خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

کاربرد ها و درمان ها مگنت تراپی
کاربرد ها و درمان ها مگنت تراپی

ما در این مقاله به مبحث کاربرد ها و درمان ها مگنت تراپی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

کاربرد ها و درمان ها مگنت تراپی

مگنت تراپی به روش امروزی ممکن است یک درمان جدید و مدرن باشد.

اما باید بدانید که از قدیم الایام استفاده از انرژی مغناطیسی برای درمان سنگ های باستانی یک روش رایج بوده و امروزه فقط شکل مدرن و علمی آن را داریم. خستگی، گرفتگی عضلات و آسیب های شدید بافتی و استخوانی از جمله مشکلاتی هستند که در مدت زمان کوتاهی قابل حل نیستند.

اما مرکز اورولوژی جهانشهر میانبری برای درمان این مشکلات پیدا کرده است. مغناطیس درمانی می تواند به عنوان یک درمان مکمل یا مستقل برای بیماران ارائه شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این موضوع برای شما صحبت کنیم.

بیشتر بخوانید: علائم و علت بی اختیاری ادرار

مگنت تراپی چیست؟

این روش درمانی یکی از روش های درمانی غیر تهاجمی و ایمن محسوب می شود که از انرژی طبیعی مغناطیس برای درمان استفاده می کند. مغناطیس یکی از انرژی های مهم در طبیعت جهان است که برای بقای انسان بسیار مهم است و می تواند در حفظ سلامت جامعه نقش داشته باشد.

یکی از کاربردهای مهم این انرژی کاهش زمان بهبودی برخی بیماری ها است. میدان های مغناطیسی را می توان به صورت کنترل شده در کنار بدن قرار داد و به بدن در سرعت بخشیدن به کارهای خاص کمک کرد. بدن انسان ما به طور طبیعی این انرژی را در کنار خود دارد که به آن بیومغناطیس می گویند.

این انرژی نامرئی است و می تواند برای درمان برخی بیماری ها مانند پوکی استخوان بسیار مفید باشد. در مغناطیس درمانی این انرژی به صورت کنترل شده خارج از انرژی طبیعی وارد بدن می شود تا جریان طبیعی تقویت شود.

بیشتر بخوانید: عفونت ادراری

این شاخه از درمان در زمینه های فیزیوتراپی، پزشکی ورزشی و ارتوپدی یافت می شود. این درمان را می توان هم به صورت مستقل و هم به عنوان مکمل در کنار سایر روش های درمانی استفاده کرد.

مگنت تراپی چگونه کار می کند؟

همانطور که قبلا ذکر کردیم، بدن ما به طور طبیعی حاوی انرژی مغناطیسی است که آن را بیومغناطیس می نامیم. کل مولکول های بدن ما مقدار کمی انرژی مغناطیسی دارا هستند.

میدان های مغناطیسی نباید به صورت کنترل نشده در معرض بدن شما قرار گیرد. انجام این کار ممکن است صدمات زیادی به بدن وارد کند. اما در مگنت تراپی با یک روش درمانی روبرو هستید.

یعنی افراد سال ها به صورت تخصصی روی این موضوع و روش درمانی آن کار کرده اند تا در نهایت به نتیجه مطلوب برسند. بنابراین در این روش بدن شما هیچ مشکل جدیدی را مشاهده نمی کند و حتی مشکلات قدیمی آن نیز با کمک میدان های مغناطیسی درمان می شود. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که این درمان چگونه عمل می کند؟

بیشتر بخوانید: ویروس زگیل تناسلی

یون هایی مانند پتاسیم و کلسیم به سلول های ما در ارسال سیگنال کمک می کنند. بر اساس آزمایش های تخصصی، نیروی مغناطیسی می تواند نحوه عملکرد این یون ها را تغییر دهد.

پزشکان و متخصصان از این نتیجه کمک می گیرند تا بتوانند از این نیرو برای تغییر عملکرد چنین یون هایی به نفع بدن استفاده کنند. اما شواهد نشان می دهد که مغناطیس تأثیرات ثابتی بر سلول های هر بدن ندارد و این موضوع بسته به شرایط بدن متفاوت است.

انواع آهنربا در مگنت تراپی

این روش درمانی معمولا در نواحی گردن، زانو، کمر و لگن استفاده می شود. بر این اساس می توان آهنرباهای مورد استفاده در مغناطیس درمانی را به 5 دسته تقسیم کرد.

این انواع عبارتند از:

  • مگنت‌ های هماتیت
  • مگنت‌ های سرامیکی
  • مگنت‌ های نئودیمیوم
  • باندهای انعطاف‌ پذیر مغناطیسی
  • مگنت‌ های ساماریوم کبالت

مگنت تراپی یا مگنت تراپی چه تاثیری در درمان بیماری ها دارد؟

این روش درمانی برای بافت های مختلفی که آسیب دیده اند مانند تاندون ها، اعصاب و ماهیچه ها استفاده می شود. معمولاً برای برخی بیماری ها توصیه می کنند تا حد امکان از جراحی خودداری شود.

در چنین شرایطی ممکن است از بیمار سوال شود که اگر قرار نیست تحت عمل جراحی قرار گیرد، کدام روش درمانی می تواند مفید باشد؟ یکی از روش های جایگزین برای جلوگیری از جراحی های غیر ضروری، مگنت تراپی است.

مفاصل می توانند با استفاده از این روش بدون قرار گرفتن زیر چاقو بهتر عمل کنند. در این روش درمانی از دستگاه های مختلفی استفاده می شود که امواج آن باعث افزایش اکسیژن رسانی به بافت ها و سلول های بدن خواهد شد.

بیشتر بخوانید: پرتو درمانی سرطان پروستات

اما این تنها تاثیر دستگاه بر روی بدن نیست. انرژی مغناطیسی می تواند محیط اسیدی بدن را کاهش داده و متابولیسم را در آن تحریک کند. مواد زائد بدن باید در اسرع وقت از بدن خارج شوند.

افزایش خون رسانی و سرعت آن باعث می شود این کار سریعتر انجام شود و مواد زائد به خارج از بدن هدایت شوند.

در متداول ترین روش مگنت تراپی، آهنربای مخصوصی روی قسمت های آسیب دیده بیمار قرار می گیرد و درمان شروع می شود. بسته به نیاز بیمار، ممکن است چندین جلسه درمانی برای این مورد نیاز باشد. آهنرباهای مورد استفاده برای درمان بسیار قوی تر از آهنرباهای معمولی هستند.

مگنت تراپی دقیقا چه کاربردهایی دارد؟

میدان های مغناطیسی زیادی در بدن ما وجود دارد. بنابراین می توان از این روش درمانی در قسمت های مختلف بدن استفاده کرد. استفاده از این روش برای درمان کمردرد، انقباض عضلانی و انتقال امواج عصبی توصیه می شود و تا به امروز نتایج خوبی را به همراه داشته است.

در ترکیب خون بدن ما آهن زیادی وجود دارد. کارکرد این نوع درمان نیز در دانستن این نکته خلاصه می شود. هنگامی که مقداری آهن در خون خود دارید، یک آهنربای قوی می تواند جریان را هدایت و سرعت بخشد. قسمت های آسیب دیده ای که نیاز به خون رسانی سریع تری دارند با این روش سریعتر بهبود می یابند.

این روش از نظر تاریخی نیز بسیار قدیمی است. در گذشته مردم از سنگ های مخصوص برای نزدیک کردن میدان های مغناطیسی به بدن استفاده می کردند.

از این روش قدیمی برای درمان برخی بیماری های مزمن در آن زمان استفاده می شد. بیومغناطیس باعث افزایش اندورفین می شود. این ماده خانه طبیعی بدن ما است. یعنی با استفاده از این روش درمانی بدن شما یک مسکن طبیعی تولید می کند.

بیشتر بخوانید: درمان ویروس زگیل تناسلی

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


  • اورولوژی در کرج
  • وازکتومی سرپایی در کرج
  • دستگاه صندلی مگنت تراپی
  • مرکز اورولوژی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو