خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دلایل ایجاد زگیل تناسلی - درمان زگیل تناسلی - لیپوساکشن زیر شکم - درمان ناتوانی جنسی - درمان سرطان پروستات
دلایل ایجاد زگیل تناسلی

ما در این مقاله به مبحث دلایل ایجاد زگیل تناسلی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی زائده های کوچکی روی پوست هستند که توسط سویه های خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) که یک عفونت شایع مقاربتی است، ایجاد می شوند. بیش از 100 نوع شناخته شده HPV وجود دارد، با این حال، تنها تعداد کمی از سویه ها مسئول ایجاد زگیل تناسلی هستند.

در حالی که فعالیت جنسی به طور گسترده به عنوان عاملی که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شود در نظر گرفته می شود، عوامل خطر دیگری نیز وجود دارد که شامل ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن به دلیل برخی شرایط پزشکی و داروها می شود.

افراد همچنین در صورت ابتلا به نوع دیگری از عفونت HPV می توانند در معرض خطر ابتلا به زگیل تناسلی باشند زیرا گونه های مختلف می توانند بر قسمت های مختلف بدن تأثیر بگذارند.

دلایل ایجاد زگیل تناسلی - درمان زگیل تناسلی - لیپوساکشن زیر شکم - درمان ناتوانی جنسی - درمان سرطان پروستات

زگیل تناسلی چه شکلی است؟

در حالی که ظاهر آنها می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، به طور کلی، زگیل تناسلی زائده های کوچک فردی هستند که به رنگ گوشت هستند یا دارای رنگ خاکستری/قرمز خفیف با سطح صاف یا کمی ناهموار هستند.

هیچ شکل خاصی به زگیل تناسلی نسبت داده نمی شود، آنها می توانند برجسته باشند و شبیه برجستگی ها یا رشدهای کوچک یا زگیل های مسطح کمتر قابل توجه باشند که صاف تر به نظر می رسند.

توجه به این نکته مهم است که همه برآمدگی‌های تناسلی یا رشد پوست لزوماً زگیل تناسلی نیستند، زیرا شرایط دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند علائم مشابهی ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با سرطان پروستات 

علائم زگیل تناسلی

برای بسیاری از افراد، زگیل تناسلی می تواند بدون علامت باشد، به این معنی که ممکن است علائم قابل توجهی ایجاد نکند. با این حال، برخی از علائم رایج زگیل تناسلی شامل موارد زیر است:

برآمدگی های شبیه به گل کلم

خوشه های بزرگ زگیل تناسلی می توانند شبیه شکل گل کلم باشند که به دلیل رشد چندین زگیل نزدیک به هم ایجاد می شود.

خارش یا سوزش

زگیل تناسلی باعث خارش، سوزش یا ناراحتی در ناحیه آسیب دیده می شود. خارش می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد و ممکن است با تعریق یا اصطکاک بدتر شود.

تورم

زگیل تناسلی خود معمولاً باعث تورم قابل توجهی نمی شود. با این حال، در برخی موارد، ممکن است تورم در بافت های اطراف به دلیل التهاب یا تحریک ناشی از وجود زگیل ایجاد شود.

چه چیزی باعث زگیل تناسلی می شود؟

زگیل تناسلی توسط سویه های خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود که عمدتاً منحصراً از طریق تماس جنسی منتقل می شود.

این ویروس می تواند پوست یا غشاهای مخاطی ناحیه تناسلی را آلوده کند و اگر فرد دارای سیستم ایمنی حساس باشد، ممکن است زگیل تناسلی ایجاد شود.

چگونه از شر زگیل تناسلی خلاص شویم؟

در حالی که بسیاری از افرادی که از زگیل تناسلی رنج می برند ممکن است به دنبال راه های سریع برای خلاص شدن از شر آنها باشند، درک این نکته ضروری است که هدف از درمان حذف زگیل های قابل مشاهده، تسکین علائم فوری و کاهش خطر کلی انتقال است.

بیشتر بخوانید: درمان سرطان کلیه 

تشخیص حرفه ای

مهمترین چیز برای هر کسی که علائم زگیل تناسلی را تجربه می کند این است که ابتدا از یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی واجد شرایط و دارای مجوز برای تشخیص دقیق و بهترین روش درمانی کمک بگیرد.

توجه به این نکته مهم است که علائم زگیل تناسلی ممکن است مشابه سایر شرایط باشد، بنابراین فقط یک متخصص پزشکی می تواند تشخیص واقعی را تأیید کند.

گزینه های درمانی برای زگیل تناسلی

راه های زیادی برای از بین بردن زگیل تناسلی قابل مشاهده و تسکین علائم وجود دارد که از درمان های موضعی تا لیزر غیرتهاجمی زگیل تناسلی را شامل می شود.

یک متخصص پزشکی با تجربه می‌تواند بهترین درمان برای زگیل تناسلی را برای هر فرد و نیازهای متفاوت توصیه کند.

کرم زگیل تناسلی

کرم‌ها، ژل‌ها یا محلول‌های موضعی بدون نسخه یا تجویزی می‌توانند مستقیماً روی زگیل‌ ها اعمال شوند. این محلول ها با تحریک سیستم ایمنی یا تخریب مستقیم زگیل ها عمل می کنند.

پیروی از دستورالعمل های ارائه شده توسط پزشک یا متخصص پزشکی و ادامه درمان طبق تجویز برای مشاهده بهترین نتایج بسیار مهم است.

الکتروکوتر

کوتر الکتریکی یکی از روش‌هایی است که برای درمان جنگ‌های تناسلی از طریق یک روش پزشکی استفاده می‌شود که از گرمای تولید شده توسط جریان الکتریکی برای برداشتن یا تخریب بافت استفاده می‌کند.

در حالی که تکنیک خاص مورد استفاده ممکن است بسته به ارائه دهنده متفاوت باشد، مهم است که توجه داشته باشید که الکتروکوتر فقط باید در یک محیط بالینی توسط یک پزشک واجد شرایط انجام شود.

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس به آلت 

کرایوسرجری

کرایوسرجری که به عنوان کرایوتراپی نیز شناخته می‌شود، یک روش پزشکی است که در آن از دماهای بسیار سرد برای از بین بردن بافت‌های غیرطبیعی یا ناخواسته استفاده می‌شود و یک روش رایج برای درمان زگیل تناسلی است.

تعداد جلسات کرایوتراپی مورد نیاز ممکن است بسته به اندازه و محل زگیل و همچنین عوامل فردی متفاوت باشد.

لیزر co2 فرکشنال

در حال حاضر افراد بیشتری به درمان لیزر CO2 فرکشنال به عنوان وسیله ای برای درمان بیماری های پوستی مختلف از جمله زگیل تناسلی روی می آورند.

این لیزر از طریق لیزر CO2 فرکشنال کار می کند که یک پرتو متمرکز نور منتشر می کند که انرژی را به ناحیه مورد نظر می رساند که به نوبه خود بافت را گرم و تبخیر می کند و زگیل تناسلی را از بین می برد.

عمق درمان و شدت لیزر می تواند توسط متخصص مراقبت های بهداشتی بر اساس نیازهای خاص فرد تنظیم شود. یکی دیگر از مزایای لیزر CO2 فرکشنال این است که تولید کلاژن جدید در پوست را تحریک می کند که می تواند باعث بهبودی و بهبود ظاهر کلی ناحیه مورد نظر شود.

به طور کلی، زگیل تناسلی یک بیماری شایع است و نباید درد عمده‌ای ایجاد کند، بلکه باعث خارش و ناراحتی خفیف‌تر شود.

با این وجود، اگر مشکوک به زگیل تناسلی هستید یا در معرض HPV قرار گرفته اید، مهم است که برای تشخیص صحیح، درمان و راهنمایی در مورد مدیریت عفونت با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

دلایل ایجاد زگیل تناسلی - درمان زگیل تناسلی - لیپوساکشن زیر شکم - درمان ناتوانی جنسی - درمان سرطان پروستات

 

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو