خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

جراحی زیبایی مردان در کرج - انجام نوار مثانه - لیزر پروستات - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴
6 علامت هشدار دهنده بزرگ شدن پروستات

بزرگی پروستات وضعیتی است که بسیاری از مردان از آن رنج می برند، اما تعداد کمی مایلند در مورد آن صحبت کنند. با آخرین آمار نشان می دهد که تا سن 60 سالگی، 50 درصد از مردان برخی از علائم BPH (هیپرپلازی خوش خیم پروستات) را خواهند داشت، وقت آن رسیده است که با این همه گیری رو به رشد مقابله کنیم. هیپرپلازی خوش خیم پروستات  (BPH) زمانی رخ می دهد که پروستات دو یا حتی سه برابر اندازه معمولی خود منبسط شود. در نتیجه، غده پروستات در حال رشد به تدریج به مجرای ادرار فشار می آورد و جریان ادرار را محدود می کند. این منجر به طیف وسیعی از مشکلات ادراری می شود. ما در این مقاله به مبحث 6 علامت هشدار دهنده بزرگ شدن پروستات می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

پروستات چیست؟

غده پروستات اندام کوچکی است که بین مثانه و آلت تناسلی قرار دارد. وظیفه اصلی پروستات ترشح مایعی است که اسپرم را تغذیه و از آن محافظت می کند. این عملکرد در درجه اول توسط هورمون جنسی مردانه “تستوسترون” تولید شده در بیضه ها کنترل می شود.

پروستات حاوی 5 آلفا ردوکتاز است که تستوسترون را به دی هیدروتستوسترون فعال (DHT) تبدیل می کند. DHT برای رشد و عملکرد طبیعی پروستات ضروری است و رشد خصوصیات جنسی ثانویه مردانه را کنترل می کند.

جراحی زیبایی مردان در کرج - انجام نوار مثانه - لیزر پروستات - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

از نظر ساختاری، غده دارای دو بخش اصلی شامل بافت عضلانی و غده است. بافت دوم دارای لوبی است که در طول زندگی مرد رشد می کند و باعث BPH و علائم مرتبط با آن می شود. علاوه بر این، بخش غده ای منبع پروتئین آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) است که به مایع شدن مایع منی کمک می کند و در سرطان پروستات نقش دارد.

مشکلات رایج

بزرگ شدن پروستات:

هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH)، همچنین به عنوان بزرگی پروستات شناخته می شود، یک بیماری شایع است که در آن غده پروستات از نظر اندازه بزرگتر است اما سرطانی نیست. به عبارت دیگر، بزرگ شدن پروستات همان سرطان پروستات نیست. شواهد نشان می‌دهد که BPH یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در مردان مسن است و همچنین علت اصلی علائم دستگاه ادراری تحتانی است. اینها شامل بی اختیاری ادرار، تکرر ادرار، فوریت ادرار، شب ادراری (ادرار شبانه)، مشکل در شروع ادرار، قطره چکان، احتباس ادرار و جریان ضعیف ادرار است.

بیشتر بخوانید: نکاتی که باید در مورد زگیل تناسلی (عفونت HPV) بدانید

پروستاتیت:

پروستاتیت تورم و التهاب غده پروستات است. این یک بیماری شایع است که می تواند در مردان در هر سنی ایجاد شود. با این حال، علل پروستاتیت به خوبی شناخته نشده است. التهاب موضعی که ناحیه لگن را تحت تاثیر قرار می دهد باعث بیشتر موارد و عفونت باکتریایی کمتر شایع می شود.

سرطان پروستات:

رشد بدخیم سلول ها در پروستات است. این یک تومور است که در غده پروستات قرار دارد. در یک تومور بدخیم، سلول های سرطانی پروستات تمایز و ویژگی های خود را از دست می دهند. آنها تقسیم سلولی را با سرعتی سریع فعال می کنند و هیچ محدودیتی برای خود ندارند. در نتیجه پروستات رشد می کند و به مرور زمان به رشد خود ادامه می دهد و باعث انسداد ادرار و مشکلات دیگر می شود.

6 نشانه مشکلات پروستات و علائم BPH

عوامل خطر عبارتند از: سن، قومیت، سابقه خانوادگی.

در حالی که بزرگ شدن پروستات لزوماً به معنای ابتلا به سرطان پروستات نیست، اما می تواند ناشی از BPH (هیپرپلازی خوش خیم پروستات) باشد.

بزرگ شدن پروستات می تواند منجر به مشکلات ادراری دردناک و شرم آور شود. بنابراین برای کمک به شما، در اینجا 6 علامت مشکلات پروستات و علائم BPH وجود دارد که باید مراقب آنها باشید.

  • میل مکرر به ادرار کردن.
  • برای دفع ادرار حتما در طول شب چند بار بیدار شوید.
  • خون در ادرار یا منی.
  • درد یا سوزش ادرار.
  • تزلزل در ادرار
  • احتباس ادرار

جراحی زیبایی مردان در کرج - انجام نوار مثانه - لیزر پروستات - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

1) فراوانی و فوریت

بسیاری از ما خود را با مثانه بیش فعال از خواب بیدار می کنیم، و در حالی که ممکن است هر چند وقت یکبار این اتفاق بیفتد، مردانی که پروستات بزرگ شده دارند  تکرر ادرار را تجربه می کنند .

اگر متوجه شدید که میل به ادرار کردن دائماً خواب شما را مختل می کند ، این ممکن است یکی از اولین علائم مشکلات مانند بزرگ شدن پروستات باشد. به این حالت ” شب ادراری ” می گویند و زمانی است که باید هشت بار یا بیشتر در روز ادرار کنید.

گاهی اوقات، این میل به ادرار کردن ممکن است فوری باشد. این به این دلیل است که غده بزرگ شده فشار بیشتری بر مجرای ادرار و مثانه وارد می کند و نگه داشتن آن در ادرار را به طور فزاینده ای دشوار می کند.

2) دودلی

دومین علامت رایج برای مراقبت از مشکل در ادرار کردن و  تزلزل در ادرار . همانطور که پروستات شما روی مجرای ادرار فشار می آورد، می تواند ادرار را از مثانه که از آلت تناسلی خارج می شود مسدود کند. این امر شروع جریان ادرار را سخت می کند و ممکن است دچار ناتوانی در دفع ادرار شوید.

همچنین می تواند باعث جریان ضعیف یا تاخیری ادرار به خصوص در انتهای ادرار شود. ما به این می گوییم “چک کردن ادرار”.

3) درد هنگام ادرار کردن

فشار بر اندام های تناسلی و دستگاه ادراری می تواند دردناک باشد. برخی از مردان نیاز به فشار دادن ادرار به بیرون را احساس می کنند که این امر آن را حتی دردناک تر می کند.

در موارد شدیدتر، درد ممکن است به دلیل عفونت نیز باشد که ناشی از بزرگ شدن پروستات درمان نشده است.

یکی از مشکلات بزرگ شدن پروستات این است که می تواند جریان ادرار از مثانه را مسدود کند که از تخلیه کامل آن جلوگیری می کند. این امر شانس رشد باکتری ها را افزایش می دهد و خطر ابتلا به عفونت را افزایش می دهد.

پروستاتیت،  التهاب پروستات ، نیز نوعی عفونت ادراری است و باید درمان شود.

جراحی زیبایی مردان در کرج - انجام نوار مثانه - لیزر پروستات - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

4) احتباس ادرار

احتباس ادرار زمانی است که نمی توانید مثانه را به طور کامل تخلیه کنید. هم علامت و هم از عوارض بزرگ شدن پروستات است. اگر این مشکل را تجربه کردید، مهم است که به دنبال مراقبت های پزشکی فوری باشید. دو شکل احتباس ادرار وجود دارد حاد و مزمن.

بیشتر بخوانید: دکتر اورولوژی چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند؟

احتباس ادراری حاد  مدت کوتاهی به طول می انجامد، در حالی که احتباس ادراری مزمن پایدار باقی می ماند. پزشک باید لوله ای به نام کاتتر را وارد مثانه کند تا ادرار را تخلیه کند.

اگر شرایط شدید باشد، اورولوژیست ممکن است جراحی را برای برداشتن مقداری از بافت بزرگ پروستات یا ایجاد بریدگی به منظور گشاد کردن مجرای  ادرار توصیه کند.

5) وجود خون در ادرار

اگر در ادرار خود خون پیدا کردید ، این می تواند نشانه احتمالی بزرگی پروستات باشد. این به عنوان شناخته شده است، و دو شکل وجود دارد.

هماچوری میکروسکوپی  زمانی است که خون فقط در زیر میکروسکوپ قابل تشخیص است.

هماچوری شدید زمانی است که وجود خون در ادرار آشکار است و ادرار قرمز، صورتی یا قهوه ای به نظر می رسد.

6) بی اختیاری

بی اختیاری ادرار  نشت غیر ارادی ادرار است. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که کنترل بر اسفنکتر ادرار از بین رفته یا ضعیف شود.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، وازکتومی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و نوار مثانه …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو