رنگ یا زخم شدن پوست باشد، به خصوص اگر زمان کافی بین جلسات درمان نداشته باشید. در بین روش های درمان زگیل تناسلی، کرایوتراپی با دستگاه و نیتروژن با خلوص بالا کمترین عوارض را دارد.

گاهی اوقات بیماران از درد خفیف و مزمن در محل درمان زگیل تناسلی شکایت دارند. درمان زگیل های مقعدی، به ویژه زمانی که زگیل های زیادی در اطراف مقعد وجود دارد، گاهی اوقات اجابت مزاج را دشوار می کند. در موارد بسیار کمی، بیمارانی که زگیل مقعدی دارند، پس از مدتی دچار فیستول می شوند.

عوارض عدم درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی ممکن است خود به خود از بین برود یا در همان حالت باقی بماند. اما در بیشتر موارد در صورت عدم درمان، پس از مدتی زگیل تناسلی بیشتر یا بزرگتر در محل ایجاد می شود. در زنان، بیماری های جدی تری مانند سرطان دهانه رحم پس از ابتلا به زگیل تناسلی ایجاد می شود.

بیشتر بخوانید: نتایج وازکتومی

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


 • جراحی ترمیمی تناسلی در کرج
 • درمان زگیل تناسلی
 • دستگاه صندلی مگنت تراپی
 • اورولوژی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو