خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

عوامل ایجاد سنگ کلیه - تزریق ژل به آلت تناسلی - درمان زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت تناسلی
عوامل ایجاد سنگ کلیه

ما در این مقاله به مبحث عوامل ایجاد سنگ کلیه می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

علائم و علل سنگ کلیه

سنگ کلیه در 1/11 نفر در طول زندگی رخ می دهد. تعداد اعضایی که تشکیل می دهند در 15 سال گذشته دو برابر شده است. فردی که سنگ کلیه داشته است 50 درصد احتمال دارد که در طی 5 تا 10 سال سنگ دیگری تشکیل دهد.

خبر خوب این است که برای بسیاری از افراد می توان با ساده ترین کارها را از سنگ کلیه جلوگیری کرد یا تعداد آن را کاهش داد.

چه چیزی باعث سنگ کلیه می شود؟

سنگ های کلیه از کریستال هایی که در بیماری ایجاد می شود باعث رشد می شود. اگر این اتفاق می‌افتد که مقدار زیادی نمک وجود داشته باشد که می‌تواند باعث ایجاد بلور شود، یا مایع بسیار زیادی برای جلوگیری از تشکیل کریستال‌ها وجود دارد.

کریستال ها تبدیل به سنگ می شوند. برای همه سنگ‌های کلیه، بیماری بسیار کم در عامل اصلی تشکیل سنگ است.

عوامل ایجاد سنگ کلیه - تزریق ژل به آلت تناسلی - درمان زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت تناسلی

بیشتر بخوانید: درمان کمبود اسپرم 

انواع سنگ کلیه

انواع مختلف از سنگ کلیه وجود دارد. رایج ترین نوع آن از کلسیم و برخی مواد شیمیایی دیگر مانند اگزالات یا فسفات ساخته شده است. سنگ های ساخته شده از اسید اوریک، سیستین یا ترکیبی از ترکیبات مختلف کمتری هستند.

اندازه از سر سنجاق تا توپ گلف متفاوت است. سنگ یک چهارم اینچی بزرگترین سنگی است که می تواند از کلیه مثانه ها منتقل شود و از طریق راه های خارج شود.

سنگ های اسید اوریک

این نوع می تواند ارثی باشد. مصرف منظم یک رژیم غذایی با پروتئین بالا شامل صدف و گوشت قرمز عمدتاً مسئول این امر است. این به این دلیل است که این غذاها حاوی پورین هستند، یک ترکیب شیمیایی طبیعی که کریستال های مونو سدیم اورات را تولید می کند.

در شرایط مناسب تبدیل به سنگ کلیه می شود.

همچنین اگر دیابتی هستید، از سندرم متابولیک رنج می برید یا به دلیل سوء جذب یا اسهال مزمن مایعات زیادی از دست می دهید، می توانید در برابر ایجاد سنگ های اسید اوریک آسیب پذیر باشید .

چه کسی در معرض خطر است؟

سنگ ها بیشتر در مردان و در آنهایی که سایر اعضای خانواده خود سنگ ها می سازند. تأثیرات محیطی از جمله جغرافیا و رژیم غذایی نیز می تواند نقش داشته باشد. عوامل غذایی شامل نمک، سودا، روغن و گوشت زیاد است.

رژیم‌های غذایی سرشار از میوه‌ها و سبزیجات خطرات کمتری برای ایجاد سنگ ایجاد می‌کنند. برخی از شرایط پزشکی مانند سندرم متابولیک قرار دارند، برخی از جراحی‌های کاهش وزن، افراد مجاری مبتلا یا آسیب‌دیدگی افراد را بیشتر در معرض خطر قرار می‌دهند.

داروهای محرک سنگ شامل بیش از کلسیم، آنتی اسیدها، ویتامین‌های C و D و داروهایی برای برخی بیماری‌ها هستند.

بیشتر بخوانید: پیچ خوردگی یا چرخش بیضه 

علائم و درمان سنگ کلیه

کسانی که سنگ تمام دارند، اگر یک یا چند سنگ کوچک در کلیه (ها) باقی بماند، ممکن است هیچ علامتی نباشد. با این حال، زمانی که کلیه از کلیه به مثانه منتقل می شود، اگر درد کوچک یا شدید در ناحیه کمر، کشاله ران و پایین شکم باشد، می تواند باعث ناراحتی خفیف شود.

ممکن است در خون وجود داشته باشد. سنگ‌ها که خیلی بزرگ و نمی‌توانند عبور کنند، می‌توانند باعث درد و استفراغ شوند.

در صورت وجود اتفاق همراه، ممکن است فرد تب و لرز داشته باشد.

اغلب، اما همه سنگ ها را نمی توان با اشعه ایکس معمولی دید، همه را می توان با سونوگرافی یا سی تی اسکن تشخیص داد. اگر سنگی دفع نشده و مجرای مسدود شده باشد، می توان آن را با سیستوسکوپ یا تجزیه و تحلیل آن به قطعات کوچک با لیتوتری یا لیزر خارج کرد.

پس از عبور یا برداشتن سنگ، باید برای تجزیه و تحلیل ارسال شود. دانستن ترکیب سنگ ها و ترکیبات ترکیبی در طی 24 ساعت به شناسایی راهکارهایی برای جلوگیری از تشکیل سنگ های کمک می کند.

بیشتر بخوانید: درمان عدم نزول بیضه ها

جلوگیری از

برای جلوگیری از عود سنگ کلیه، باید فرد هر روز 2 تا 3 لیتر (لیتر) مایع بنوشد تا بیماری بسیار رقیق باقی بماند. این کار را نه فقط در طول روز، بلکه قبل از خواب و در صورت بیدار شدن در طول شب انجام دهید.

هدف این است که همیشه رنگ پریده داشته باشید، از جمله در صبح زود. کسانی که دارای بیماری کلیوی، مصرفی یا مصرفی هستند که در مصرف آن مصرفی محدود است، میزان مصرف مصرفی را با پزشک خود در میان می گذارند.

بیش از حد از حد در رژیم غذایی می تواند باعث ایجاد سنگ تمام شود، اما می تواند بسیار کم باشد. توصیه می‌شود همه افراد چه سنگ‌هایی دارند و چه غذاهایی را نمی‌توانند در رژیم غذایی خود قرار دهند.

کسانی که می سازند سنگ کلیه کلسیمی دارند، باید نمک و غذا را در رژیم غذایی خود کاهش دهند و سعی کنند مقدار زیادی میوه و سبزیجات مصرف کنند، اما از فرآورده های بیشتری بادام خودداری کنند. سایر محدودیت های غذایی بر اساس ترکیب سنگ است.

علاوه بر این، ممکن است برای کاهش مواد تشکیل دهنده کریستال یا افزایش موادی که کریستال‌ها را تشکیل می‌دهند، نیاز به دارو وجود داشته باشد.

داروهای معمول مورد استفاده تیازیدها برای کاهش کلسیم در عارضه، آلوپورینوله برای کاهش اسید اوریک در خون و پتاسیم سیترات کلسیم برای افزایش سیترات (که یک سازنده سنگ است) در مبتلا هستند.

در صورت امکان، همه افراد ایجاد می کنند، باید در تمام ساعات شبانه روز مقدار زیادی آب بنوشند. این بهترین استراتژی پیشگیرانه اثبات شده است، ارزان است و ناراحتی تنها عارضه آن است.

عوامل ایجاد سنگ کلیه - تزریق ژل به آلت تناسلی - درمان زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت تناسلی

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو