خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

علل و عوامل اختلال نعوظ - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار - شاک ویو پروستات - درمان واریکوسل در کرج
علل و عوامل اختلال نعوظ

ما در این مقاله به مبحث علل و عوامل اختلال نعوظ می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

دلایل و عوامل اختلال نعوظ چه چیزهایی هستند؟

زمانی که به دلیال بالقوه اختلال نعوظ نگاه می نمائیم اهمیت دارد که درک نمائید که بیشتر بیش از یک دلیل در این اختلال درگیر می باشد و یا همان گونه که انجمن اورولوژی آمریکا آن را مطرح می نماید اختلال نتیجه ی درگیری پیچیده میان عروق، نورولوژیک، هورمونی و عوامل روانشناختی می باشد.

عمل جراحی

هر عمل جراحی که به بخش لگن مربوط می باشد، قادر است سبب صدمه به اعصاب و یا عروق خونی در آلت تناسلی گردد که به نوبه خود قادر است بر توانایی یک مرد جهت ایجاد نعوظ یا حفظ آن موثر واقع شود.

یکی از جراحی هایی که به صورت رایج سبب ناتوانی جنسی می شود جراحی سرطان پروستات است و آن بدین دلیل می باشد که مکان عبور عروق و اعصاب آلت تناسلی از روی پروستات است و در حین جراحی صدمه خواهد دید.

نوع دیگری از عمل که برخی مواقع خطر ناتوانی جنسی را بالا می برد، رزکسیون روده جهت درمان سرطان کولورکتال می باشد که در آن قسمتی از روده بزرگ (کولون) با عمل همراه با تومور برداشته می گردد. بعضی از تغییرات در این شیوه به احتمال بالایی سبب اختلال نعوظ می گردند:

  • همی کاللتومی چپ (حذف کردن بخش چپ کولون)
  • رزکسیون شکمی (حذف کردن راست روده و انسداد)
  • پروکتکتومی (حذف کردن رکتوم)

در برخی موارد اختلال نعوظ نشات گرفته از جراحی روده می باشد که این مشکل از از دست دادن حس پوست نشات می گیرد.

به عبارتی دیگر، قوس عصبی دنبالچه ای (پاسخ حرکتی که باعث کنترل اسفنکترهای مقعدی و عضله های کف لگن می شود) تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. از سایر دلایل اثر روانی و روحی جراحی های بزرگ بر کارکرد جنسی می باشد.

علل و عوامل اختلال نعوظ - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار - شاک ویو پروستات - درمان واریکوسل در کرج

بیشتر بخوانید: تزریق ژل به سر آلت 

آسیب و صدمات

صدمه به اعصاب، شریان ها یا رگ های لگن سبب ایجاد مشکل های جنسی می باشد. به طور مثال، مردهای مبتلا به صدمه های نخاعی، مقدار مشکلات نعوظ و انسداد آن ها افزایش یافته است.

با این حال، صدمه ی نخاعی لزوما کارکرد جنسی را منع نمی نماید. بعضی از افراد مبتلا به آسیب های کامل نخاعی همچنان تحریک و لذت جنسی را تجربه می نمایند. افزون بر این، تمایل و علاقه جنسی بعید می باشد که تحت تاثیر صدمه نخاعی قرار گیرند.

بیماری ها و بقیه ی شرایط

اختلال نعوظ به ندرت به تنهایی اتفاق می افتد. این اغلب نتیجه ی یک اتفاق بهداشتی و سلامتی دیگر می باشد.

دیابت و بیماری های قلبی

اختلال نعوظ در بین آقایان با دیابت نوع ۱ و دیابت نوع ۲ عادی می باشد. مطالعه ای در سال ۲۰۱۷ در دیابت پزشکی نشان دهنده ی این است که بیشتر از نیمی از آقایان مبتلا به دیابت، اختلال نعوظ را تجربه می نمایند که علت آن این می باشد: بالا رفتن سطح قند خون نشات گرفته از دیابت ، سبب صدمه ی عروق خونی و اعصاب در همه جای بدن، از قبیل آلت تناسلی مرد می گردد.

هر چه انسان سطح زیادتری از دیابت داشته باشد احتمال زیادتری هست که او اختلال نعوظ را توسعه بخشد، مخصوصا در صورتی که سطح قند خون خودتان را کنترل ننماید.

عارضه های جانبی به همراه بیماری های قلبی مثل فشار خون بالا و کلسترول بالا همینطور قادر است نقش حائز اهمیتی در ناتوانی جنسی ایفا نماید. یک مرد مبتلا به دیابت که همینطور سیگار مصرف می کند خطر ابتلا به اختلال نعوظ را زیاد می کند.

بیماری های قلبی و دیابت بیشتر به یکدیگر ربط دارند، چون صدمه ی عروق کرونر هم از عوارض دیابت می باشد. بیماری عروق کرونر همینطور قادر است کارکرد جنسی را تحت تاثیر قرار بدهد، ولی اختلال نعوظ در بیمارهایی که از عروق کرونر (CAD) و دیابت در حال رنج بردن هستند، ۹ برابر زیادتر از مردانی می باشد که مبتلا به دیابت بدون اضافه گشتن بیماری عروق کرونر می باشند.

اختلال نعوظ در بيماری عروق کرونر و ديابت رایج می باشد و قادر است عامل خطر برای هر دو بیماری باشد.

بیشتر بخوانید: عمل برداشتن بیضه 

فشار خون

براساس این که نعوظ به جریان خون مناسب جهت آلت تناسلی وابسته است، آسان می باشد که ببینیم که هر نوع بیماری یا مشکل پزشکی که بر قلب و سایر ساختارهای سیستم قلبی عروقی موثر می باشد، امکان دارد بر کارکرد نعوظ موثر باشد.

این امر مخصوصا برای فشار خون بالا صدق می نماید.

گرچه دانشمندها دقیقا نمی دانند چطور این وضعیت قادر است منجر به اختلال نعوظ گردد، در این تحقیق، فشار بر روی دریچه های انسداد دهنده ی سیاهرگ ها زیادتر از قدرت مقاومت آنها می باشد و در نتیجه سیاهرگ ها قادر نیستند به میزان کافی برای نگه داشتن خون در آلت تناسلی دچار انسداد مانده و خون به سادگی خارج می شود.

بقیه ی عوامل بالقوه فشار خون بالا که امکان دارد در اختلال نعوظ نقش ایفا کنند:

بیشتر بخوانید: اورولوژی شامل چه چیزهایی است؟

کم شدن تولید هورمون

فشار زیاد در سیستم گردش خون بر روی تولید هورمون های ویژه ای اثر دارد، از قبیل آن هایی که تنظیم گر درایور جنسی و پاسخ ناتوانی می باشند.

سطح پایین اکسید نیتریک

بعضی مطالعه ها نشان داده اند که با گذر زمان آقایان با فشار خون زیاد در مدت زمان طولانی قادر هستند این عنصر را تولید نمایند که سبب می گردد رگ های خونی آرام گردند.

اختلال نعوظ امکان دارد ناشی از آن باشد که اکسید نیتریک کافی موجود نیست تا به میزان کافی رگ های خونی در آلت تناسلی را شل نموده و خون را برای پر نمودن آلت تناسلی فراهم نماید.

علل و عوامل اختلال نعوظ - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار - شاک ویو پروستات - درمان واریکوسل در کرج

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو