خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

عفونت های شایع مقاربتی - جراحی تناسلی مردان در کرج - اورولوژی در کرج - مرکز اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج
عفونت های شایع مقاربتی

ما در این مقاله به مبحث عفونت های شایع مقاربتی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

عفونت های شایع مقاربتی

عفونت های مقاربتی (STIs) عفونت هایی هستند که از طریق تماس جنسی منتقل می شوند. این عفونت ها معمولا از طریق مقاربت واژینال از فردی به فرد دیگر منتقل می شوند.

با این حال، آنها همچنین می توانند از طریق رابطه مقعدی، رابطه جنسی دهانی یا تماس پوست به پوست منتقل شوند. بیماری های مقاربتی می تواند توسط ویروس ها، باکتری ها یا انگل ها ایجاد شود.

بسیاری از افراد به بیماری های مقاربتی مبتلا می شوند اما به دلیل نداشتن علائم آن را نمی دانند. سایر افراد علائمی دارند که می تواند خفیف یا آزاردهنده تر باشد.

بیشتر بخوانید: تشخیص اختلال نعوظ در کرج

مسیر بهبود سلامت

انواع مختلفی از بیماری های مقاربتی وجود دارد. در اینجا اطلاعاتی در مورد برخی از رایج ترین آنها، علائم و درمان آنها آورده شده است.

کلامیدیا

کلامیدیا یک عفونت باکتریایی می باشد که به سادگی قابل درمان می باشد. عدم درمان آن می تواند باعث ناباروری در زنان شود.

علائم: زنان ممکن است درد هنگام ادرار کردن، خارش در اطراف واژن، مایع زرد رنگ (ترشحات) از واژن، خونریزی بین قاعدگی یا درد در قسمت پایین شکم داشته باشند.

مردان ممکن است در هنگام ادرار احساس سوزش و ترشحات شیری رنگ از آلت تناسلی داشته باشند. همچنین می تواند باعث تورم دردناک کیسه بیضه در مردان شود.

درمان: آنتی بیوتیک هر دو طرف باید درمان شوند.

عفونت های شایع مقاربتی - جراحی تناسلی مردان در کرج - اورولوژی در کرج - مرکز اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

سوزاک

سوزاک یک عفونت باکتریایی است. در صورت عدم درمان، می تواند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند. اما به راحتی قابل درمان است.

علائم: زنان ممکن است دارای ترشحات سفید، سبز، زرد یا خونی از واژن، درد هنگام ادرار کردن، خونریزی بین قاعدگی، خونریزی شدید در طول دوره یا تب باشند. در صورت تماس دهانی با فرد آلوده، هم زنان و هم مردان ممکن است دچار گلودرد شوند.

مردان ممکن است ترشحات غلیظ و زرد رنگ از آلت تناسلی داشته باشند و هنگام ادرار درد داشته باشند. دهانه آلت تناسلی ممکن است زخم باشد. سوزاک اگر درمان نشود می تواند عوارض جدی ایجاد کند.

درمان:  آنتی بیوتیک هر دو طرف باید درمان شوند.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

تبخال

تبخال یک عفونت ویروسی است که باعث ایجاد زخم های دردناک در ناحیه تناسلی می شود. از طریق تماس پوست به پوست پخش می شود. زمانی که آلوده شدید، تا آخر عمرتان ویروس را دارید.

علائم: زنان و مردان ممکن است گزگز، درد یا خارش در اطراف واژن یا آلت تناسلی داشته باشند. همچنین ممکن است از طریق تماس جنسی دچار ضایعات دهانی (تاول) شوند.

اینها ممکن است مانند تاول های تب به نظر برسند زیرا توسط یک ویروس مشابه ایجاد می شوند. تاول های کوچک می توانند بر روی آلت تناسلی، ناحیه واژن، اطراف مقعد یا روی دهان ایجاد شوند. وقتی تاول ها باز می شوند، می توانند بسیار عفونی باشند.

این بدان معنی است که شما به راحتی می توانید تبخال را به فرد دیگری منتقل کنید. هنگامی که تاول ها می شکند، همچنین می توانند باعث احساس سوزش شوند. ممکن است ادرار کردن دردناک باشد.

برخی از افراد غدد متورم، تب و بدن درد دارند. زخم‌ها و سایر علائم از بین می‌روند، اما این بدان معنا نیست که ویروس از بین رفته است. زخم ها و تاول ها می توانند به صورت دوره ای عود کنند. به این “شیوع” می گویند.

درمان: دارو می تواند علائم را درمان کند اما نمی تواند تبخال را درمان کند. اگر یکی از زوجین آلوده باشد، دیگری باید توسط پزشک معاینه شود.

HIV/AIDS

HIV (ویروس نقص ایمنی انسانی) ویروسی است که باعث ایدز (سندرم نقص ایمنی اکتسابی) می شود. HIV به سیستم ایمنی بدن حمله می کند و احتمال ابتلای شما به ویروس ها یا باکتری های دیگر را افزایش می دهد.

علائم: HIV سیستم ایمنی بدن را ضعیف می‌کند، بنابراین نمی‌تواند با بیماری مبارزه کند. بروز علائم ممکن است سالها طول بکشد.

هنگامی که علائم ظاهر میشوند، می توانند شامل تورم غدد لنفاوی، اسهال، تب، سرفه، تنگی نفس یا کاهش وزن غیرقابل توجیه باشند. علائم اغلب مشابه علائم سایر بیماری ها مانند آنفولانزا است.

درمان: داروها می توانند علائم را درمان کنند اما نمی توانند HIV یا ایدز را درمان کنند. اگر یکی از زوجین آلوده باشد، دیگری باید توسط پزشک بررسی شود.

بیشتر بخوانید: دلایل بیماری سرطان کلیه

HPV/زگیل تناسلی

HPV (ویروس پاپیلومای انسانی) خانواده ای از بیش از 100 نوع ویروس است. بعضی از آنها هیچ نشانه ای ایجاد نمی نمایند. بعضی از انواع آن سبب ایجاد زگیل تناسلی می گردند. انواع تهاجمی تر می توانند باعث سرطان شوند.

علائم: HPV می تواند باعث ایجاد زگیل در داخل یا اطراف واژن، آلت تناسلی یا راست روده شود. در خانم‌ها، زگیل‌ها می‌توانند روی دهانه رحم یا واژن باشند که در آن شما نمی‌توانید آنها را ببینید.

یا ممکن است در قسمت بیرونی بدن قرار داشته باشند، اما ممکن است برای دیدن خیلی کوچک باشند. زگیل ها می توانند کوچک یا بزرگ، صاف یا برجسته باشند.

آنها می توانند به تنهایی یا در گروه ظاهر شوند. آنها معمولاً آسیب نمی بینند. اکثر انواع HPV، از جمله آنهایی که باعث سرطان می شوند، علائمی ندارند.

درمان: هیچ دارویی HPV را درمان نمی کند. پزشک می تواند زگیل های خارجی را حذف کند. زگیل روی دهانه رحم یا واژن می تواند باعث تغییراتی شود که ممکن است منجر به سرطان دهانه رحم شود. پزشکان مراقب این تغییرات خواهند بود. اگر یکی از زوجین مبتلا به HPV باشد، دیگری باید توسط پزشک بررسی شود.

برخی از انواع HPV، از جمله انواعی که باعث سرطان می شوند، قابل پیشگیری هستند. واکسنی وجود دارد که می تواند از برخی از انواع HPV در مردان و زنان جوان جلوگیری کند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) توصیه می کند که دختران و پسران بین سنین 11 تا 12 سال قبل از شروع فعالیت جنسی، واکسن را دریافت کنند. این واکسن برای مردان و زنان در سنین 9 سال تا 45 سال تایید شده است.

عفونت های شایع مقاربتی - جراحی تناسلی مردان در کرج - اورولوژی در کرج - مرکز اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو