خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

تأثیر مشکلات پروستات بر روی خواب - درمان زگیل تناسلی - اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴
آیا مشکلات پروستات می تواند بر خواب شما تأثیر بگذارد؟

خواب برای سلامتی و تندرستی حیاتی است. برای کارکرد درست باید به میزان لازم در شب بخوابیم. اما در یک زمان مشخص، بیشتر مردم مشکلات خواب را تجربه می کنند. عوامل فیزیکی، پزشکی، محیطی و بسیاری عوامل دیگر بر کیفیت خواب شما تأثیر می گذارند. حتی مشکلاتی که بر غده پروستات شما تأثیر می گذارد می تواند الگوی خواب شما را مختل کند. فکر می کنید که چطوری مشکلات پروستات بر خواب شما اثر می گذارد؟ بخوانید تا متوجه شوید. ما در این مقاله به مبحث آیا مشکلات پروستات می تواند بر خواب شما تأثیر بگذارد می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

چگونه مشکلات پروستات می تواند بر خواب شما تأثیر بگذارد 

شایع ترین مشکلات پروستات عبارتند از:

  • پروستاتیت (التهاب)
  • هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH)
  • سرطان پروستات

این مشکلات طیف وسیعی از علائم را ایجاد می کنند، از جمله تکرر ادرار ، شب ادراری یا چند ادراری شبانه (ادرار شبانه)، وجود خون در ادرار یا مایع منی، انزال دردناک ، درد یا سوزش در هنگام ادرار ، قطره قطره شدن ادرار ، کاهش جریان ادرار و غیره.

تأثیر مشکلات پروستات بر روی خواب - درمان زگیل تناسلی - اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اثرات بیماری های پروستات به خود غده محدود نمی شود. علائم می تواند بر سایر جنبه های زندگی بیمار از جمله خواب تأثیر بگذارد.

آن چه که نشان می دهد بی خوابی در بیماران ابتلا به علائم دستگاه ادراری تحتانی مرتبط با BPH شایع است. افزون بر این، زیاد شدن شب ادراری به شدت با شدت بی خوابی مرتبط است.

یک مطالعه نشان داد که بیماران مبتلا به شب ادراری نسبت به مردانی که این علامت را تجربه نکرده بودند، بیشتر در معرض اختلالات خواب بودند. کیفیت خواب ضعیف با تعداد دفعات شب ادراری مرتبط بود.

دانشمندان به این نتیجه رسیدند که تکرر ادرار در شب تاثیر زیادی بر کیفیت خواب بیماران مبتلا به بزرگی پروستات و علائم دستگاه ادراری تحتانی دارد. همچنین ذکر این نکته مفید است که اختلال خواب به دلیل شب ادراری باعث مشکلات دیگری مانند خستگی در طول روز و کاهش سطح رفاه عمومی می شود.

می بینید، تکرر ادرار در شب مدت خواب را کوتاه می کند و ممکن است باعث مشکلات خواب شدید شود. این به دلیل تکه تکه شدن خواب اتفاق می افتد.

شما برای مدت کوتاهی می خوابید، برای ادرار کردن از خواب بیدار می شوید، دوباره برای به خواب رفتن تلاش می کنید و این چرخه ادامه می یابد. حتی می تواند منجر به سرکوب شدن سیستم ایمنی شود.

افزون بر BPH، بقیه مشکلات بافت پروستات می تواند بر کیفیت خواب اثر بگذارد. سرطان پیشرفته پروستات یک نمونه است. هورمون درمانی برای سرطان پروستات، مثل درمان محرومیت از آندروژن، می تواند سطح هورمون های جنسی را در بدن بیمار سرطان پروستات کم کند.

کم شدن سطح هورمون های جنسی می تواند نشانه های متفاوتی را ایجاد کند مثل افسردگی و اضطراب، به همین خاطر خوابیدن برای بیمار مبتلا به سرطان پروستات را سخت است.

خواب و خطر سرطان پروستات

همچنین ذکر این نکته مفید است که خواب ناکافی می تواند خطر سرطان پروستات و در نتیجه بروز سرطان پروستات را افزایش دهد. شرایطی مانند آپنه انسدادی خواب می تواند باعث ایجاد یک پاسخ التهابی شود که منجر به بزرگ شدن پروستات می شود.

چگونه مشکلات پروستات خود را بهبود بخشید تا بتوانید در شب بهتر بخوابید

در حالی که علائم مشکلات پروستات مانند BPH و سرطان کشنده پروستات خواب شما را به خطر می اندازد، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای استراحت شبانه بهتر انجام دهید. هدف اصلی در اینجا این است که ابتدا به آن علائم رسیدگی شود. بنابراین، شما باید فعال باشید. هر چه بیشتر در طول شب برای ادرار کردن از خواب بیدار شوید، کیفیت خواب شما بدتر می شود.

تأثیر مشکلات پروستات بر روی خواب - درمان زگیل تناسلی - اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

با این نکات می توانید شدت یا شدت شب ادراری را کاهش دهید:

مصرف مایعات را در شب کاهش دهید 

در طول روز هیدراته بمانید، اما سعی کنید مصرف مایعات را در شب محدود کنید. در واقع، شما باید دو تا چهار ساعت قبل از خواب از نوشیدن چیزی اجتناب کنید.

این فقط شامل آب نیست، بلکه کافئین و الکل را شامل می شود. شما باید سعی کنید مصرف کافئین و الکل را به طور کلی کاهش دهید، نه فقط در شب، زیرا آنها می توانند مثانه شما را تحریک کنند.

از خوردن غذاهای سرشار از آب در شب خودداری کنید 

اگر چند بار در طول شب، شب ادراری دارید، از مصرف بیش از اندازه غذاهایی که آب زیاد دارند در طول شب اجتناب کنید. مانند غذاهایی مثل خیار، گوجه فرنگی، خربزه، بقیه غذاهای اسیدی و مرکبات و غیره است.

یک دفترچه غذایی داشته باشید 

برخی از غذاها می توانند مثانه شما را تحریک کنند و در نتیجه تکرر ادرار را افزایش دهند. عاقلانه است که یک دفترچه غذایی داشته باشید تا بتوانید آن غذاها را شناسایی کنید. برخی از محرک ها ممکن است شامل شکلات، غذاهای تند و شیرین کننده های مصنوعی باشند.

تمرینات کگل را انجام دهید 

تمرین های کگل می تواند عضلات کف لگن را تقویت کند و طیف گسترده ای از فایده هایی مثل جلوگیری از انزال زو درس، کمک به بهتر شدن عملکرد نعوظ،  بهتر شدن کنترل روده و مثانه، اجازه دادن به مثانه را کاملا خالی می کند.

برای انجام کگل برای مردان ، ابتدا باید عضلات کف لگن را شناسایی کنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که سعی کنید وسط جریان ادرار را متوقف کنید.

ماهیچه هایی که برای انجام آن عمل استفاده می کنید، عضلات کف لگن هستند. حالا این ماهیچه ها را سفت کنید، چند ثانیه نگه دارید و بعد رها کنید. این تمرین ها را چندین مرتبه در طول روز انجام دهید.

مثانه خود را دوباره آموزش دهید 

یک استراتژی مفید برای مقابله با شب ادراری و تکرر ادرار، «برنامه ریزی» برای بازدید از حمام است. تلاش کنید در وقت های منظم مثل هر چهار تا شش ساعت در روز ادرار کنید تا کنترل مثانه بیش فعال را بهتر کنید.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و  اختلال نعوظ. و واریکوسل میکروسکوپی… در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو