خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

علل و درمان سرطان کلیه - لیزر سنگ کلیه در کرج - جراحی زیبایی مردان در کرج - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت
علل و درمان سرطان کلیه

ما در این مقاله به مبحث علل و درمان سرطان کلیه می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بررسی اجمالی

هر ساله حدود 50000 نفر در جهان به سرطان کلیه مبتلا می شوند. کلیه ها یک جفت اندام لوبیایی شکل هستند که در بالای کمر در دو طرف ستون فقرات قرار دارند و خون را تصفیه و تمیز می کنند و ادرار تولید می کنند.

شایع ترین سرطان کلیه بزرگسالان، کارسینوم سلول کلیه است که در پوشش لوله های کوچک در کلیه ایجاد می شود. کودکان معمولاً به شکل متفاوتی از سرطان کلیه به نام تومور ویلمز مبتلا می شوند.

علل و درمان سرطان کلیه - لیزر سنگ کلیه در کرج - جراحی زیبایی مردان در کرج - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت

علائم و نشانه ها

سرطان کلیه در مراحل اولیه خود معمولاً هیچ علامت واضح یا علائم دردسرساز ایجاد نمی کند. با رشد تومور کلیه، علائم ممکن است رخ دهد.

  • خون در ادرار. در برخی موارد خون قابل مشاهده است. در موارد دیگر، ردپایی از خون در یک آزمایش ادرار ، یک آزمایش آزمایشگاهی که اغلب به عنوان بخشی از یک معاینه پزشکی منظم انجام می شود، شناسایی می شود.
  • توده یا توده در ناحیه کلیه.
  • خستگی
  • از دست دادن اشتها
  • کاهش وزن
  • تب های مکرر
  • احساس عمومی بد سلامتی

فشار خون بالا یا تعداد گلبول های قرمز کمتر از حد طبیعی در خون (کم خونی) نیز ممکن است نشانه تومور کلیه باشد. این علائم کمتر رخ می دهد.

بیشتر بخوانید: بیماری های غدد جنسی و دستگاه تناسلی 

تشخیص

برای یافتن علت علائم، پزشک ممکن است در مورد سابقه پزشکی شما بپرسد و یک معاینه فیزیکی انجام دهد. علاوه بر بررسی علائم کلی سلامت، پزشک ممکن است آزمایش خون و ادرار را نیز انجام دهد. پزشک شما همچنین ممکن است با دقت شکم را برای توده ها یا توده های نامنظم احساس کند.

آزمایش‌های دیگری که تصاویری از کلیه‌ها و اندام‌های مجاور ایجاد می‌کنند اغلب توصیه می‌شوند. این تصاویر اغلب می توانند تغییرات در کلیه و بافت اطراف را نشان دهند. به عنوان مثال، پیلوگرام داخل وریدی (IVP) مجموعه ای از اشعه ایکس از کلیه ها، حالب ها و مثانه پس از تزریق یک رنگ به وریدها است. تصاویر تولید شده می تواند تغییرات شکل این اندام ها را نشان دهد.

آزمایش دیگر، آرتریوگرافی ، مجموعه ای از اشعه ایکس از رگ های خونی است. رنگ از طریق یک کاتتر به یک رگ خونی بزرگ تزریق می شود. اشعه ایکس رنگ را هنگام حرکت در شبکه رگ های خونی کوچکتر در داخل و اطراف کلیه نشان می دهد.

سرطان کلیه، با این حال، بیشتر با اسکن توموگرافی کامپیوتری (CT)، سونوگرافی یا تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI) شناسایی می‌شود.

  • اولتراسوند شکم امواج صوتی به نام اولتراسوند که توسط انسان شنیده نمی شود به داخل شکم فرستاده می شود. امواج از کلیه ها منعکس می شوند و یک کامپیوتر از پژواک ها برای ایجاد تصویری به نام سونوگرافی استفاده می کند.
  • توموگرافی کامپیوتری (CT) Scan مجموعه ای از تصاویر دقیق از نواحی داخل بدن که از زوایای مختلف گرفته شده است. این تصاویر توسط یک کامپیوتر متصل به دستگاه اشعه ایکس ایجاد شده است. این همچنین توموگرافی کامپیوتری و اسکن محوری کامپیوتری (CAT) نامیده می شود.
  • تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI) روشی که در آن یک آهنربا متصل به کامپیوتر برای ایجاد تصاویر دقیق از نواحی داخل بدن استفاده می‌شود.

درمان ها

درمان سرطان کلیه به مرحله بیماری، سلامت عمومی و سن بیمار و عوامل دیگر بستگی دارد. پزشکان ما یک برنامه درمانی متناسب با نیازهای هر بیمار ایجاد می کنند.

در مرکز اورولوژی جهانشهر، بیماران مبتلا به سرطان کلیه اغلب توسط تیمی از متخصصان، از جمله اورولوژیست ها، انکولوژیست ها و انکولوژیست های پرتودرمانی درمان می شوند.

سرطان کلیه معمولاً با جراحی یا درمان بیولوژیکی درمان می شود که ایمونوتراپی نیز نامیده می شود. پزشکان ممکن است تصمیم بگیرند که از یک روش درمانی یا ترکیبی از روش ها استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: سیستوسل (افتادگی مثانه)

عمل جراحی

جراحی رایج ترین درمان سرطان کلیه است. عمل برداشتن کلیه را نفرکتومی می نامند. در اغلب موارد، جراح کل کلیه را همراه با غده فوق کلیوی و بافت اطراف کلیه برمی دارد. برخی از غدد لنفاوی در این ناحیه نیز ممکن است برداشته شوند.

به این روش نفرکتومی رادیکال می گویند. در اغلب موارد، جراح قادر است فقط بخشی از کلیه را که حاوی تومور است، بردارد. این روش که نفرکتومی جزئی نامیده می شود، برای بیماران مبتلا به تومورهای کوچک یا تومورهای لبه کلیه مناسب است.

پرتو درمانی

پرتودرمانی که رادیوتراپی نیز نامیده می شود، از پرتوهای پر انرژی برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می کند. پزشکان گاهی اوقات از پرتو درمانی برای تسکین درد (درمان تسکین دهنده) زمانی که سرطان کلیه به استخوان گسترش یافته است، استفاده می کنند.

پرتودرمانی برای سرطان کلیه شامل پرتوهای خارجی است که از مواد رادیواکتیو خارج از بدن می آید. یک ماشین پرتوها را به سمت ناحیه خاصی از بدن هدف قرار میدهد. اغلب، درمان به صورت سرپایی در بیمارستان یا کلینیک پنج روز در هفته و به مدت چند هفته انجام می شود.

این برنامه به محافظت از بافت طبیعی با پخش دوز کل اشعه کمک می کند. نیازی نیست برای پرتودرمانی در بیمارستان بمانید و در طول یا بعد از درمان رادیواکتیو نیستید.

علل و درمان سرطان کلیه - لیزر سنگ کلیه در کرج - جراحی زیبایی مردان در کرج - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت

بیشتر بخوانید: علائم عفونت کلیه

درمان بیولوژیکی

درمان بیولوژیکی که ایمونوتراپی نیز نامیده می شود، نوعی درمان است که از توانایی طبیعی بدن یا سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با سرطان استفاده می کند. اینترلوکین 2 و اینترفرون انواعی از درمان های بیولوژیکی هستند که برای درمان سرطان پیشرفته کلیه استفاده می شوند.

کارآزمایی‌های بالینی همچنان به بررسی روش‌های بهتر برای استفاده از درمان بیولوژیکی و در عین حال کاهش عوارض جانبی که بیماران تجربه می‌کنند، ادامه می‌دهند. بسیاری از افراد تحت درمان بیولوژیک در طول درمان در بیمارستان می مانند تا بتوان این عوارض جانبی را کنترل کرد.

شیمی درمانی

شیمی درمانی استفاده از داروها برای از بین بردن سلول های سرطانی است. اگرچه در درمان بسیاری از سرطان های دیگر مفید است، اما شیمی درمانی تنها اثربخشی محدودی را در برابر سرطان کلیه نشان داده است.

محققان به مطالعه داروهای جدید و ترکیبات دارویی جدید که ممکن است مفیدتر باشند ادامه می دهند.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو