خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

علل بزرگ شدن پروستات - درمان ناتوانی جنسی - لیزر سنگ کلیه - درمان ناباروری - جراحی زیبایی مردان در کرج - مرکز اورولوژی در کرج -
علل بزرگ شدن خوش خیم پروستات

ما در این مقاله به مبحث علل بزرگ شدن خوش خیم پروستات می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

علل بزرگ شدن خوش خیم پروستات

علت دقیق بزرگ شدن خوش‌خیم پروستات ناشناخته است، اما تحقیقات نشان می‌دهد که احتمالاً هورمون‌ها نقش مهمی در ایجاد این بیماری دارند. هورمون ها مواد شیمیایی قدرتمندی هستند که می توانند طیف وسیعی از اثرات را بر سلول های بدن داشته باشند. یک نظریه این است که با بالا رفتن سن برخی از مردان و هر کسی که پروستات دارد، سطح نوعی هورمون به نام دی هیدروتستوسترون (DHT) افزایش می‌یابد که ممکن است رشد پروستات را تحریک کند.

نظریه دیگری نشان می دهد که دو هورمون تستوسترون و استروژن نقش دارند. مردان جوانتر و هر کسی که پروستات دارد سطوح بالایی از تستوسترون و سطوح بسیار کمتری از استروژن تولید می کند. اما با افزایش سن، سطح تستوسترون کاهش می یابد، به این معنی که آنها نسبت بیشتری از استروژن در بدن خود دارند. پیشنهاد شده است که افزایش نسبی استروژن ممکن است رشد پروستات را تحریک کند.

بیشتر بخوانید: وازکتومی چیست

عوامل خطر

تحقیقات نشان داده است که میزان بزرگی خوش خیم پروستات در بین مردان و افراد مبتلا به پروستات با فشار خون بالا و بیشتر است. دیابت. با این حال، هم دیابت و هم فشار خون بالا با روند طبیعی پیری مرتبط هستند، بنابراین ممکن است ارتباط مستقیمی بین این سه بیماری وجود نداشته باشد.

علل بزرگ شدن پروستات - درمان ناتوانی جنسی - لیزر سنگ کلیه - درمان ناباروری در کرج - جراحی زیبایی مردان در کرج - شماره تماس:۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

تشخیص بزرگی خوش خیم پروستات

برای اینکه بفهمید غده پروستات شما بزرگ شده است یا خیر، باید چند آزمایش انجام دهید. برخی از آزمایشات توسط پزشک عمومی شما و برخی دیگر توسط متخصص اورولوژی (پزشک متخصص در مشکلات ادراری) انجام می شود. ابتدا، پزشک عمومی شما در مورد علائم شما می پرسد. اگر به نظر می رسد که علائم بزرگی خوش خیم پروستات را دارید، مرحله بعدی محاسبه امتیاز بین المللی علائم پروستات (IPSS) است.

بیشتر بخوانید: تست نوار مثانه

امتیاز بین المللی علائم پروستات (IPSS)

از شما خواسته می‌شود یک پرسشنامه را برای ارزیابی علائم خود تکمیل کنید. هر سؤال دارای 5 پاسخ احتمالی است که دارای یک امتیاز است و نمره کلی شما برای ارزیابی شدت علائم شما استفاده می‌شود. چک لیست شامل سوالات زیر است.

در مدت ماه گذشته، هر چند وقت یک بار:

  • آیا احساس کرده اید که مثانه خود به طور کامل پس از ادرار تخلیه نمی شود؟
  • آیا کمتر از 2 ساعت پس از اتمام ادرار مجبور شده اید دوباره ادرار کنید؟
  • آیا متوجه شده اید که هنگام ادرار کردن متوقف شده و دوباره شروع کرده اید؟
  • آیا به تعویق انداختن ادرار برایتان سخت است؟
  • آیا جریان ضعیف ادرار داشته اید؟
  • آیا در طول یک شب مجبور شده اید برای شروع ادرار کردن فشار بیاورید یا زور بزنید؟
  • آیا مجبور شده‌اید در طول شب برای ادرار کردن بیدار شوید؟

پس از اینکه پزشک عمومی شما شدت علائم شما را ارزیابی کرد، با استفاده از آزمایش‌های خاص، سعی می‌کند شرایط دیگر با علائم مشابه را رد کند.

رد سایر شرایط

علائم بزرگ شدن خوش خیم پروستات مشابه علائم سایر بیماری ها از جمله سرطان پروستات است. بنابراین، پزشک عمومی شما باید کاملاً مطمئن باشد که علائم شما ناشی از سرطان نیست.

بیشتر بخوانید: نمونه ادرار میانی

آزمایشات ادرار

از آزمایش ادرار می توان برای بررسی اینکه آیا علائم شما ناشی از عفونت در سیستم ادراری شما است، مانند عفونت کلیه یا عفونت مثانه.

معاینه رکتوم

ممکن است برای بررسی اینکه آیا ممکن است سرطان پروستات داشته باشید به معاینه رکتوم نیاز داشته باشید. سرطان پروستات می تواند باعث سفت شدن غده پروستات و برآمدگی آن شود. پزشک عمومی شما یک دستکش می‌پوشد و یکی از انگشتان خود را روغن می‌کند، قبل از اینکه این انگشت را به آرامی به پایین و به سمت راست روده شما فشار دهد. از آنجایی که رکتوم به غده پروستات نزدیک است، آنها می توانند بررسی کنند که آیا سطح غده تغییر کرده است یا خیر. این روش کمی ناراحت کننده خواهد بود، اما معمولاً دردناک نیست.

سرطان پروستات همیشه باعث تغییراتی در غده پروستات نمی شود، بنابراین ممکن است نیاز به انجام آزمایش های تخصصی تری برای رد آن داشته باشید. احتمالاً برای انجام این آزمایشات به متخصص اورولوژی ارجاع خواهید شد.

آزمایش آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA)

برای اندازه گیری میزان پروتئین PSA که توسط پروستات تولید می شود، می توان از آزمایش خون استفاده کرد. افزایش سطح PSA نشان دهنده بزرگ شدن پروستات است و افزایش قابل توجهی ممکن است نشان دهنده سرطان پروستات باشد. با این حال، مانند معاینه رکتوم، آزمایش PSA نمی تواند تشخیص قطعی سرطان پروستات را ارائه دهد.

سونوگرافی ترانس رکتال (TRUS)

TRUS نوعی اسکن سونوگرافی است که به طور خاص برای مطالعه پروستات و ناحیه اطراف آن طراحی شده است. یک کاوشگر اولتراسوند در رکتوم شما قرار می گیرد و از امواج صوتی برای ایجاد تصویری دقیق از پروستات شما استفاده می کند. این نوع اسکن اندازه پروستات شما را اندازه گیری می کند و می تواند برای تایید یا رد تشخیص سرطان پروستات استفاده شود.

بیشتر بخوانید: درمان سنگ کلیه

توموگرافی کامپیوتری (CT) اوروگرام

سی تی اوروگرام برای مطالعه دستگاه ادراری (مثانه و لوله هایی که ادرار از آن عبور می کند، که به عنوان حالب و مجرای ادرار نیز شناخته می شود) استفاده می شود. سی تی اوروگرام می تواند برای بررسی انسداد در سیستم ادراری شما که می تواند باعث علائم شما شود، مانند سنگ کلیه یا سنگ مثانه. همچنین می توان از آن برای تشخیص هر گونه آسیب در دستگاه ادراری استفاده کرد.

علل بزرگ شدن پروستات - درمان ناتوانی جنسی - لیزر سنگ کلیه - درمان ناباروری در کرج - جراحی زیبایی مردان در کرج - شماره تماس:۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

در طول سی تی اوروگرام، یک رنگ رادیواکتیو بی ضرر به شما تزریق می شود که در اشعه ایکس قابل مشاهده خواهد بود. پس از 30 تا 60 دقیقه، رنگ باید وارد مجاری ادراری شما شده باشد و یک سری عکسبرداری با اشعه ایکس انجام می شود. در برخی موارد، ممکن است از شما خواسته شود که قبل از عکسبرداری نهایی، ادرار کنید.

باطل کردن نمودارها

نمودار دفع ادرار یک دفتر خاطرات ادرار است که ممکن است از شما خواسته شود آن را به مدت 24 ساعت نگه دارید. از شما خواسته می‌شود که تعداد دفعات ادرار کردنتان را یادداشت کنید، و همچنین جزئیاتی در مورد نحوه ادرار کردن خود ثبت کنید برای مثال، اینکه آیا ادرار شما متوقف و شروع می‌شود یا اینکه آیا شروع به ادرار کردن مشکل است. نمودار دفع ادرار راه خوبی برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد علائم است و می تواند برای تعیین نوع درمانی که در کنترل علائم شما مؤثرتر است استفاده شود.

بیشتر بخوانید: سنگ کلیه

اوروفلومتری

اوروفلوومتری فشار مثانه و میزان عملکرد مثانه شما هنگام ادرار کردن را اندازه گیری می کند. به شما یک بی حسی موضعی داده می شود و یک لوله کوچک انعطاف پذیر (کاتتر) در مجرای ادرار شما قرار داده می شود و به سمت بالا منتقل می شود. مثانه. سپس آب از طریق کاتتر و به مثانه شما تزریق می شود. یک کامپیوتر متصل به کاتتر فشار داخل مثانه شما را اندازه گیری می کند و می تواند عملکرد مثانه شما را ارزیابی کند. همانند نمودارهای تخلیه ادرار، uroflowmetry روش خوبی برای تعیین نوع درمانی است که به کنترل علائم شما کمک می کند.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو