خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دلایل و درمان سرطان مثانه - سیستوسکوپی فلکسیبل - درمان عفونت تناسلی - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت
دلایل و درمان سرطان مثانه

ما در این مقاله به مبحث دلایل و درمان سرطان مثانه می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سرطان مثانه چیست؟

سرطان مثانه نوعی سرطان دستگاه تناسلی است که از مثانه شروع می شود و تقریباً 5 درصد از موارد جدید سرطان در ایالات متحده را تشکیل می دهد. اگر سرطان مثانه درمان نشود، می تواند به سرعت به سایر نواحی بدن سرایت کند و گزینه های درمانی شما را محدود کند.

مرکز اورولوژی جهانشهر در تشخیص و درمان سرطان های دستگاه تناسلی از جمله سرطان مثانه موفق است. تیم متخصص سرطان ما  علت و علائم شما را مشخص می کند و یک برنامه درمانی منحصر به فرد برای تسکین ایجاد میکند.

دلایل و درمان سرطان مثانه - سیستوسکوپی فلکسیبل - درمان عفونت تناسلی - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت

بیشتر بخوانید: تزریق ژل به سر آلت 

انواع سرطان مثانه

انواع متعددی از سرطان مثانه وجود دارد که بسته به محل تشکیل آن، علاوه بر عوامل دیگر، دسته بندی می شوند. طبق گفته  انجمن سرطان آمریکا ، سرطان های مثانه ممکن است به عنوان تهاجمی یا غیر تهاجمی توصیف شوند، بر اساس اینکه آیا به دیواره مثانه گسترش یافته اند.

 •  سرطان مثانه غیر تهاجمی: سلول ها  در لایه داخلی سلول ها یافت می شوند اما در لایه های عمیق تر رشد نکرده اند.
 • سرطان تهاجمی مثانه: سلول هایی که در لایه های عمیق تر دیواره مثانه رشد کرده اند و احتمال گسترش آنها را افزایش می دهند و درمان را دشوارتر می کنند.

سرطان مثانه نیز بر اساس نحوه رشد به دو زیر گروه تقسیم می شود: کارسینوم پاپیلاری و کارسینوم مسطح.

 • کارسینوم اروتلیال: همچنین به عنوان سرطان سلول انتقالی (TCC) شناخته می شود، کارسینوم ادراری شایع ترین نوع سرطان مثانه است. TCC یک تومور پاپیلاری یا مسطح است که در لایه‌های عمیق‌تر مثانه رشد میکند.

انواع دیگر سرطان مثانه

انواع دیگری از سرطان مثانه وجود دارد، اما بسیار نادر هستند. انواع دیگر سرطان مثانه شامل موارد زیر است.

 • سرطان سلول سنگ‌فرشی.  کارسینوم سلول سنگفرشی تنها حدود 1 تا 2 درصد از تمام سرطان های مثانه در ایالات متحده را تشکیل می دهد و تقریباً همیشه مهاجم است. در پاسخ به تحریک و التهاب مزمن، که اغلب نتیجه یک عفونت است، در پوشش مثانه ایجاد می شود.
 • آدنوکارسینوم.  آدنوکارسینوم حدود 1 درصد از تمام سرطان های مثانه را تشکیل می دهد و تقریباً تمام موارد آدنوکارسینوم در مثانه مهاجم هستند.
 • کارسینوم سلول کوچک . کارسینوم سلول های کوچک از سلول های عصبی غدد درون ریز شروع می شود و کمتر از 1٪ از تمام سرطان های مثانه در ایالات متحده را تشکیل می دهد. معمولاً خیلی سریع رشد می‌کند، اما می‌توان آن را به طور مؤثر با شیمی‌ درمانی درمان کرد.
 • سارکوم.  سارکوم مثانه از لایه عضلانی دیواره مثانه شروع می شود و تمایل دارد در منافذ بین حالب و مجرای ادرار تشکیل شود. با این حال، آنها همچنین می توانند در خود مثانه ایجاد شوند. سارکوم مثانه شایع ترین نوع سارکوم ادراری تناسلی است.

علل سرطان مثانه و عوامل خطر

اگرچه همه علل سرطان مثانه ناشناخته است، اما محققان می دانند که برخی از موارد مربوط به جهش های ژنی است که در طول زندگی فرد رخ می دهد. خطرات اضافی برای سرطان مثانه ممکن است شامل عوامل زیر باشد.

به طور معمول در افراد بالای 55 سال بیشتر و در افراد زیر 40 سال کمتر رخ می دهد. علاوه بر این، سرطان مثانه در مردان بسیار شایع تر از زنان است. در واقع، مردان حدودا چهار برابر زنان به سرطان مثانه مبتلا می شوند.

افرادی که سیگار می کشند یا سابقه سیگار کشیدن زیاد دارند، بیش از سه برابر افرادی که سیگار نمی کشند یا محصولات تنباکو مصرف نمی کنند، به سرطان مثانه مبتلا می شوند.

افرادی که با مواد شیمیایی صنعتی خاص یا در محیط هایی که مواد مضر وجود دارد کار می کنند ممکن است در معرض خطر بیشتری قرار بگیرند. رادون و آزبست دو ماده شیمیایی شناخته شده ای هستند که باعث سرطان در انسان می شوند. اگر قبلاً پرتودرمانی یا شیمی‌درمانی دریافت کرده‌اید، ممکن است در معرض خطر بیشتری نیز قرار داشته باشید، به‌ویژه اگر به طور مستقیم به ناحیه لگن پرتو داده‌اید یا به طور مداوم از شیمی‌درمانی استفاده کرده باشید.

اگر سابقه ابتلا به عفونت مثانه، سنگ مثانه، سنگ کلیه یا تحریک طولانی مدت مثانه دارید، ممکن است در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان مثانه باشید. علاوه بر این، ابتلا به سرطان در هر ناحیه ای از دستگاه ادراری می تواند شانس ابتلای مجدد به سرطان را افزایش دهد. در واقع سرطان مثانه میزان عود بسیار بالایی دارد.

ابتلا به سندرم کاودن، سندرم لینچ یا سایر سندرم های ژنتیکی می تواند خطر ابتلا به سرطان مثانه را در برخی از مراحل زندگی شما افزایش دهد.

بیشتر بخوانید: عمل برداشتن بیضه 

علائم و نشانه های سرطان مثانه

مانند بسیاری از سرطان های دستگاه تناسلی، هرچه سرطان مثانه زودتر تشخیص داده شود، احتمال موفقیت درمان بیشتر خواهد بود. در حدود 90 درصد موارد، یکی از اولین علائم سرطان مثانه وجود خون در ادرار است. علائم اضافی سرطان مثانه می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • درد یا سوزش در هنگام ادرار
 • نیاز به دفع بیشتر ادرار کردن
 • مشکل در ادرار کردن، از جمله جریان آهسته یا ضعیف
 • درد لگن یا کمر

بیشتر بخوانید: اورولوژی شامل چه چیزهایی است؟

علائم پیشرفته سرطان مثانه

علائم سرطان مثانه پیشرفته تر می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • کمردرد در یک طرف
 • کاهش وزن یا کاهش ناگهانی اشتها
 • ناتوانی در دفع ادرار
 • درد مزمن استخوان
 • تورم پا و/یا مچ پا

برای افرادی که علائم سرطان مثانه را نشان می دهند غیرعادی نیست که تصور کنند علائم آنها سرطانی نیست. این به این دلیل است که علائم رایج اغلب شبیه به سایر شرایط پزشکی مانند عفونت دستگاه ادراری یا مثانه بیش فعال است. اگر متوجه تغییراتی در عادات ادرار خود شدید یا خون در ادرار خود مشاهده کردید، فوراً با پزشک خود صحبت کنید.

دلایل و درمان سرطان مثانه - سیستوسکوپی فلکسیبل - درمان عفونت تناسلی - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو