خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

از بین بردن زگیل تناسلی - درمان زگیل تناسلی - اختلال نعوظ - درمان ناتوانی جنسی - انجام نوار مثانه - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹
آیا زگیل تناسلی بدون درمان از بین می رود؟

حدود 40 نوع فرعی HPV وجود دارد که تنها تعدادی از آنها باعث ایجاد زگیل می شوند. اگر به این روش آلوده شده اید، ممکن است هیچ علامتی از خود نشان ندهید و بنابراین می توانید بدون اینکه متوجه شوید شریک زندگی خود را آلوده کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید جلوگیری از انتقال زگیل تناسلی است. از آنجایی که از طریق تماس قابل انتقال است، محافظت در حین مقاربت کافی نیست. دریافت واکسن HPV می تواند به پیشگیری از این عفونت ها کمک کند.

سوال “اگر زگیل تناسلی درمان نشود چه اتفاقی می افتد” بسیار تعجب می کند این ممکن است بسته به نوع ویروسی که باعث زگیل می شود متفاوت باشد. به عنوان مثال، زگیل تناسلی ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس نوع 2 اغلب می تواند مزمن شود و به خودی خود ناپدید نمی شود.

بیشتر بخوانید: آزمایش و تشخیص زگیل تناسلی

زگیل تناسلی چگونه علائم را نشان می دهد؟

علائم زگیل در ناحیه تناسلی متفاوت است و می تواند از فردی به فرد دیگر تغییر کند. برخی از زگیل های تناسلی ممکن است بدون علامت باشند یا دارای شاخص های بسیار خفیف باشند. ساختار تاولی به اندازه پین ​​دارند و وقتی به هم می رسند شبیه گل کلم می شوند.

تشخیص زگیل تناسلی معمولاً با معاینه انجام می شود. پزشک ناحیه مرتبط شما را بررسی می کند و ظاهر سلول ها را ارزیابی می کند. همچنین نمونه ای از اینجا برای تست های آزمایشگاهی قابل بررسی است. این آزمایش‌ها شامل آزمایش‌های سیتولوژیکی مانند تست HPV یا PAP Smear می‌شود.

با این حال، از آنجایی که بسیاری از زگیل ها را می توان به صورت بصری شناسایی کرد، آزمایش ممکن است ضروری نباشد. با این حال، آزمایش HPV می تواند برای تعیین نوع HPV ناشی از تشکیل زگیل انجام شود که برای درمان و پیگیری شما مهم است. همچنین، اگر تشکیل زگیل شما گسترده یا عود کننده باشد، پزشک ممکن است آزمایش های دیگری را توصیه کند یا شما را به متخصص دیگری ارجاع دهد.

درمان زگیل تناسلی چگونه است؟

درمان زگیل تناسلی ممکن است بسته به نوع ویروس ایجاد کننده بیماری متفاوت باشد. راه حل مشخصی برای HPV وجود ندارد، اما ناراحتی های ناشی از زگیل را می توان به روش های مختلفی درمان کرد.

برخی از روش های مورد استفاده برای حل این مشکل عبارتند از:

  • واکسن HPV: برای زگیل تناسلی ناشی از HPV، می توان واکسن HPV تجویز کرد. این واکسن می تواند از گسترش HPV جلوگیری کرده و ایجاد زگیل های ناشی از HPV را کاهش دهد.
  • کرم‌ها: برخی از کرم‌ها با ترکیبات فعال خاص، با تقویت سیستم ایمنی بدن شما، به کاهش اثر زگیل‌ها می‌پردازند. توصيه مي شود در اين مدت رابطه جنسي نداشته باشيد. به عنوان یک عارضه جانبی، ممکن است باعث قرمزی پوست شما شود.
  • Ablation با لیزر CO2: با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود. این یک برنامه کاربردی محبوب نیست، اما می‌تواند در مواردی که سایر درمان‌ها جواب نمی‌دهند، استفاده شود.
  • روش الکتروکوتریزاسیون برای درمان زگیل تناسلی (کاندیلوما): شامل استفاده از جریان الکتریکی برای از بین بردن سلول‌های مورد نظر است. این روش با استفاده از الکترود یا الکتروکوتر اعمال می شود. این دستگاه‌ها با ناحیه زگیل شما تماس مستقیم دارند و جریان الکتریکی به سلول‌های زگیل ارسال می‌شود.

به این ترتیب می توان سلول های زگیل را از بین برد. این درمان معمولاً چند دقیقه طول می کشد و معمولاً طی چند جلسه تکمیل می شود. ممکن است در حین الکتروکوتریزاسیون کمی درد یا احساس سوزش وجود داشته باشد. این روش یک درمان جراحی محسوب می شود و معمولا با بی حسی موضعی انجام می شود.

بیشتر بخوانید: وازکتومی

از بین بردن زگیل تناسلی - درمان زگیل تناسلی - اختلال نعوظ - درمان ناتوانی جنسی - انجام نوار مثانه - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

روش کرایوتراپی در درمان زگیل تناسلی

کرایوتراپی (سرما درمانی) روش دیگری است که در درمان زگیل تناسلی استفاده می شود. این کاربرد با استفاده از نیتروژن مایع انجام می شود. سلول های زگیل شما را خنک می کند، آنها را می کشد یا تولید آنها را کاهش می دهد. این باعث می شود که آنها کوچک شوند یا به طور کلی ناپدید شوند.

کرایوتراپی توسط متخصص انجام می شود و معمولاً برای تکمیل چندین جلسه نیاز است. در طول درمان، پزشک با یک دستگاه نیتروژن هوای سرد را روی زگیل اسپری می کند. بعد از عمل ممکن است عوارضی مانند قرمزی، تورم یا پوسته پوسته شدن در ناحیه زگیل ایجاد شود.

بیشتر بخوانید: سرطان بیضه چیست؟

کرایوتراپی معمولاً بدون درد است یا کمترین درد را ایجاد می کند. از آنجایی که این عمل جراحی است که نیازی به جراحی ندارد، معمولاً در مدت کوتاهی بهبود می یابند. همانطور که در بالا ذکر شد، برخی از علائمی که پس از درمان در ناحیه ایجاد می شوند، معمولا در مدت کوتاهی از بین می روند. پس از انجام عمل، پزشک شما بررسی های بعدی را برای زگیل انجام می دهد و در صورت لزوم ممکن است درمان اضافی را توصیه کند.

کرایوتراپی فقط برای زگیل هایی با اندازه و ناحیه خاص مناسب است. برای بزرگتر یا عمیق تر، درمان جراحی ممکن است مناسب تر باشد. همچنین در برخی موارد ممکن است به طور کامل سلول های آلوده به HPV را از بین نبرد، بنابراین خطر عود وجود دارد.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو