خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

عوامل سرطان پروستات - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار - اورولوژی در کرج - درمان واریکوسل در کرج
عوامل سرطان پروستات

ما در این مقاله به مبحث عوامل سرطان پروستات می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

آشنایی با عوامل سرطان پروستات

سرطان پروستات شایع ترین سرطان عمده در مردان است. بسیار قابل درمان است، به خصوص اگر زود تشخیص داده شود. نکات مهمی که باید بدانید:

 • اکثریت قریب به اتفاق بیماران می توانند انتظار داشته باشند که حداقل پنج سال پس از تشخیص زنده بمانند (به استثنای خطر مرگ به دلیل دیگری).
 • سرطان پروستات معمولا به کندی رشد می کند.
 • آزمایشات غربالگری معمول می تواند آن را زود تشخیص دهد.
 • اکثر بیماران در صورت تشخیص بیشتر از 40 سال سن دارند.
 • بیماران ممکن است هیچ علامتی نشان ندهند، یا علائم ممکن است مشابه علائم بیماری های کمتر جدی باشد.

سرطان پروستات چیست؟

سرطان پروستات از غده پروستات شروع می شود، عضوی به اندازه گردو در زیر مثانه که بخشی از مایع منی را می سازد. سرطان پروستات زمانی رخ می دهد که سلول های غده پروستات بدون کنترل رشد می کنند.

اگر سرطان پروستات زود تشخیص داده نشود، می‌تواند به وزیکول‌ های منی گسترش یابد، که به تولید مایع منی یا سایر قسمت‌های بدن نیز کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: دکتر اورولوژی در کرج 

علائم سرطان پروستات

در اوایل، سرطان پروستات اغلب هیچ علامتی ایجاد نمی کند. اگر علائمی وجود داشته باشد، ممکن است به یک مشکل سلامتی غیر از سرطان پروستات مربوط باشد. در صورت داشتن هر کدام از نشانه های زیر با پزشک خود صحبت نمائید.

با بدتر شدن شرایط پروستات، ممکن است موارد زیر را داشته باشید:

 • مشکل یا درد در ادرار کردن
 • بالا رفتن احتیاج به ادرار نمودن، مخصوصا در شب
 • خون در ادرار یا منی
 • مشکل در نعوظ
 • درد همراه با انزال
 • از دست دادن کنترل مثانه یا روده
 • درد در ناحیه باسن، ستون فقرات یا دنده ها
 • ضعف در پاها یا پاها

عوامل سرطان پروستات - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار - اورولوژی در کرج - درمان واریکوسل در کرج

غربالگری سرطان پروستات

سرطان پروستات اغلب به کندی رشد می کند، بنابراین پزشک ممکن است آزمایش های غربالگری را در سنین خاص پیشنهاد دهد:

 • 50 برای مردان در معرض خطر متوسط
 • 45 برای مردان در معرض خطر، از جمله مردان سیاهپوست و مردانی که در یکی از بستگان نزدیکشان سرطان پروستات قبل از 65 سالگی تشخیص داده شده است.
 • 40 برای مردانی که بیش از یک خویشاوند نزدیک با سرطان پروستات قبل از سن 65 سالگی تشخیص داده شده است

آزمایش PSA: این آزمایش خون مقدار آنتی ژن اختصاصی پروستات را که ماده ای است که توسط غده پروستات ساخته می شود، تشخیص می دهد. با افزایش سطح PSA، خطر ابتلا به سرطان پروستات نیز افزایش می یابد. در OHSU، آزمایش PSA را توصیه می‌کنیم و آزمایش‌های خون اضافی را برای تشخیص سرطان پروستات پیشنهاد می‌کنیم.

معاینه رکتوم دیجیتال: در این آزمایش، که DRE نیز نامیده می‌شود، پزشک به طور مختصر انگشت دستکشی را وارد رکتوم شما می‌کند تا توده‌هایی را که می‌توانند نشانه‌های اولیه تومور باشند، احساس کند.

بیشتر بخوانید:جراحی وازکتومی در کرج 

انواع سرطان پروستات

آدنوکارسینوم: بیشتر سرطان های پروستات از سلول های غده پروستات ایجاد می شوند. این سرطان های با رشد آهسته به عنوان آدنوکارسینوم شناخته می شوند. آنها 99 درصد سرطان های پروستات را تشکیل می دهند.

اشکال نادر عبارتند از:

 • سارکوم ، سرطان بسیار نادر بافت همبند در پروستات.
 • کارسینوم سلول کوچک ، یک نوع تهاجمی که ممکن است تشخیص آن سخت باشد زیرا معمولا سطح PSA را افزایش نمی دهد.
 • کارسینوم سلول انتقالی پروستات ، که در مجرای ادرار یا مجرای حرکت مایع از پروستات به مجرای ادرار رخ می دهد. اغلب، این تومورها یک بیماری ثانویه به سرطان مثانه هستند.
 • تومورهای نورواندوکرین که کارسینوم سلول کوچک نیستند. اینها سرطان های نادر سلول های تولید کننده هورمون در پروستات هستند.

اگر سرطان به سایر قسمت‌های بدن گسترش یابد (متاستاز) به آن سرطان پروستات متاستاتیک می‌گویند.

بیشتر بخوانید: درمان ناباروری مردان در کرج 

شرایط پیش سرطانی

شواهدی وجود دارد که سرطان پروستات ممکن است به عنوان یک حالت پیش سرطانی شروع شود. اگر آزمایش‌ها یکی از این دو حالت را نشان دهند، پزشک در مورد آن با شما صحبت خواهد کرد:

 • نئوپلازی داخل اپیتلیال پروستات یا PIN زمانی است که پزشکان سلول‌های غیرطبیعی را شناسایی می‌کنند که مانند سرطان در پروستات رشد نمی‌کنند. سلول های پین درجه پایین تقریبا طبیعی به نظر می رسند. سلول های PIN درجه بالا، احتمال 20٪ سرطان پروستات را نشان می دهد.
 • آتروفی التهابی پرولیفراتیو یا PIA زمانی اتفاق می‌افتد که سلول‌های پروستات کوچک‌تر از حد طبیعی یا ملتهب به نظر می‌رسند. PIA ممکن است به PIN با درجه بالا تبدیل شود یا به سرطان پروستات تبدیل شود.

عوامل سرطان پروستات - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار - اورولوژی در کرج - درمان واریکوسل در کرج

مراحل سرطان پروستات

پزشکان شما مرحله ای را برای سرطان پروستات شما تعیین می کنند. مرحله نشان می دهد که سرطان شما چقدر رشد کرده و تا چه اندازه گسترش یافته است. این به تیم مراقبت شما کمک می کند تا در مورد گزینه های درمانی تصمیم گیری کند. برای شناسایی مرحله، تیم شما اطلاعاتی مانند:

سطوح PSA: PSA بر حسب نانوگرم بر میلی لیتر اندازه گیری می شود.

 • سطح زیر 10 پایین است.
 • سطح 10 تا 20 متوسط ​​است
 • سطح بالای 20 بالاست.

نمره گلیسون: پزشکان به نمونه های بافت زیر میکروسکوپ نگاه می کنند. آنها از معیاری به نام نمره گلیسون برای ارزیابی میزان طبیعی یا غیرعادی بودن الگوهای سلولی استفاده می کنند. امتیاز از 2 تا 10 متغیر است. هرچه الگوهای غیرطبیعی تر باشند، امتیاز بالاتر و احتمال تهاجمی سرطان بیشتر است.

درجه: پزشکان از نمره گلیسون برای قرار دادن سرطان در یک گروه درجه استفاده می کنند. سیستم گروه درجه بندی ISUP (انجمن بین المللی پاتولوژیست های اورولوژی) از 1 تا 5 متغیر است.

 • گروه درجه 1: کم خطر
 • گروه 2: ریسک مطلوب متوسط
 • گروه 3: خطر نامطلوب متوسط
 • گروه های درجه 4 و 5: خطر بالا

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو