خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

مراقبت های بعد از جراحی وازکتومی - درمان ناتوانی جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - شاک ویو نعوظ در کرج
مراقبت های بعد از جراحی وازکتومی

ما در این مقاله به مبحث مراقبت های بعد از جراحی وازکتومی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

مراقبت های بعد از جراحی وازکتومی

وازکتومی یکی از آسان ترین جراحی های کنترل بارداری دائمی می باشد و برای بهبودی زودتر آن مراقبت هایی لازم می باشد. در ادامه به بایدها و نبایدهای پس از جراحی وازکتومی، مدت زمان بهبودی و مراقبت های پس از جراحی اشاره می نمائیم.

بیشتر بخوانید: سرطان بیضه چگونه درمان می شود؟

پس از جراحی وازکتومی

بلافاصله پس از وازکتومی کمی حس ناراحتی خواهید داشت. با این حال، شدیدترین درد می بایست طی چند روز رفع شود. انتظاراتی که باید پس از این عمل داشته باشید در ادامه بیان شده است.

مراقبت های بعد از جراحی وازکتومی - درمان ناتوانی جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - شاک ویو نعوظ در کرج

 • درد و تورم کم در بالای شکم یا پایین پاها با که پوشیدن البسه حمایتی، ۲۰ دقیقه قرار دادن بسته‌ های یخ بر روی کیسه بیضه در 48 ساعت ابتدایی و مصرف تایلنول (استامینوفن) تسکین پیدا می کند.
 • اندکی ترشح یا خونریزی از محل برش طبیعی می باشد و در صورت لزوم از یک باند کوچک استفاده گردد.
 • یک یا دو روز اول پس از جراحی استراحت نموده و فعالیت بدنی را محدود نمائید.
 • دوش گرفتن یک روز پس از جراحی مانعی ندارد، ولی می بایست تا چند هفته از استحمام یا شنا خودداری نمائید. حتما پس از دوش گرفتن ناحیه جراحی را خشک نمائید و روی آن را نمالید.
 • پس از جراحی حداقل یک هفته یا طبق مدت زمان پیشنهاد شده پزشک از ورزش، کار فیزیکی زیاد و فعالیت جنسی خودداری نمائید.

در صورت تجربه نشانه های زیر باید با پزشک تماس حاصل کنید:

 • تب بالای 100.4 درجه فارنهایت
 • زیاد شدن درد، تورم یا ترشحات
 • اشکال در ادرار کردن
 • احساس کردن یک توده در کیسه بیضه

مدت زمان بهبودی و مواظبت پس از جراحی وازکتومی

می توانید در عرض یک هفته پس از وازکتومی به فعالیت های طبیعی برگردید، ولی شرایطی وجود دارد که بهبودی را به تاخیر انداخته یا طولانی می نمایند. در حدود 1 تا 2 درصد از وازکتومی ها عارضه هایی از قبیل هماتوم یا عفونت رخ می دهد.

تقریبا 1 تا 2 درصد از مردان پس از وازکتومی درد مزمن کیسه بیضه را تجربه می نمایند (سندرم درد پس از وازکتومی). اگر درد ادامه یابد به درمان پزشکی یا در موارد نادر به یک جراحی دیگر احتیاج خواهید داشت.

گاهی پس از وازکتومی در درون و اطراف بیضه مایع تجمع می نماید. این عوارض باعث تورم یا درد غیرطبیعی می شود که در زمان انزال افزایش می یابد.

در نتیجه بر اثر نشت کردن اسپرم به درون کیسه بیضه از انتهای بریده شده مجرای وازدفران، بیمار نوعی التهاب را حس خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس به آلت تناسلی 

تسکین درد پس از جراحی وازکتومی

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مثل ایبوپروفن، پاراستامول یا نووالژین مؤثرترین داروهای مسکن طبیعی می باشند که پس از عمل تجویز می گردند.

می توان این داروها را موقعی که درد کم می باشد یا در سه روز اول پس از عمل به صورت دائم برای پیشگیری از درد هنگام صبح، ظهر و عصر با دوز ثابت مصرف نمود. مصرف مسکن‌ های قوی ‌تر به طور معمول ضرورتی ندارد.

همینطور می توان بیضه را پس از عمل خنک کرد. برای این کار می شود از کمپرس سرد استفاده نمود ولی باید دقت کرد که کمپرس خیلی سرد نباشد، چون در غیر این صورت کمپرس منجمد پوست حساس بیضه را خواهد سوزاند.

تا موقعی که بیمار ناراحتی ندارد و درد تسکین پیدا می کند می توان بیضه را خنک نمود، ولی هر بار بیشتر از 20 دقیقه نباید بر روی بیضه کیسه سرد گذاشت.

پانسمان نباید در چند روز ابتدایی پس از وازکتومی خیس گردد تا زخم تمیز بماند. اجتناب کردن از ورزش پس از وازکتومی نیز به پیشگیری از افزایش درد کمک می نماید.

استعمال دخانیات و مصرف الکل در بهتر شدن زخم اختلال ایجاد می نماید، بر همین اساس در صورت امکان در چند روز ابتدایی از مصرف این مواد خودداری نمائید.

بیشتر بخوانید: اختلال عملکرد جنسی: مشکلات اصلی مردان چیست؟

بایدها و نبایدها پس از جراحی وازکتومی

برای مواظبت و تسریع بهبودی پس از جراحی وازکتومی لطفا دستورالعمل های پزشک را دنبال نمائید. بعضی از نکات حائز اهمیت در ادامه آورده شده اند:

مراقبت های بعد از جراحی وازکتومی - درمان ناتوانی جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - شاک ویو نعوظ در کرج
Men’s health exam with doctor or psychiatrist working with patient having consultation on diagnostic examination on male disease or mental illness in medical clinic or hospital mental health service
 • یک هفته پیش از جراحی و 24 ساعت پس از عمل هیچ نوع داروی ضد التهابی غیر استروئیدی یا آسپرین مصرف ننمائید. استفاده کردن از پاراستامول ایرادی ندارد.
 • 48 ساعت پیش و پس از عمل از مصرف الکل خودداری نمائید.
 • در روز جراحی لباس های گشاد به تن کنید.
 • برای جراحی به جای باکسر، لباس زیر با پشتیبانی مناسب به تن کنید.
 • برای چند روز آینده حتی در زمان خواب لباس زیر حمایتی به تن کنید.
 • تا یک هفته پس از عمل هیچ فعالیت شدیدی مثل بلند نمودن اجسام سنگین، دوچرخه سواری، رفتن به باشگاه و خم شدن به انجام نرسانید.
 • پس از جراحی به خانه بروید، بنشینید یا دراز بکشید، کمپرس سرد را بر روی کیسه بیضه قرار بدهید و در مواقع موردنیاز پاراستامول مصرف نمائید.
 • برای دوش گرفتن 24 ساعت صبر نمائید. به مدت یک هفته از حمام نمودن، رفتن به جکوزی و استخرهای شنا خودداری نمائید تا سوراخ کوچکی که در حین جراحی در کیسه بیضه ایجاد می گردد بسته شود. این کار به پیشگیری از عفونت در ناحیه جراحی کمک می نماید و سوراخ ایجاد شده بهبود پیدا می کند.
 • برای یک هفته رابطه جنسی یا انزال نداشته باشید.
 • پس از وازکتومی می بایست به خانه بروید و بقیه روز را استراحت نمائید و هر نوع فعالیتی را به حداقل برسانید.

بعضی از مردان پس از جراحی وازکتومی اصلا درد را تجربه نمی نمایند و بسیاری دیگر در کشاله ران حس درد خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: تزریق آلت تناسلی برای رشد

بیضه ها از شکم منشا یافته و اعصاب مشابهی دارند. هر دردی در کیسه بیضه احتمالا در شکم هم حس می شود.

لطفا برای دو روز اول پس از عمل وازکتومی مراقبت و استراحت نمائید. حتی اگر حس می کنید حالتان برای راه رفتن خوب می باشد، بهتر میباشد برای بازگشت سریع به روال معمول و تسریع روند بهبودی، استراحت نمائید.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو