خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان التهاب مثانه - وازکتومی سرپایی در کرج - سیستوسکوپی فلکسیبل - درمان عفونت تناسلی - شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹
درمان التهاب مثانه

ما در این مقاله به مبحث درمان التهاب مثانه می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

التهاب مثانه در مردان چیست و چطور درمان می شود؟

التهاب مثانه در مردان البته که کمتر از زنان اتفاق می افتد، ولی در بیشتر موارد دلیل زمینه ای جدی تری داشته و به توجه زیادتری احتیاج دارد. دلایل متعددی مثل اختلالات و انسدادهای ادراری به عنوان مثال به دنبال بزرگی پروستات در اثر افزایش سن امکان دارد در التهاب مثانه در مردان نقش ایفا کند. همینطور مطالعات نمایش داده است که التهاب مثانه در مردان همجنس باز کمی بیشتر از بقیه افراد مشاهده می شود. در ادامه این مقاله به صورت کامل در ارتباط با اینکه التهاب مثانه در مردان چیست چطور درمان می گردد توضیح داده شده است.

البته که التهاب مثانه در مردان به صورت کلی شایع نیست؛ ولی عفونت های ادراری یکی از شایع ترین دلایل التهاب مثانه در مردان هستند. التهاب مثانه به دنبال عفونت ادراری در تعداد اندکی از مردان ۱۵ الی ۵۰ ساله مشاهده می شود. به صورت کلی سالانه حدود ۵ الی ۸ مورد عفونت ادراری در هر ۱۰۰۰۰ مرد ۱۵ الی ۵۰ ساله اتفاق می افتند. طول بلندتر مجرا پیشابراه، خشکی اطراف مجرای پیشابراه در پوست و ویژگی های آنتی باکتریال مایع مترشحه از پروستات در جلوگیری از ابتلا به عفونت ادراری و التهاب مثانه در مردها نقش دارند. در ادامه به صورت کامل در ارتباط با التهاب مثانه در مردان و شیوه درمان آن توضیحاتی داده شده است.

نشانه های التهاب مثانه در مردان

نشانه های التهاب مثانه در مردان، تفاوت زیادی با نشانه های التهاب مثانه در زنان ندارند. به صورت کلی شایع ترین نشانه های التهاب مثانه در مردان عبارتند از:

 • حس مکرر احتیاج به تخلیه ادرار در طی روز (Frequency)
 • حس فوریت در دفع ادرار (Urgency)
 • حس سوزش و درد در طول تخلیه ادرار (Dysuria)
 • تب با درجه کم
 • کدر و بدبو شدن ادرار (Pyuria)
 • دیدن خون در ادرار (Hematuria)

اگرچه نشانه های فوق در بیشتر موارد التهاب مثانه در مردان مشاهده می شوند، اما توجه داشته باشید که در صورت بروز تب زیاد، تهوع و استفراغ و یا درد پشت و پهلوها احتمال منتشر شدن عفونت به کلیه ها و عفونت کلیه یا پیلونفریت وجود دارد که احتیاج به درمان جدی تر و آغاز آنتی بیوتیک تزریقی در بیشتر موارد در مردان دارد.

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

بیشتر بخوانید: اورولوژیست کیست؟

چرا بعضی مردها بیشتر در معرض ابتلا به التهاب مثانه هستند؟

همان گونه که توضیح داده شد، التهاب در مردها در مقایسه با زنان شیوع خیلی کمتری دارد. ولی چه عواملی امکان دارد در افزایش خطر ابتلا به التهاب مثانه در مردها تاثیرگذار باشند؟

 • بزرگ شدن پروستات (BPH)
 • سنگ کلیه و شن ادراری
 • داشتن قند خون یا دیابت
 • تنگی غیرعادی پیشابراه
 • کاتتریزاسیون یا سوندگذاری در مجاری ادراری
 • بیماری های نقص سیستم ایمنی مانند AIDS

التهاب در مردان دارای یکی از بیماری های فوق، نسبت به بقیه مردان هم سن و سال بیشتر مشاهده میشود.

دلیل التهاب مثانه در مردان

شایع ترین دلیل التهاب در مردان، عفونت ادراری (Cystitis) است. عفونت ادراری در مردها اغلب به دنبال اختلالات آناتومیک زمینه ای مثل بزرگی پروستات و پروستاتیت مزمن مشاهده می شود، و احتیاج به درمان جدی تر و طولانی تری دارد. بزرگ شدن پروستات و پروستاتیت مزمن مخصوصا در مردان دارای عفونت های مکرر ادراری می بایست مدنظر قرار داده شوند. بقیه دلایل التهاب در مردان عبارتند از:

سندروم مثانه دردناک

سیستیت بینابینی البته که به صورت شایع تر در زنان مشاهده می شود، ولی در مردان هم با شیوع کمتر مشاهده می شود. سیستیت بینابینی اغلب به دنبال التهاب مزمن در مردان اتفاق می افتد و با نشانه هایی مثل احساس درد و فشار در مثانه همراه است. شدت درد در سیتیت بینابینی از خفیف تا شدید و غیرقابل تحمل امکان دارد متفاوت باشد.

سندروم مثانه بیش فعال

مجموعه ای از نشانه های احتیاج فوری و ناگهانی به دفع ادرار، شب ادراری و احتیاج به دفعات مکرر تخلیه ادرار در طول شبانه روز در غیاب عفونت ادراری یا دلیل زمینه ای شناخته شده را شامل می گردد. اغلب با درجاتی از نشتی ادرار و بی اختیاری ادراری هم همراه است.

بیشتر بخوانید: تست نوار مثانه 

اورتریت (Urethritis)

اورتریت یا همان التهاب و تحریک پیشابراه، مخصوصا در مردهای فعال از لحاظ جنسی بیشتر مشاهده می شود. عفونت، شایع ترین دلیل اورتریت در مردها است. چک کردن ترشحات پیشابراه و وجود زخم یا بزرگ شدن غدد لنفاوی کشاله ران در تشخیص درست آن کمک کننده هستند. اغلب تهیه کردن اسمیر و ارسال نمونه از ترشحات پیشابراه در تشخیص دلیل آن کمک کننده هستند.

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

بیشتر بخوانید: وازکتومی چیست 

داروها

سموم و مواد زائد از راه سیستم ادراری و مثانه دفع می شوند. بعضی از این مواد زائد در طول دفع با التهاب همراه می باشند. از قبیل شایع ترین این داروها می توان به بعضی داروهای شیمی درمانی مثل سیکلوفسفامید یا ایفوسفامید اشاره کرد. برای جلوگیری از التهاب مثانه به دنبال مصرف سیکلوفسفامید، استفاده کردن از Mesna کمک کننده است.

رادیاسیون

رادیوتراپی در قسمت لگن به دنبال بعضی کانسرها مثل کانسر رکتوم، پروستات و آنوس هم می تواند دلیل التهاب در مردها باشد. التهاب مثانه به دنبال رادیوتراپی اغلب بدون احتیاج به درمان و به شکل خود به خودی طی ۳ ماه رفع می شود. استفاده کردن از داروهای آنتی کولینرژیک برای درمان علامتی تا زمان رفع شدن کامل علائم، کمک کننده هستند.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو