خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

انواع بیماری های اورولوژیک

ما در این مقاله به مبحث انواع بیماری های اورولوژیک می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

شایع ترین بیماری های اورولوژی

عبارت «اختلالات اورولوژیک» به طیف وسیعی از بیماری‌ها اشاره دارد که شامل تصفیه و خارج کردن ادرار از بدن می‌شود. مردان، زنان و کودکان در هر سنی می توانند تحت تأثیر این اختلالات قرار گیرند.

این بیماری ها فقط نواحی خاصی از بدن را تحت تاثیر قرار می دهند. آنها بر دستگاه ادراری زنان تأثیر می گذارند. آنها بر دستگاه ادراری یا اندام های تولید مثل در مردان تأثیر می گذارند.

بیشتر بخوانید: درمان های اورولوژی 

علائم بیماری های رایج اورولوژی

اگرچه بسیاری از بیماری های اورولوژیکی مختلف وجود دارد ، اما اغلب تظاهرات مشابهی دارند. بنابراین بسیار مهم است که علائم منحصر به فرد هر بیماری را درک کنید و بدانید چه زمانی باید به دنبال کمک پزشکی باشید.

برخی از علائم رایج که به یک بیماری اورولوژی اشاره می کنند عبارتند از:

 • درد شدید کمر غیر مکانیکی
 • خون در ادرار
 • تکرر ادرار در شب و روز
 • احساس سوزش در هنگام ادرار
 • جریان ضعیف ادرار
 • دریبلینگ ترمینال

تعدادی از شایع ترین بیماری های اورولوژی عبارتند از:

هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH)

بزرگ شدن پروستات به عنوان هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) شناخته می شود. این افزایش اندازه غده پروستات است. در مردان مسن تر، BPH نسبتاً شایع است. ربطی به سرطان پروستات ندارد.

فشاری که یک پروستات بزرگتر می تواند به مجرای ادرار وارد کند باعث علائم BPH می شود. مجرای ادرار لوله نازکی است که مثانه را به دنیای بیرون متصل می کند.

مردان مبتلا به BPH ممکن است نیاز شدید به ادرار کردن منظم داشته باشند. وقتی می روند، ممکن است جریان ادرار ضعیفی داشته باشند و احساس کنند که مثانه آنها پس از دفع ادرار خالی نمی شود. پزشک شما ممکن است تصمیم بگیرد که این مشکل را فقط با نظارت بر آن یا تجویز داروهایی مانند آلفا بلوکرها مدیریت کند.

بیشتر بخوانید: انواع وازکتومی 

بی اختیاری ادرار

از دست دادن کنترل مثانه به عنوان بی اختیاری ادرار شناخته می شود. نشت ادرار در نتیجه این وضعیت رخ می دهد. اگرچه این بیماری دشوار و ناخوشایند است، اما به دور از معمول است.

بی اختیاری میلیون ها نفر را تحت تاثیر قرار می دهد. بی اختیاری می تواند توسط عوامل مختلفی ایجاد شود.

موارد زیر به چند مورد از معمول ترین علل اشاره شده است: بارداری یا زایمان با دیابت، مثانه بیش فعال، بزرگ شدن پروستات، عضلات ضعیف مثانه، عضلات اسفنکتر ضعیف (عضلات حمایت کننده مجرای ادرار)، عفونت های دستگاه ادراری. بیماری پارکینسون و مولتیپل اسکلروزیس نمونه هایی از این اختلالات هستند.

در برخی شرایط، اصلاحات ساده سبک زندگی مانند محدود کردن مصرف مایعات ممکن است برای حل این وضعیت کافی باشد. اگر هیچ یک از این روش ها جواب نداد، پزشک ممکن است جراحی را برای رفع مشکل اساسی توصیه کند.

عفونت های دستگاه ادراری (UTIs)

عفونت های دستگاه ادراری (UTIs) در اثر حمله باکتری ها یا ویروس های مضر به دستگاه ادراری و ایجاد عفونت ایجاد می شود. آنها در زنان بسیار شایع تر هستند، اگرچه گاهی اوقات می توانند مردان را نیز مبتلا کنند.

طبق آمار، تقریباً 40 درصد از زنان و 12 درصد از مردان ممکن است در مقطعی از زندگی خود عفونت ادراری را با علائم ظاهری تجربه کنند. یکی از علائم UTI احساس سوزش هنگام ادرار است.

اصرار به تکرر ادرار و این تصور که مثانه پس از ادرار خالی نیست دو علامت دیگر هستند. اکثر عفونت های ادراری را می توان به طور کامل طی پنج تا هفت روز با آنتی بیوتیک از بین برد.

بیشتر بخوانید: ناباروری مردان چیست؟

سنگ کلیه و حالب

وقتی کریستال هایی در ادرار وجود دارد و ذرات ریز اطراف این کریستال ها را احاطه کرده و بر روی آنها می نشینند، سنگ در کلیه ها تشکیل می شود. سنگ هایی که از کلیه به حالب می روند به سنگ های حالب (لوله هایی که ادرار را از کلیه ها به مثانه می برند) می گویند.

این سنگ ها می توانند جریان ادرار را مسدود کرده و ناراحتی های زیادی ایجاد کنند. بسیاری از افراد می‌توانند سنگ‌های کوچک را بدون کمک پزشکی تخلیه کنند، اما سنگ‌های بزرگتر ممکن است باعث انسداد شوند که مشکل‌ساز است.

در برخی موارد، ممکن است برای برداشتن سنگ های بزرگ به اقدامات پزشکی یا جراحی نیاز باشد. یکی از روش‌هایی که اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرد، سنگ شکنی خارج بدنی با موج شوک (ESWL) است. این فرآیند شامل شکستن سنگ ها به قطعات کوچکتر با امواج صوتی است تا بتوانند راحت تر از بدن خارج شوند.

سرطان های اورولوژی

سرطان های اورولوژی مانند بدخیمی های پروستات، کلیه و مثانه بخش بزرگ و مهمی از بیماری های اورولوژی را تشکیل می دهند. علائم آنها ممکن است شبیه به شرایط رایج اورولوژی باشد، بنابراین تشخیص و بررسی زودهنگام برای افزایش بقا کلیدی است.

یک رژیم مدیریت دقیق باید با اورولوژیست خود در میان گذاشته شود .

سایر شرایط رایج اورولوژی

سرطان پروستات، سرطان مثانه، افتادگی مثانه، هماچوری (خون در ادرار)، اختلال نعوظ (ED)، سیستیت بینابینی (همچنین به عنوان سندرم مثانه دردناک شناخته می شود)، مثانه بیش فعال و پروستاتیت برخی از بیماری های اورولوژیکی شایع تر (تورم پروستات) هستند. غده).

آیا می توان از بیماری های اورولوژی پیشگیری کرد؟

یک سبک زندگی سالم به پیشگیری از بیماری های اورولوژی کمک می کند. این موارد شامل موارد زیر است:

 • خواب کافی
 • کاهش استرس
 • ترک سیگار
 • از مصرف گوشت های سرخ شده و کبابی خودداری کنید
 • کاهش قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی، مانند رنگ آمیزی سمی مو

آبرسانی درست

تنظیم برون ده ادرار راه بهتری برای اطمینان از هیدراتاسیون کافی نسبت به محدود کردن مصرف مایعات است. در حالی که اندازه گیری واقعی خروجی ادرار به صورت روزانه دشوار است، اما یک سنج خوب متوجه رنگ ادرار شما خواهد بود. اگر برون ده ادرار شما متمرکز باشد (رنگ زرد تیره)، نشان می دهد که آب کافی برای جبران مایعات از دست رفته از طریق واکنش های بدن مانند تعریق نمی نوشید.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو