خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

عوامل شایع ناباروری مردان - درمان اختلال نعوظ - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴
عوامل شایع ناباروری مردان

ما در این مقاله به مبحث نگاهی به عوامل شایع ناباروری مردان می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

عوامل شایع ناباروری مردان

اگر شما و شریک مردتان بیش از یک سال است که در تلاش برای بارداری ناموفق بوده است، آن وقت است که از کمک پزشکی استفاده کنید. هر دوی شما باید معاینه شوید زیرا مشکلات ناباروری مردانه و زنانه مسئول تعداد موارد مساوی است. با انجام آزمایش برای مردان، ممکن است به دلیل مشکل باروری را مشخص کنید که به تیم مراقبت پزشکی شما کمک می کند تا یک برنامه ریزی سفارشی را برای برنامه ریزی خانواده خود ترسیم کنید.

چه چیزی باعث عوامل شایع ناباروری مردان می شود؟

ناباروری در حال تبدیل شدن به یک نگرانی جدی برای سلامت عمومی است و هر هفت زوج یک زوج با آن دست و پنجه نرم می کنند. و از تمام این موارد، نیمی از آنها به دلیل یک عامل مردانه است. سیستم تولید مثل انسان یک شگفتی مهندسی زیستی است. هر شرکا زن و مرد تقریباً به همان اندازه در پیچیدگی آن سهیم هستند. برای اینکه یک مرد شریک زن را باردار کند.

بیشتر بخوانید: واریکوسل و باروری

 • او باید اسپرم سالم تولید کند،
 • اسپرم باید با مایع منی مخلوط شود
 • تعداد کافی اسپرم در مایع منی وجود داشته باشد
 • اسپرم باید به اندازه کافی فعال و متحرک باشد تا تخمک را بارور کند.

عوامل شایع ناباروری مردان - درمان اختلال نعوظ - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اگر مشکلی در هر یک از این عوامل ذکر شده در بالا وجود داشته باشد تولید کم اسپرم، اسپرم غیر طبیعی و انسداد ممکن است منجر به ناباروری شود. وجود زیادی برای ناباروری مردان وجود دارد . اینها می تواند به پزشکی، محیطی و سبک زندگی باشد.

 • علل پزشکی

بسیاری از مسائل بهداشتی و درمانی می‌توانند باعث ایجاد مشکلاتی در تولید ، تحویل و کیفیت اسپرم شوند.

 • تاثیر ها

آسیب یا آسیب بیضه ها و اپیدیدیم می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در تولید اسپرم شود ، مسیر اسپرم را  ایجاد کند و همچنین بر کیفیت اسپرم تأثیر منفی بگذارد.

 • تومورها

سرطان اندام های دستگاه تناسلی مردان ممکن است باعث ناباروری شود. درمان سرطان شامل شیمی درمانی، جراحی و پرتودرمانی ممکن است باعث ناباروری شود.

بیشتر بخوانید: بزرگ شدن خوش خیم پروستات

انزال رتروگراد

برخی از مسائل بهداشتی باعث این وضعیت می شود که در آن مایع منی به جای اینکه از نوک آلت تناسلی خارج شود، وارد مثانه می شود.

سایر شرایط پزشکی

شرایط پزشکی برای باروری مردان ممکن است شامل برخی از جراحی‌ها، بادی‌های ضد اسپرم ، بیضه‌های ناسازگار ، نقص‌های کروموزومی و غیرقابل تحمل هورمونی و غیره باشد. برخی از این شرایط برگشت پذیر هستند، در حالی که برخی دیگر قابل تغییر هستند. در چنین مواردی، اگر مرد قادر به تولید اسپرم باشد، حتی اگر خیلی کم باشد، با کمک فن آوری های کمک باروری (مانند لقاح آزمایشگاهی یا IVF ) امکان بارداری وجود دارد.

عوامل شایع ناباروری مردان - درمان اختلال نعوظ - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

 • عوامل محیطی

عناصر محیطی متفاوت بالا و سموم خاص میرم را تولید می کند و کیفیت را مختل می کند. معمولاً مردانی که در مشاغل کار می کنند که در آن خطر قرار گرفتن بیش از حد از مواد شیمیایی سمی وجود دارد، در معرض خطر ایجاد مشکلات در تولید اسپرم هستند که منجر به ناباروری می شود.

بیشتر بخوانید: وازکتومی یا بستن لوله در مردان

قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مانند آفت کش ها و حلال های آلی، فلزات سنگین مانند سرب و قرار گرفتن در معرض تابش (مانند اشعه ایکس) می تواند مانع در تولید اسپرم شود. در برخی موارد اگر این مشکل قابل برگشت است، اما قرار گرفتن در معرض خطر زیاد باشد، ممکن است آسیب دائمی به تولید اسپرم وارد شود.

 • عادات سبک زندگی

برخی از عادات سبک زندگی ممکن است بر تولید اسپرم و در نتیجه بر باروری تأثیر منفی داشته باشند. برخی از این شیوه زندگی در صورت تغییر عادت سبک زندگی هستند، در حالی که برخی دیگر تنها با ادامه عادات بدتر می شوند.

مصرف مواد مخدر تفریحی

داروهای تفریحی مانند ماری جوانا و کوکائین به طور موقت کیفیت و کمیت اسپرم را کاهش می دهند. اگر از چنین داروهایی قبل از آسیب دائمی استفاده شود، ممکن است به حالت عادی باز شود. مردانی که از استروئیدهای آنابولیک (برای بدنسازی) استفاده می کنند ممکن است به دلیل کوچک شدن بیضه ها و جلوگیری از تولیدرم، باروری را کاهش دهند.

استفاده از الکل

الکل باعث کاهش میزان تستوسترون و کاهش تولید اسپرم می شود . همچنین ممکن است مانع نعوظ شود که مانع از موفقیت آمیز بودن مایع منی در دستگاه آمایش زن می شود و در نتیجه شانس لقاح را کاهش می دهد.

سیگار کشیدن

تحقیقات نشان داده است که مردان سیگاری حجم مایع منی و تعداد اسپرمی نسبت به مردان سیگاری دارند. مردانی که دود سیگار را استنشاق می کنند نیز در خطر کاهش تولید اسپرم هستند .

وزن

مردانی که دارای اضافه وزن یا چاق هستند ممکن است تعداد اسپرم کمی داشته باشند . این امر مستقیماً به دلیل مشکلات وزنی یا دلیل عدم تعادلی در نتیجه چاقی بر باروری مردان تأثیر می گذارد.

بیشتر بخوانید: HPV در مردان: راهبردهای درمان و پیشگیری

عوامل شایع ناباروری مردان - درمان اختلال نعوظ - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

تست باروری برای مردان: چگونه تشخیص داده می شود؟

برای تشخیص دقیق مشکل، پزشک شما با یک معاینه عمومی ، تاریخچه پزشکی شما ، هر شرایطی که در خانواده وجود دارد و عادات جنسی شما شروع می کند. با این اطلاعات، مرحله دوم انجام آنالیز مایع جامع منی و در صورت نیاز آنالیز معدنی است.

 • تجزیه و تحلیل و تحلیل منی

تجزیه و تحلیل و تحلیل مایع منی با تولید نمونه انزال توسط شریک مرد شروع می شود این معمولاً از طریق خودارضایی در مطب پزشک در یک اتاق خصوصی انجام می شود.

بیشتر بخوانید: درمان و توصیه های بی اختیاری ادرار در مردان

تجزیه و تحلیل و بررسی ها را برای چند مورد ارزیابی می کند:

حضور اسپرم

تعداد کل اسپرم در هر میلی لیتر مایع منی بررسی می شود. اسپرم کم می تواند دلیل ناباروری باشد.

ریخت شناسی اسپرم

از طریق بررسی میکروسکوپی، شکل، اندازه و ساختار اسپرم بررسی می شود. اسپرم غیر طبیعی ممکن است در حرکت به سمت تخمک و بارور کردن تخمک مشکل داشته باشد و ممکن است دلیل ناباروری باشد.

عوامل شایع ناباروری مردان - درمان اختلال نعوظ - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

تحرک اسپرم

بررسی میکروسکوپی نمونه منی همچنین به تکنسین آزمایشگاه کمک می کند تا تحرک اسپرم را در نمونه ارزیابی کند. همه اسپرم‌ها متحرک نخواهند بود زیرا تحرک با گذشت زمان کاهش می‌یابد، اما اگر طبق پروتکل‌های آزمایش استاندارد انجام شود، حدود 40 درصد اسپرم‌ها باید متحرک باشند. همچنین، حرکت اسپرم‌ها بررسی می‌شود تا ببینیم چگونه حرکت می‌کنند، یعنی به جلو در مقابل عقب در مقابل انقبا در محل.

عوامل منی

عوامل منی مانند حجم انزال ، pH، ترکیب شیمیایی، زمان مایع شدن و غیره نیز می شوند. اینها می توانند به مشکلاتی مانند انسداد (در صورت حجم کم) یا اشاره کنند.

بیشتر بخوانید: آیا داروهای بی اختیاری ادرار باعث ناباروری می شوند؟

آیا اسپرم پزشکی را تست می کنید؟

برخی از کیت‌های تست اسپرم خانگیدر خانه هستند که به مردان اجازه می‌دهند نمونه‌های اسپرم خود را در خانه خود جمع‌آوری کنند. برخی از کیت های ساده فقط امکان جمع آوری و نگهداری را فراهم می کنند (با افزودن یک ماده شیمیایی که همراه با کیت ارائه می شود). سپس این نمونه می تواند برای تجزیه و تحلیل بیشتر در آزمایشگاه پست شود. برخی از کیت های تست پیشرفته در خانه نیز امکان تخمین تعداد اسپرم و همچنین تحرک را فراهم می کند . با این حال، یک آزمایش جامع تنها با یک نمونه تازه که در آزمایشگاه امکان پذیر است.

 • آنالیز گیاهی

عدم تعادلی نیز می تواند بر باروری مردان تأثیر بگذارد. پزشک شما ممکن است سطوح مختلف مانند هورمون محرک فولیکول ( FSH )، تستوسترون، هورمون لوتئینیزه (LH)، استرادیول و پرولاکتین را بررسی کند.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو