خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

سرطان های رایج اورولوژیک - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری - درمان سرطان پروستات - درمان بی اختیاری ادرار
سرطان های رایج اورولوژیک

ما در این مقاله به مبحث سرطان های رایج اورولوژیک می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سرطان های اورولوژیک

سرطان های اورولوژیک تنها بر مثانه تأثیر نمی گذارند. آنها همچنین می توانند کلیه ها، حالب (لوله هایی که ادرار را از کلیه ها به مثانه حمل می کنند)، مجرای ادرار، و به طور خاص در مردان، آلت تناسلی، پروستات و بیضه ها را تحت تاثیر قرار دهند.

در حقیقت، پزشکان سرطان پروستات را به عنوان شایع ترین سرطان (به غیر از سرطان پوست) در مردان و عامل اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در مردان در این کشور اعلام می کند.

سرطان‌ های اورولوژیک زمانی رخ می‌ دهند که رشد سلول‌ های غیرطبیعی در اندام‌های دستگاه ادراری و همچنین دستگاه تناسلی مردانه ایجاد شود. دستگاه ادراری سیستم زهکشی بدن ما است.

ادرار را دفع می کند که برای دفع مواد زائد و دفع سموم ضروری است. اگر یکی از این اندام های حیاتی مختل شود، کل سیستم ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد.

اگرچه علت مستقیم سرطان های اورولوژی ناشناخته است، بسیاری از متخصصان پزشکی معتقدند که ممکن است با عوامل محیطی، سبک زندگی، ژنتیک یا عوامل دیگر مرتبط باشند.

خبر خوب این است که روش‌های تشخیص و درمان سرطان‌های اورولوژی در چند دهه اخیر بسیار بهبود یافته‌اند و به نتایج بهتری منجر شده‌اند. امروزه بیماران گزینه های زیادی برای درمان متناسب با نیاز خود دارند.

Summa Health عوامل خطر، علائم و درمان‌های رایج‌ترین سرطان‌های اورولوژیک را مورد بحث قرار می‌دهد. این مهم است که بدانید زیرا سرطان های اورولوژیک در صورت تشخیص زودهنگام بسیار قابل درمان و قابل درمان هستند.

سرطان های رایج اورولوژیک - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری - درمان سرطان پروستات - درمان بی اختیاری ادرار

بیشتر بخوانید:درمان سرطان بیضه 

سرطان مثانه

سرطان مثانه در مردان شایع‌تر است و بیشتر در افراد بالای 55 سال رخ می‌دهد. اگر سیگار می‌کشید، التهاب مثانه مکرر را تجربه می‌کنید یا در معرض اشعه و داروهای شیمی‌درمانی خاص قرار گرفته‌اید، ممکن است در معرض خطر ابتلا به سرطان مثانه باشید.

علائم این بیماری معمولاً شامل خون در ادرار است. همچنین ممکن است در ناحیه لگن یا کمر احساس درد کنید و تکرر ادرار را تجربه کنید.

اگر مشکوک به سرطان مثانه باشد، پزشک ادرار شما را معاینه می کند و ارزیابی دستگاه ادراری را انجام می دهد تا بافت غیرطبیعی پیدا کند. ممکن است بیوپسی برای معاینه گرفته شود.

جراحی برای درمان اکثر انواع سرطان مثانه استفاده می شود. نوع جراحی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید بستگی به این دارد که سرطان مثانه چقدر به دیواره مثانه می رود. اگر سرطان گسترش یافته باشد، ممکن است به شیمی درمانی، ایمونوتراپی یا پرتودرمانی نیاز داشته باشید.

سرطان کلیه

برای سرطان کلیه، سلول های غیر طبیعی ممکن است در بافت ها یا لوله های داخل کلیه رشد کنند. کارسینوم سلول کلیوی شایع ترین است و تقریباً 9 مورد از هر 10 سرطان کلیه را تشکیل می دهد.

اگر سیگار می کشید، چاق هستید، فشار خون بالا دارید یا درمان طولانی مدت دیالیز برای نارسایی کلیه دریافت می کنید، ممکن است در معرض خطر بیشتری برای سرطان کلیه باشید.

مراحل اولیه آن معمولاً هیچ علامتی را نشان نمی دهد، اما علائم سرطان پیشرفته کلیه ممکن است شامل خون در ادرار، و درد یا توده در پشت یا پهلو باشد.

اگر مشکوک به سرطان کلیه باشد، پزشک ادرار شما را معاینه می کند، آزمایش خون می گیرد و آزمایش های تصویربرداری را برای تشخیص تومور انجام می دهد.

بیشتر سرطان های کلیه زود و قبل از گسترش یافت می شوند که درمان تومورها را آسان تر می کند. در بیشتر موارد از جراحی برای برداشتن تومور استفاده می شود. در صورت نیاز به درمان اضافی، ممکن است از ایمونوتراپی استفاده شود.

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس به آلت مردان 

سرطان مجرای ادرار

سرطان مجرای ادرار نادر است و تنها 1 یا 2 درصد از سرطان های اورولوژیک را تشکیل می دهد. این بیماری بیشتر در زنان مسن یا افرادی که در گذشته سرطان مثانه داشته اند دیده می شود.

اگر بیش از 60 سال سن دارید، سرطان مثانه داشته اید، عفونت ادراری مکرر دارید یا بیماری مقاربتی دارید که منجر به التهاب مجرای ادرار شده است، ممکن است در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان مجرای ادرار باشید.

علائم مشابه سرطان مثانه است و شامل خون در ادرار، درد در ناحیه لگن و تکرر ادرار است. همچنین ممکن است متوجه جریان ضعیف ادرار یا ناتوانی در نگه داشتن آن در هنگام رفتن شوید.

برای تشخیص سرطان مجرای ادرار، پزشک ممکن است یک معاینه فیزیکی از ناحیه لگن و رکتوم انجام دهد. آزمایش خون، نمونه ادرار و بیوپسی نیز احتمالاً برای بررسی سلول‌های غیرطبیعی درخواست می‌شود.

مانند سرطان مثانه و کلیه، جراحی رایج ترین درمان برای برداشتن تومور است. پزشک شما همچنین ممکن است پرتودرمانی یا شیمی درمانی را برای از بین بردن سلول های سرطانی توصیه کند.

سرطان پروستات

اگر بیش از 50 سال سن دارید، چاق هستید و از رژیم غذایی پرچرب استفاده می کنید، یا آفریقایی-آمریکایی هستید، ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش دهید.

مراحل اولیه بیماری معمولاً علائمی را نشان نمی دهد، اما علائم مراحل پیشرفته ممکن است شامل مشکل در ادرار کردن، جریان ضعیف ادرار، خون در ادرار یا منی و اختلال نعوظ باشد.

معمولا سرطان پروستات زود تشخیص داده می شود و بنابراین، پیش آگهی برای درمان موفقیت آمیز مثبت است. دو آزمایش غربالگری اصلی، آزمایش خون آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) و معاینه دیجیتال رکتوم (DRE) هر دو برای تشخیص زودهنگام سرطان استفاده می‌شوند.

آزمایشات تصویربرداری و بیوپسی نیز ممکن است برای تعیین اینکه آیا شما سرطان پروستات دارید یا خیر، استفاده شود.

جراحی برای برداشتن کامل پروستات و برخی از بافت های اطراف آن رایج ترین درمان است. مانند بسیاری از سرطان‌های ارولوژیک دیگر، شیمی‌درمانی، پرتودرمانی یا ایمونوتراپی، در میان درمان‌های دیگر، ممکن است برای کشتن سلول‌های سرطانی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:روش های درمان ناباروری مردان 

سرطان آلت تناسلی

سرطان آلت تناسلی که می‌تواند روی آلت تناسلی مرد یا داخل آن رشد کند، در مردانی که در کودکی ختنه شده‌اند، نادر است و حتی کمتر شایع است.

اگر HPV یا ایدز دارید، سیگار می کشید، ختنه نشده اید یا درمان پسوریازیس دریافت کرده اید، ممکن است در معرض خطر بیشتری برای سرطان آلت تناسلی باشید.

علائم این بیماری عبارتند از: تغییر در ضخامت یا رنگ پوست، تاول یا زخم در آلت تناسلی، رشد زگیل مانند که تراوش می کند، خونریزی یا ترشحات غیر طبیعی زیر پوست ختنه گاه.

اگر مشکوک به سرطان آلت تناسلی باشد، پزشک معاینه فیزیکی با آزمایش‌های اضافی، مانند بیوپسی یا اسکن تصویربرداری، برای تشخیص آن انجام می‌دهد.

سرطان آلت تناسلی بسیار قابل درمان است، به خصوص اگر زود تشخیص داده شود. اگر تومور در بالای پوست باشد، ممکن است با کرم پوست یا اشعه درمان شود. همچنین ممکن است از جراحی برای برداشتن تومور استفاده شود.

 اگر سرطان فقط در پوست ختنه گاه باشد، ممکن است ختنه برای برداشتن سرطان کافی باشد.

با این حال، برای موارد پیشرفته، ممکن است ترکیبی از جراحی برای برداشتن بخشی یا کل آلت تناسلی، شیمی درمانی و پرتودرمانی لازم باشد.

سرطان بیضه

بیضه ها اندام های جنسی مردانه هستند که اسپرم تولید می کنند و در کیسه ای به نام کیسه بیضه نگهداری می شوند. اگرچه نادر است، اما سرطان بیضه شایع ترین سرطان در مردان جوان آمریکایی بین سنین 15 تا 35 سال است.

اگر بیضه نزول نکرده یا رشد غیر طبیعی بیضه دارید، ممکن است در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان بیضه باشید.

خودآزمایی در تشخیص زودهنگام بسیار مهم است. علائم این بیماری شامل توده یا تورم در کیسه بیضه، درد یا احساس سنگینی در کیسه بیضه یا کشاله ران است.

در صورت مشکوک بودن به سرطان بیضه، پزشک معاینه فیزیکی را همراه با آزمایشات اضافی مانند آزمایش خون و اسکن تصویربرداری برای تشخیص آن انجام می دهد.

سرطان بیضه به خصوص زمانی که زود تشخیص داده شود بسیار قابل درمان است. در بیشتر موارد، از جراحی برای برداشتن بیضه و به دنبال آن شیمی درمانی، پرتودرمانی یا مراقبت استفاده می شود.

سرطان های رایج اورولوژیک - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری - درمان سرطان پروستات - درمان بی اختیاری ادرار

بیشتر بخوانید:لیزر زگیل تناسلی در کلینیک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو