خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درد مزمن لگنی زنان با مگنت درمانی
درد مزمن لگنی زنان با مگنت درمانی

ما در این مقاله به مبحث درد مزمن لگنی زنان با مگنت درمانی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

درد مزمن لگنی زنان با مگنت درمانی

هنگامی که زنی مبتلا به واژینیسموس است، وقتی چیزی مانند تامپون یا آلت تناسلی مرد وارد واژن او می شود، ماهیچه های واژن او سفت یا سفت می شوند. این می تواند کمی ناراحت کننده یا دردناک باشد. واژینیسموس به عضلات کف لگن در انقباض غیرارادی عضلات اطراف واژن گفته می شود.

رابطه جنسی جایی است که بی اختیاری می تواند به یک مشکل تبدیل شود. تخمین زده می شود که تا یک چهارم زنان مبتلا به بی اختیاری ادرار نشت ادرار را در طول رابطه جنسی تجربه می کنند.

این وضعیت می تواند برای زنان شرم آور باشد و آنها را به اجتناب از رابطه جنسی سوق دهد، یا نگرانی آنها در مورد نشت ادرار باعث می شود نتوانند از رابطه جنسی لذت ببرند.

بیشتر بخوانید: درمان سرطان مثانه در کرج

انواع واژینیسموس

واژینیسموس به دو نوع تقسیم می شود:

 • واژینیسموس اولیه: زمانی که دخول واژن هرگز انجام نشده است.
 • واژینیسموس ثانویه: زمانی که دخول واژن یک بار به دست آمد اما دیگر امکان پذیر نیست، به طور بالقوه به دلیل عواملی مانند جراحی زنان یا پرتودرمانی.

برخی از زنان پس از یائسگی از واژینیسموس یا عدم امکان دخول رنج می برند. هنگامی که سطح استروژن کاهش می یابد، فقدان سیالیت و کشش واژن می تواند مقاربت را دردناک، استرس زا یا غیرممکن کند. این می تواند در برخی از زنان منجر به واژینیسموس شود.

دیسپارونیا یا مقاربت دردناک

دیسپارونی اصطلاح پزشکی برای مقاربت جنسی دردناک است. بیشتر با واژینیسموس اشتباه گرفته می شود، اما دیسپارونی می تواند بر اثر کیست، بیماری التهابی لگن یا آتروفی واژن درست شود.

علل واژینیسموس

پزشکان دقیقاً نمی دانند که چرا واژینیسموس رخ می دهد. این معمولاً با اضطراب و ترس از رابطه جنسی مرتبط است. اما مشخص نیست که واژینیسموس یا اضطراب در ابتدا کدام یک اتفاق می افتد. برخی از زنان در هر شرایطی و با هر چیزی دچار واژینیسموس می شوند.

زنان دیگر فقط در شرایط خاصی این عارضه را دارند، مثلاً با یک شریک جنسی اما نه با شرکای دیگر، یا فقط با آمیزش جنسی، اما نه با تامپون، یا در طول معاینات پزشکی.

سایر مشکلات پزشکی، مانند عفونت، نیز می تواند باعث مقاربت دردناک شود. بنابراین، مراجعه به پزشک برای تعیین علت اصلی درد حین رابطه جنسی ضروری است.

بیشتر بخوانید: شاک‌ ویو تراپی (ESWT)

علائم درد جنسی چیست؟

مقاربت دردناک اغلب اولین نشانه ابتلای یک زن به واژینیسموس است. درد فقط با دخول رخ می دهد. این معمولا پس از خروج از بین می رود، اما نه همیشه. زنان این درد را احساس سخت یا احساسی مانند برخورد مرد با دیوار توصیف کرده اند. بسیاری از زنان مبتلا به واژینیسموس هنگام قرار دادن تامپون یا در معاینه داخلی لگن توسط پزشک، احساس ناراحتی می کنند.

تأثیر بی اختیاری ادرار بر سلامت جنسی زنان

سلامت جنسی برای ارزش خود، سلامت عاطفی و کیفیت کلی زندگی زنان مهم است. اما بی اختیاری ادرار که یک عارضه شایع است، بر عملکرد جنسی تأثیر منفی می گذارد. بنابراین، درمان بی اختیاری ادرار برای بهبود عملکرد جنسی نشان داده شده است.

همچنین تمرین عضلات لگن باعث بهبود عملکرد جنسی در افراد مبتلا به بی اختیاری ادرار می شود. اگرچه مشکلات مربوط به سلامت جنسی پیچیده است و شامل عوامل روانی و فیزیکی می شود، اما مهم است که درمان بی اختیاری ادرار به عنوان بخشی از مدیریت اختلالات جنسی در نظر گرفته شود.

روش تشخیص و آزمایشات پزشکی درد مقاربتی چیست؟

تشخیص واژینیسموس معمولاً با شرح علائم شروع می شود. پزشک احتمالاً از شما در مورد اولین باری که متوجه مشکل شدید، تعداد دفعات بروز آن و علت آن می‌پرسد.

به طور معمول، پزشک شما در مورد سابقه جنسی شما نیز می پرسد، که ممکن است شامل سوالاتی در مورد اینکه آیا تا به حال مورد آسیب یا آزار جنسی قرار گرفته اید یا خیر. به طور کلی تشخیص و درمان واژینیسموس نیاز به معاینه لگنی دارد.

ترس و اضطراب زنان مبتلا به واژینیسموس در مورد معاینه لگن رایج است. اگر پزشک معاینه لگن را توصیه کرد، می توانید با او در مورد راه هایی صحبت کنید که معاینه را برای شما آسان تر می کند.

بعضی از خانم ها ترجیح می دهند از رکاب استفاده نکنند و برای معاینه وضعیت های مختلف بدن را امتحان نمایند. ممکن است با استفاده از آینه احساس راحتی بیشتری کنید تا ببینید پزشک چه می کند.

هنگامی که پزشک مشکوک به واژینیسموس باشد، معمولاً معاینه را تا حد امکان به آرامی انجام می دهد. آنها ممکن است به شما پیشنهاد کنند که یک دست یا ابزار پزشکی را به داخل واژن خود هدایت کنید تا دخول راحت تر شود.

بیشتر بخوانید: علائم و درمان عفونت ادراری

شما می توانید از پزشک خود بخواهید که هر مرحله از معاینه را به شما توضیح دهد. واژینیسموس یک اختلال قابل درمان است. درمان اغلب حاوی آموزش، مشاوره و ورزش است.

سکس درمانی و مشاوره

تمرین معمولاً شامل یادگیری در مورد آناتومی بدن شما و آنچه در طول برانگیختگی جنسی و مقاربت اتفاق می افتد است. همچنین اطلاعاتی در مورد عضلات درگیر در واژینیسموس به دست خواهید آورد. این می تواند به شما کمک کند تا درک کنید که اعضای بدن شما چگونه کار می کنند و بدن شما چگونه پاسخ می دهد.

مشاوره ممکن است تنها با شما یا با شریک زندگی تان باشد. کار با یک مشاور متخصص در اختلالات جنسی امکان دارد مناسب باشد. تکنیک های تمدد اعصاب و هیپنوتیزم نیز ممکن است به شما کمک کند در حین رابطه جنسی آرامش داشته باشید و احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشید.

دیلاتورهای واژینال

پزشک یا مشاور شما امکان دارد آموزش استفاده از گشاد کننده واژن را تحت نظارت یک متخصص پیشنهاد کند. گشاد کننده مخروطی شکل را در واژن خود قرار دهید. گشادکننده ها به تدریج بزرگتر می شوند. این به عضلات واژن کمک می کند تا کشش و انعطاف پذیر باشند. از همسرتان بخواهید برای افزایش صمیمیت، دیلاتور را وارد واژن کند. پس از اتمام دوره درمان با یک سری دیلاتاتور، شما و همسرتان می توانید دوباره سعی کنید رابطه جنسی داشته باشید.

تمرینات کگل

برای انجام تمرینات کگل، ماهیچه های کف لگن را که واژن، رکتوم و مثانه را کنترل می کنند، به طور مکرر شل و سفت کنید. شما می توانید این ماهیچه ها را هنگام ادرار شناسایی کنید. هنگامی که شروع به ادرار کردید، جریان را متوقف کنید. برای این کار از عضلات کف لگن استفاده می کنید.

ممکن است احساس کنید که آنها سفت شده و حرکت می کنند. این عضلات به صورت گروهی حرکت می کنند، بنابراین همه آنها به طور همزمان منقبض و شل می شوند. انجام این تمرینات به شما کمک می کند تا عضلات خود را در حین انقباض و شل شدن کنترل کنید.

بیشتر بخوانید: علت و درمان سرطان بیضه

این مراحل را دنبال کنید:

 • مثانه خود را خالی کنید
 • عضلات کف لگن خود را منقبض کنید و تا شماره 10 بشمارید.
 • عضلات خود را شل کنید و تا 10 بشمارید.
 • این چرخه را 10 بار و 3 بار در روز تکرار کنید.

برای تقویت عضلات کف لگن برای موفقیت، هنگام انجام تمرینات، شکم، باسن یا ران خود را درگیر نکنید.

بیوفیدبک

این دستگاه در واژن، مقعد یا راست روده قرار می گیرد تا مشخص شود که آیا بیمار از عضلات مناسب برای کنترل ادرار استفاده می کند یا خیر. بیوفیدبک به بیماران کمک می کند قدرت و هماهنگی عضلات کف لگن را بهبود بخشند. درباره بیوفیدبک بیشتر بدانید.

فیزیوتراپی

این درمان ها می تواند به تقویت عضلات لگن کمک کند، که ممکن است درد لگن و مثانه، اسپاسم مثانه، نشت و نیاز فوری به ادرار را کاهش دهد.

صندلی مگنت روشی جدید برای درمان دردهای مقاربتی و بی اختیاری ادرار است

صندلی مغناطیسی یک میدان مغناطیسی پالسی را به عضلات کف لگن بیماران واژینیسموس و بی اختیاری آزاد می کند. پالس میدان مغناطیسی اعصاب و ماهیچه های کف لگن را نامتعادل می کند، مشروط بر اینکه عضلات لگن بدون تلاش بیمار که روی صندلی درمان نیست تمرین داده شوند.

این روش بدون عارضه است و شامل قرار دادن الکترود در بیمار نیست، زیرا برای تحریک الکتریکی واژن و مقعد استفاده می شود. یک درمان معمولی 6 هفته با 3 جلسه در هفته طول می کشد. هر جلسه 20 دقیقه طول می کشد. بیمار تحت درمان لباس کامل می پوشد.

همچنین ثابت شده است که این امر منجر به علائم زیر می شود:

 • سندرم درد لگن
 • پروستاتیت مزمن
 • استرس و بی اختیاری زنان و مردان
 • کشسانی واژن پس از دریافت
 • اختلال لذت جنسی زنان
 • بی اختیاری مدفوع
 • بی اختیاری ادرار بعد از جراحی

بیشتر بخوانید: سیستوسکوپی در مردان و زنان

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


 • دستگاه صندلی مگنت تراپی
 • سیستوسکوپی فلکسیبل
 • انجام نوار مثانه در کرج
 • اورولوژی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو