خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان سنگ مثانه - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - درمان ناباروری در کرج - انجام نوار مثانه
درمان سنگ مثانه

ما در این مقاله به مبحث درمان سنگ مثانه می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سنگ مثانه چیست؟

این نوع سنگ موقعی تشکیل می گردد که مواد معدنی موجود در ادرار متبلور گردند و در مثانه جمع گردند.

در حقیقت باقی ماندن میزانی از ادرار بعد از ادرار نمودن در مثانه برای مدت طولانی، سبب ایجاد این مشکل میگردد.

بعضی مواقع سنگ‌ های ریز مثانه بدون احتیاج به درمان از بدن خارج می گردد و در اغلب موقعیت ها هم نیاز است شخص برای درمان از دارو و جراحی استفاده نمایند.

سنگ مثانه بر اثر جمع شدن مواد معدنی در مثانه و یا باقی ماندن ادرار در مثانه ایجاد می گردد.درمان سنگ مثانه - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - درمان ناباروری در کرج - انجام نوار مثانه

متداول ترین علائم آن

ابتلا به این مشکل به طور معمول با علائم متفاوتی همراه می باشد.

بعضی افراد مبتلا به این بیماری نشانه های خاصی را تجربه نمی نمایند و به طور معمول بزرگ شدن سنگ‌ ها سبب ایجاد درد، سوزش و خونریزی در زمان ادرار نمودن می گردد.

در ادامه می‌ توانید با متداول ترین نشانه های سنگ کلیه آشنا شوید.

 • تکرر ادرار مخصوصا در شب
 • درد زیر شکم
 • حس سوزش و درد در هنگام ادرار کردن
 • کدر گردیدن ادرار
 • وجود خون در ادرار
 • بی‌ اختیاری در ادرار
 • تیره گردیدن رنگ ادرار
 • درد در بیضه
 • عفونت ادراری
از متداول ترین نشانه های سنگ مثانه می‌ شود به تکرر ادرار، درد شکم، سوزش در هنگام ادرار و تیره و کدر گردیدن ادرار اشاره نمود.

دلیل ایجاد سنگ مثانه

سنگ‌ های مثانه موقعی تشکیل می گردند که ادرار برای طولانی زیادی در مثانه باقی ماند.

باقی ماندن ادرار در مثانه سبب غلیظ شدن آن می گردد و از این رو مواد معدنی موجود در ادرار سخت می گردند و بلورهایی را به وجود می آورند که به آن سنگ مثانه می گویند.

این فرایند موقعی ایجاد می گردد که مثانه نتواند ادرار را کاملا تخلیه کند. در ادامه به متداول ترین دلایل سنگ مثانه اشاره گردیده است.

 • به انجام رساندن عمل سیستوپلاستی تقویتی
 • دیورتیکول‌های مثانه
 • بزرگ شدگی پروستات
 • کم آب شدن بدن و غلیظ شدن ادرار
 • افتادگی مثانه
 • سنگ های کلیه
 • مثانه نوروژنیک
 • عفوت مجاری ادراری
 • التهاب مثانه
 • صدمه ی عصبی در سکته مغزی

بیشتر بخوانید: سیستوسل (افتادگی مثانه)

چه موقعی به پزشک مراجعه نمائیم؟

در صورتی که علائم سنگ کلیه را تجربه می نمائید، بهتر می باشد هر چه سریع‌تر درمان را آغاز نمائید و از یک متخصص کمک بخواهید.

باقی ماندن سنگ ها در مثانه سبب رشد و بزرگ‌تر گشتن آن می‌ شود.

به یاد داشته باشید که بی‌ توجهی کردن نسبت به درمان سنگ مثانه سبب بروز عفونت در دستگاه ادراری می گردد و قادر است به مجرای ادرار صدمات جدی وارد نماید.

در صورتی که علائم سنگ مثانه را تجربه می نمائید، بهتر می باشد فورا از یک متخصص کمک بخواهید.درمان سنگ مثانه - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - درمان ناباروری در کرج - انجام نوار مثانه

شیوه ی درمان سنگ مثانه

به طور معمول در صورتی که اندازه سنگ‌ های مثانه ریز باشد، با مصرف کردن آب و مایعات زیادتر دفع می گردد.

ولی در اغلب مواقع برای دفع سنگ مثانه احتیاج به مداخله متخصص می باشد. در ادامه می‌ توانید با شیوه ی درمان این بیماری آشنا گردید.

سیستولیتولاپاکسی

در سیستولیتولاپاکسی اول از داروهای بی‌ حسی یا بیهوشی عمومی استفاده می گردد.

یک لوله کوچک با دوربین در آخر مثانه وارد می گردد تا متخصص اورولوژی سنگ ها را مشاهده کند.

بعد سنگ‌ های مثانه با استفاده کردن از لیزر یا اولتراسوند به قطعه های کوچک تقسیم می گردند. بعد قطعات خرد شده سنگ از مثانه خارج میگردند.

جراحی سنگ مثانه

در صورتی که سنگ‌ های مثانه بزرگ باشند و یا سبب انسداد خروجی مثانه یا بزرگ شدگی پروستات گردند، پزشک جهت برداشتن سنگ ها از جراحی استفاده می نماید.

در این شیوه شکافی روی شکم ایجاد می گردد و سنگ ها از شکم خارج می گردند.

به طور معمول پس از جراحی نیاز می باشد پزشک مجددا آزمایش‌ هایی را جهت اطمینان انجام بدهد.

از مهم‌ترین داروهای سنگ مثانه پس از جراحی هم آنتی‌ بیوتیک می باشد که به منظور پیشگیری از عفونت برای بیمار تجویز می گردد.

بیشتر بخوانید: بیماری های غدد جنسی و دستگاه تناسلی 

شیوه ی تشخیص سنگ مثانه

جهت تشخیص این مشکل پزشک اول شما را معاینه می نماید و علائم را بررسی می نماید.

بعد برای تشخیص این مشکل از آزمایش ادرار استفاده می گردد. به طور معمول در آزمایش خون اغلب بیماران مبتلا به سنگ مثانه خون مشاهده می‌ شود.

از سایر آزمایش‌ های لازم برای تشخیص سنگ مثانه هم می‌ توان به آزمایش های تصویربرداری، سی‌تی‌اسکن، سونوگرافی، رادیولوژی اشعه ایکس و سیستوسکوپی اشاره نمود.

نشانه های افتادن سنگ کلیه در مثانه

در اغلب مواقع ابتلا به سنگ کلیه قارد است باعث بروز مشکلاتی در مثانه گردد.

موقعی که سنگ‌ های کوچکی که در کلیه‌ ها تشکیل گردیده اند به طرف حالب حرکت می نمایند، امکان دارد در مثانه گیر نمایند و به این مشکل تبدیل گردند.

در اغلب مواقع نشانه های افتادن سنگ کلیه در مثانه خیلی محدود می باشد و از این رو فرد متوجه این موضوع نمی گردد.

در صورتی که اندازه سنگ بزرگ باشد، امکان دارد شخص با علائمی مانند درد، ناراحتی و خونریزی مواجه شود.

شیوه ی جلوگیری از سنگ مثانه

حقیقت آن می باشد که شیوه ی خاصی برای جلوگیری از سنگ مثانه به‌ صورت کامل وجود ندارد، ولی نوشیدن آب و مایعات زیاد می‌ تواند خطر ابتلا به این بیماری را کم کند.

نوشیدن آب سبب رقیق شدن مواد معدنی موجود در ادرار می گردد و از ایجاد آن پیشگیری می نماید.

آقایان بالای 50 سال که به بزرگی پروستات مبتلا می باشند، می بایتس درباره ی تخلیه کامل مثانه حتما با پزشک مشورت نمایند.

در اغلب مواقع اصلاح رژیم غذایی و استفاده کردن از داروهای خاص با توجه به نوع سنگ می‌ تواند به پیشگیری از تشکیل این سنگ در آینده کمک بسیاری نماید.

بیشتر بخوانید: علائم و روش های درمان سرطان حالب

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو